Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Poka wyniki od 21 do 31 z 31

Temat: xtz 660 linka ssania, dugie krcenie silnikiem po duszym postoju motocykla.

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,325
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Zawr ssania ma si otworzy na rozruch i zamkn (szczelnie) na normaln prac.
    Jeli si nie otwiera, albo otwiera, a kana nie jest drony to problem bdzie z odpaleniem.
    Jeli si nie zamyka (ja tak miaem) to bdzie problem z prac na gorco lub poziomem spalania.

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,325
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Poznaem wczoraj (zawodowo) kogo, kto jak si okazao ma 660... Zna problem, u niego wystpuje to co prawda rzadko, bo po zimie. Czyli nie po tygodniu, po miesicu lub kilku. W sezonie zupenie tego nie odczuwa.
    Natomiast po zimie jest problem i eby nie rozadowa akumulatora zdejmuje wyk dmucha w kierunku ganikw. Po takim delikatnym psikniciu spronym powietrzem motocykl zapala od razu.
    Wic myl, e to jednak kwestia pompy.
    W temacie XTZ750 by poruszany na forum problem trudnoci z odpaleniem po wypaleniu paliwa z ganikw, np. przy zbyt pnym wczeniu rezerwy.
    To chyba podobny problem. czy je pompa.
    Myl, e pompowa pompuje, ale jej wydatek, albo cinienie, ktre daje s nie odpowiednie. Tego problemu nie ma przy pompie elektrycznej.
    Przydaby si moe jaki przegld pompy. Podobno pada tam zworek zwrotny... Taka moja sugestia.

Member
    Doczy
    sty 2019
    Postw
    52
    Skd
    Zd.Wola

Domylnie

Przeczyciem i wyregulowaem ganik.
    Zmieniem zaworek z gniazdem bo albo sia samosugestii albo czasem przywiesza si zamknity.
    Pompy nie ruszaem, cho miaem ochot membran obejrze ale e chinol z ali bdzie za miesic, to chciaem na razie sprbowa ze star. Podmieniem wyki na przezroczyste, eby byo wida. Paliwo samo od razu poszo przez pomp do ganika, poczekaem minutk i zapalia od strzaa.
    Teraz trzeba poczeka z tydzie i oby byo podobnie.

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    30
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

U mnie po przeczyszczeniu ganikw prawidowo zaczo dziaa ssanie ale z odpaleniem po postoju dalej jest problem. Pomaga dmuchnicie w wyk Screenshot_20210308_081529.jpg pali odrazu. Dobrze by byo gdybym zaoy wyki przezroczyste jak kolega i poobserwowa co si dzieje z paliwem. Pomp rozbieraem membrana jest caa i dobrze wyglda. Bdzie troch czasu to jeszcze pogrzebie ewentualnie ten motyw z dmuchniciem w wyk nie jest mocno uciliwy Mam go wyprowadzonego pod kranikiem.
    Ostatnio edytowane przez Jakub95 ; 08 marca 2021 o 07:24

Member
    Doczy
    sty 2019
    Postw
    52
    Skd
    Zd.Wola

Domylnie

Ja te nie znalazem rozwizania.
    Wymiana aku, pompy paliwa na chiczyka, przegld ganika i nadal nic.

Poziom paliwa ustawiony na zdjtym ganiku zgodnie z manualnem. Chyba troch wicej ni 8mm ale nie sdz, eby to by problem.

Ssanie dziaa.
    Ostatni pomys, to chyba zabawa rubk od powietrza, t z dou. Ma to sens?
    Nie prbowaem zlewa paliwa z ganika zupenie ale przez miesic, to nie powinno si zestarze. Poza tym wczeniej wieca bya sucha, wic to raczej problem z podaniem paliwa.
    Pki co sprbuj rozwizania Jakuba z tym dmuchaniem. Albo bd odpala raz w tygodniu.
    Attached Images

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    30
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

Dmuchanie w wyk albo mocne przechylenie motocykla na lew stron na kilka sekund

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,325
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Zastanawia mnie, co znaczy i jak stwierdzacie, e ssanie dziaa prawidowo. Skoro motocykl nie pali...

Member
    Doczy
    lip 2020
    Postw
    146
    Motocykl
    XTZ750 ’93
    Skd
    Katowice

Domylnie

Mi motocykl (750) nie odpala czasami, rzadko ale zdarzao si po duszym postoju jak nie zakrcaem kranikw, musiaa sie la benzyna do silnika. Wygldao to tak, e rozrusznik jakby zakrci p obrotu albo jeden i jakby si odcina. Dopiero motocykl odpali jak pokrciem troch koem powodujc ruch tokw. Odkd zakrcam kraniki, pali od strzaa po dniu czy po 2 tygodniach. Takie info jakby kto mia podobny problem.

Member
    Doczy
    sty 2019
    Postw
    52
    Skd
    Zd.Wola

Domylnie

Cytat Napisa Lis Zobacz post
    Zastanawia mnie, co znaczy i jak stwierdzacie, e ssanie dziaa prawidowo. Skoro motocykl nie pali...
    Jak ju zaapie, to czu, e dziaa (odpuci ssanie - ganie). Na drugi, trzeci, czwarty dzie odpala tylko ze ssaniem, no tak normalnie.

Member Avatar mishieck
    Doczy
    kwi 2012
    Postw
    156
    Motocykl
    XTZ660 Adv :)
    Skd
    O!Pole

Domylnie

Temat przerabiany nie tylko u nas. Zakadam, e ganik sprawny bez luzw na przepustnicy.

Problemem przy dugim postoju jest zbyt dobra wentylacja ganika. Paliwo ktre jest w ganiku odparowuje, co utrudnia ponowny rozruch.
    Patent z niemieckiej strony (http://www.660er.de/Tenere/Tipps_Tricks.htm)
    Odpowietrzenia dwch ganikw poczone trjnikiem i wyposaone w kranik paliwa na kocu wa (kranik np. z akwarystycznego).
    Zostawiasz na duej? Zakrcasz kranik paliwa oraz kranik na odpowietrzeniu. Silnik uruchamia si natychmiast przy pierwszych obrotach, nawet po dugim okresie bezczynnoci.

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,325
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Czyli zwyke odparowanie...
    Wic pomiary poziomu paliwa po tygodniu, chyba nie za bardzo wyszy...
    Problem rozwizaaby te pompa elektryczna.
    Wida, e pompy membranowe musz by w b. dobrej kondycji. W 660 i 750 do rozruchu po duszym postoju + po zapowietrzeniu na skutek braku paliwa.
    Do zastanowienia byby rwnie bypass przewodu paliwowego do grawitacyjnego zalania ganikw - koniecznie z pominiciem filtra paliwa.
    Ale lepiej dodatkowe poczenia robi na odpowietrzeniach ni na przewodach paliwowych, jeli pomaga, bo rwnie minimalizuje to ryzyko potencjalnego wycieku paliwa.

ps. W mojej FJ problemem by kiedy filtr paliwa. Zasilanie opadowe. W oryginale filtra nie ma. U mnie byl jaki tani... Przez ten filtr silnik wypala ok. 2/3 paliwa, potem gas na skutek tego, e paliwo szybciej byo wypalane ni napywao.
    Pomoga wymiana filtra paliwa na siateczkowy. To rwnie w ukadzie XTZ pozwolioby atwiej/szybciej napeni ganiki.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •