Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czyszczenie tłumika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Czyszczenie tłumika

    Tak się zastanawiam co jest w środku mojego tłumika i ile tam syfu już jest.
    Może zmieni się trochę dźwięk, poprawi moc.
    Macie jakieś doświadczenia jak najlepiej czyścić wewnątrz.
    Mój laser produro oryginalnie jest z nierdzewki kolor stalowy teraz ma kolor złoty przepalony.
    Czym wyczyścić powierzchnie zewnętrzną by znowu lśnił?

    #2
    powierzchnie zewnetrzna ze stali kwasowej (chromoniklu albo czegos podobnego) zwyczajnie mozna spolerowac (pasta + tarcza polerska), ale nie slyszalem zeby ktos czyscil tlumik od wewnatrz... nie wiem co to za konstrukcja ale skoro akcesoryjny to pewnie zwykly przelot - i w takim wypadku zeby go zapchac trzeba by bylo wsadzic do srodka ziemniaka (; jesli jest nitowany to mozesz roznitowac i pewnie wlozyc nowa wate szklana bo stara moglo juz wydmuchac. dzwiek moze sie zmienic, moze sie mniej przebarwiac na powierzchni ale osiagi nie zmienia sie ani o jote.

    Komentarz


      #3
      Nie wiem jak z tym polerowaniem jest, tak do końca. Przegrzana blacha na złoto-niebieskawy kolor nie wróci już chyba do lustra. Jeśli da się rozebrać puchę to szkoda fatygi na watę szklaną, wydmucha ją w ciągu kilku dni. Edek (Edhaust Industries) stosuje jakąś watę z włókien stalowych-nierdzewnych i to jest już na zawsze.
      "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

      Komentarz


        #4
        A no właśnie ktoś wie co jest w środku dokładnie takiego wydechu:http://www.laser-exhausts.com/flash/..._INOX_05_b.jpg
        od strony wylotu widać dbkiler ale co jest w reszcie objętości tej tuby, obłożona jest włóknem szklanym jakoś zamocowanym? i to wszystko? jurto sprawdzę ale coś pamiętam że jest tam śruba i cały wkład można oblukać...ale mogę się mylić, może środek to tajemnica firmy i nikt nie ma prawa tam grzebać
        Ten dbkiler to też chyba tylko rura z otworami wiec jak bym chciał wyczyścić jakim wyciorem to tylko środek przejadę
        Jeśli w środku jest coś podobnego jak tu
        http://www.laser-exhausts.com/flash/...PEN_LSB_01.jpg to nie za wiele tam wyczyszczę
        a jeśli są tam takie cuda http://www.laser-exhausts.com/flash/...PEN_LSB_01.jpg to wogóle nie ma co tego ruszać
        Ostatnio edytowany przez ZED; 70.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez ZED Zobacz posta
          Tak się zastanawiam co jest w środku mojego tłumika i ile tam syfu już jest.
          Może zmieni się trochę dźwięk, poprawi moc.
          Macie jakieś doświadczenia jak najlepiej czyścić wewnątrz.
          Mój laser produro oryginalnie jest z nierdzewki kolor stalowy teraz ma kolor złoty przepalony.
          Czym wyczyścić powierzchnie zewnętrzną by znowu lśnił?
          Daj sobie spokój z czyszeniem od wewnątrz, gra nie warta świeczki. No może zyskasz 0,5-1 KM więcej - jest sens? No chyba że tuningujesz i każdy element to jest kilka %, wtedy się uzbiera kilkanaście.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #6
            Podzielam zdanie LukaSS-a niema co czyścić wydechu, przecież jak masz w porządku ustawiony motocykl to nie będziesz miał tam niewiadomi czego. Chyba że jakiś pokryty nagarem jest strasznie
            .

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Beniamin Zobacz posta
              Nie wiem jak z tym polerowaniem jest, tak do końca. Przegrzana blacha na złoto-niebieskawy kolor nie wróci już chyba do lustra. Jeśli da się rozebrać puchę to szkoda fatygi na watę szklaną, wydmucha ją w ciągu kilku dni. Edek (Edhaust Industries) stosuje jakąś watę z włókien stalowych-nierdzewnych i to jest już na zawsze.
              z niebieskiego sie nie spoleruje, ale zolte jak najbardziej (sprawdzone/przecwiczone) (;
              a puszke wydechu raczej ciezko przegrzac na fioletowo bez specjalnych dodatkowych zabiegow (nie ta roznica temperatur co na kolanku)
              a co do KM i wydechu - silnik to nic innego jak pompa tloczaca powietrze, wiec z grubsza zasada jest taka, ze dobrze jest miec jak najmniejsze opory ssania i wydechu coby przetlaczanie szlo sprawnie. fabryczne tlumiki z racji restrykcyjnych norm halasu niestety maja spore opory przeplywu, w wiekszosc konstrukcji spowodowane przeciwzwrotnym skierowaniem spalin (przod-tyl-przod-tyl-etc). natomiast wiekszosc akcesoryjnych ma jednokierunkowy przeplyw w rurze o w miare stalej srednicy (i to sporej srednicy). wiec nie wyobrazam sobie by przy tak szybkim i pulsacyjnym przeplywie zdolalo sie w nim osadzic wystarczajaco wiele sadzy by go znaczaco przytkac. takze moim skromnym zdaniem, czyszczenie bebechow jest czynnoscia jedynie higieniczno-kosmetyczna bez najmniejszego wplywu na osiagi.
              a co do zamiany welny szklanej na tzw. niekonczaca sie nic stalowa (czyli cos w rodzaju czyscidla do garnkow) - pomysl sprawdzony i stosowany, ale skutkujacy wieksza temperatura powloki zewnetrznej tlumika niz w przypadku welny szklanej. a zeby nie wydmuchiwalo welny w wydechach stosuje sie rozne patenty, np za perforowana rura daja siatke stalowa o gestym splocie, albo plotno azbestowe, albo tasme azbestowa, albo jakas kombinacje tych materialow.
              howgh! (;
              przepraszam z gory jesli wyjde na przemadrzalca, ale moje drugie moto to cos w rodzaju customa i rzezbienie wydechu przecwiczylem wielokrotnie (;

              Komentarz


                #8
                Żaden przemądrzalec po to jest to forum by dzielić się wiedzą
                Tutaj najbardziej zależy mi na zmianie dźwięku, na YT można znaleźć ten wydech i czasem brzmi naprawdę fajnie miekko bassowo, mój tak bardziej klekocze.
                Stąd pomyślałem że może jest mocno zasyfiony.
                Prawdopodobnie kształt i umiejscowienie dBkilera najbardziej wpływa na efekt dźwiękowy ale chyba nie mam możliwości zmiany tego.

                Komentarz


                  #9
                  Jesli chodzi o pro duro to najlepszy sposób na czyszczenie to wypad na najbliższą trasę szybkiego ruchu i 10-15km z obrotami powyżej 6000, samooczyszczenie gwarantowanesprawdzałem.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                    Jesli chodzi o pro duro to najlepszy sposób na czyszczenie to wypad na najbliższą trasę szybkiego ruchu i 10-15km z obrotami powyżej 6000, samooczyszczenie gwarantowanesprawdzałem.
                    Tak samo się katalizatory czyści, wiem bo tak robiłem jak pracowałem w Mercedesie
                    .

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X