Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[660] Podkładka / dystans nad sprężyny xtz - długość - utwardzenie zawieszenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Podkładka / dystans nad sprężyny xtz - długość - utwardzenie zawieszenia

    Wymieniłem uszczelniacze i olej w xtz ale zauważyłem, że ktoś sztukował poliuretanowe tuleje dystansowe które wkłada się nad sprężyny w lagach. czy pamięta ktoś jakiej długości są fabryczne dystanse? a może ktoś ma koncept jak utwardzić, zmienić charakterystykę przednich lag w penerce bo nawet po ostatniej mojej kozie XR gdzie skok był 30cm są stanowczo za miękkie i jazda w terenie daje się we znaki.

    #2
    Miałem takie tulejki a właściwie pierścienie w kacie. Jakby co to mogę dorobić. Niestety nie znam rozmiarów oryginału ale zazwyczaj zakłada się kilka pierścieni po 10 mm i testuje. Później ewentualnie dokłada/odejmuje.

    Komentarz


      #3
      te moje mają po 20cm... a sprężyna jest w fabrycznej normie a w zasadzie bliżej ma do nówki jak do limitu. trochę się zdziwiłem aż tak długimi podkładkami. w każdym dotychczasowym sprzęcie miałem po kilka cm a tu... stąd ta ciekawość oryginału. zmieniał ktoś zawias w xtz? albo chociaż sprężyny? 43 mm powinno lepiej robić, we wszystkich XRkach i XRV jest 43 mm i daje sobie radę nieźle a tu bez szału, miękko i niepewnie po dziurach. może springi od ST będą lepiej robić jako, że cięższa jest? zastanawiam się nad założeniem sprężyn od innych sprzętów tylko które mają skok w granicach 20cm i dł sprężyny około 40cm ? może jakieś supermoto ?
      Ostatnio edytowany przez packman; 3155.

      Komentarz

      Pracuję...
      X