Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Nieprzyjemne odgłosy podczas jazdy

Junior Member

Domyślnie Nieprzyjemne odgłosy podczas jazdy

Witam, piszę ten temat ponieważ chyba nie mogę się pogodzić z tym co się dzieje, czy w waszych Tenere 660 z 1992 też są takie dziwne rzęźnienia podczas jazdy? Jak przeciągnę na obrotach trochę dłużej to zaczynają się rzęzienia, tzn nieprzyjemne odgłosy drgania baku, lampy przedniej itp. Tak samo jest w przypadku gdy motorek spada z wysokich obrotów. Pytanie czy brakuje jakichś podkładek mocowań, czy to już kwestia wieku bo motorek ma prawie 30 lat ? Dajcie znać Panowie i ewentualnie Panie jak można to rozwiązać. Dziękuje za odpowiedzi

Junior Member
    Motocykl
    XTZ 660

Domyślnie

U mnie jakieś elementy wchodzą w wibracje przy około 3,2 tys. obr/min i też pojawia się taki nieprzyjemny dźwięk.

Junior Member
    Motocykl
    XTZ660

Domyślnie

Mam tak samo. Ale cały czas walczę z tym. Sprawdź dokładnie mocowanie zbiornika przy siedzeniu (dwie śruby). Tam nie może być kontaktu śrub ze zbiornikiem (założyłem tam taką grubą gumę). Zweryfikuj też korek zbiornika (wyrzuciłem wszystkie ruchome elementy z niego). No i zauważyłem, że bardziej drży przy pustym zbiorniku.

Member

Domyślnie

Jeśli da się to wywołać na postoju, to pomacaj, podociskaj różne elementy imoże uda się namierzyć.

Junior Member

Domyślnie

U mnie właśnie też powyżej 3k obrotów jakieś takie wkurwi**** drgania, i na postoju i w jeździe. z tego co kojarzę na tym mocowaniu zbiornika jest taki listek gumowy, u ciebie jest to samo?

Uprawnienia