Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nietypowy problem z odpaleniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Tak Tak iskry na nowych świecach nie ma a znikła po urwaniu się kabla czerwonego który przychodzi do +sa od stacyjki.
    Dodam tylko że stało się to przy włączonym silniku po dodaniu gazu. Taki zbieg okoliczności albo inaczej pech.

    Wiele lat daję sobie radę z każdym moim moto, kuleję trochę z elektryki, ale bynajmniej wiem co jak działa

    Po stronie niskonapięciowej cewka musi mieć rezystancje rzędu kilku Ω, po stronie wysokonapięciowej kilku kΩ. Ale w ten sposób nie sprawdzisz jej pod kątem przebicia. W serwisówce jest napisane ile dokładnie ma być.
    Sprawdziłem tylko czy na cewce jest napięcie, jest stałe 12v oporu nie mierzyłem. Na razie muszę dojść do ładu z tym modułem.
    Co do tego "kill swicha" to wszystko jest sprawne. To nie wina żadnego wyłącznika.
    Po urwaniu się tego czerwonego kabelka pewnie nie coś nie wytrzymało jest kilka możliwości zobaczymy co powiedzą fachowcy jutro po sprawdzeniu modułu.

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez Frogg Zobacz posta
      Co do tego "kill swicha" to wszystko jest sprawne. To nie wina żadnego wyłącznika.
      Tak. Według tych pomiarów co napisałeś to jak najbardziej. Na czarnobiałym ma być ciągle masa, (albo ze stopki - podniesiona łączy do masy, albo z neutrala). Trochę nie jasno to wcześniej napisałem. Zasilanie do modułu też masz. Więc albo brak sygnału z czujnika położenia wału, albo to co było wcześniej powiedziane (cewki, albo moduł). Cudów nie ma to tylko trochę kabelków według tego schematu:

      Komentarz


        #18
        Witam

        Dziękuję ślicznie wszystkim za pomoc, a szczególnie "Kaytec"

        Ku przestrodze i dla potomnych. Jazda bez boczków źle się kończy
        A teraz do rzeczy.
        Motocykl ożył.
        Chłopaki z Wro z siedziba na Krakowskiej podobno z elektroniką sobie radzą.
        Z tego co mi już wiadomo to i ABS w BMW naprawiają za w miarę rozsądne pieniądze.
        Do każdego problemu podchodzą indywidualnie i rozumieją motocyklistów.
        Sprawdzili mi moduł, (wizualnie był ok) postawili diagnozę wymienili spalony sterownik odpowiedzialny za impuls na cewkę(Podobno nie skomplikowana operacja. Dlatego cewka się grzała po przekręceniu kluczyka i było stałe napięcie na przewodzie podającym impuls do cewki ok 3v) Skasowali mniej niż za używany moduł na Alle..., Dostarczyłem im tylko schemat motocykla, a cała operacja trwała 8godz.
        Gdyby ktoś coś potrzebował proszę pisać podam kontakt.

        Pozdrawiam.

        Komentarz


          #19
          E tam, myślałem że sam rozwiążesz problem. Dla mnie oddanie do warsztatu do "granie na kodach".

          To w końcu wymienili moduł, czy tylko wymienili / podłączyli "impulsator na wale". Za darmo tego nie zrobili, wiec raczej druga opcja.

          Komentarz


            #20
            To nie tak, ja tylko moduł zawiózłem w ostateczności do elektronika, bo zwyczajnie brak mi sprzętu aby wszystko sprawdzić. A moją małą lutownicą mogę sobie rynny lutować:-) W samy module na płytce coś wymienili.

            Komentarz


              #21
              Najprawdopodobniej tranzystor łączący cewkę do masy (+12V cewka ma na stałe), ewentualnie z elementami pomocniczymi. Jeśli możesz zrób zdjęcie w środku. Swoją drogą ciekawe czy jest dostępny schemat modułu zapłonowego.

              Komentarz

              Pracuję...
              X