Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

POMOCY !!! Problem z układem chłodzenia ST

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    A właśnie, że nie bardzo ma ochotę na olej. Jak będą twarde to wymienie

    Komentarz


      #17
      To wysyłaj uszczelkę
      Dane wysłałem na priv.

      Komentarz


        #18
        Jeszcze jedno pytanie:
        Głowica zdjęta idzie do planowania. Przy zdejmowaniu udało się nie ruszyć cylindra ale mimo to olej delikatnie pociekł. Czy zaryzykować pozostawienie starej uszczelki pod garami ?
        Czy dawać głowice na sprawdzenie szczelności - często pękały w ST?

        Komentarz


          #19
          No i Trafione - jednak to była uszczelka moto lata już prawie miesiąc i wszystko w porządku. Dziekuję wszystkim za pomoc.

          Komentarz


            #20
            Podlanczam sie pod temat
            Po wymianie silnika ne zalancza mi sie wiatrak.
            po sprawdzeniu wiatraka dziala z bespiecznikiem i bez
            Plyn w zbiorniczku wyrownawczym jest zimna a w przewodach jest goraca i oczywiscie dochodzi do wrzenia
            Termostat dziala.
            wskaznik temp dziala
            co jeszcze musze sprawdzic ?
            odpowietrzale ale nie jestem pewien czy dobrze to zrobilem

            Komentarz


              #21
              Zamieszczone przez dominikzay Zobacz posta
              Podlanczam sie pod temat
              Po wymianie silnika ne zalancza mi sie wiatrak.
              po sprawdzeniu wiatraka dziala z bespiecznikiem i bez
              Plyn w zbiorniczku wyrownawczym jest zimna a w przewodach jest goraca i oczywiscie dochodzi do wrzenia
              Termostat dziala.
              wskaznik temp dziala
              co jeszcze musze sprawdzic ?
              odpowietrzale ale nie jestem pewien czy dobrze to zrobilem
              Ciężko zrozumieć to co napisałeś, spróbuj w języku polskim.
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #22
                Podczepie się pod temat. Moto xtz 750. Moto kupiłem późna jesienią i teraz są pierwsze pożądniejsze testy. W weekend troszke pojeździeliśmy i pierwsze obserwacje, podczas jazdy wskazówka temp. prawie leży na minimum, podczas oczeekiwania na przejeździe kolejowym (postój), wskazówka idzie pod czerwone, załącza się wentylator i schładza tak ponad połowe, podczas dalszej jazdy wskazówka spowrotem wędruje na minimum.
                Moje pytanie czy tak to właśnie powinno wyglądać martwi mnie ta wskazówka na minimum podczas jazdy, mam wrażenie że silnik jest nie dogrzany, a to chyba powoduje spalanie 11l/100km , jeśli z temperaturą to normalne to daje gaźniki do roboty.
                JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

                Komentarz


                  #23
                  Ja w xtz 660 mam to samo że wskazówka na minimum podczas jazdy zasłoniłem calutką chłodnicę zostawiając 2 cm od strony wentylatora i od minimum podniosła się może 5 mm a termostat działa chyba tak ma być xD

                  Komentarz


                    #24
                    Zakładając, że wymieniłeś płyn i masz wszystko zrobione prawidłowo to sprawdź termostat, wskazówka nie powinna być na minimum.
                    "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez machoney Zobacz posta
                      Podczepie się pod temat. Moto xtz 750. Moto kupiłem późna jesienią i teraz są pierwsze pożądniejsze testy. W weekend troszke pojeździeliśmy i pierwsze obserwacje, podczas jazdy wskazówka temp. prawie leży na minimum, podczas oczeekiwania na przejeździe kolejowym (postój), wskazówka idzie pod czerwone, załącza się wentylator i schładza tak ponad połowe, podczas dalszej jazdy wskazówka spowrotem wędruje na minimum.
                      Moje pytanie czy tak to właśnie powinno wyglądać martwi mnie ta wskazówka na minimum podczas jazdy, mam wrażenie że silnik jest nie dogrzany, a to chyba powoduje spalanie 11l/100km , jeśli z temperaturą to normalne to daje gaźniki do roboty.
                      Nie bój. Przy takich temperaturach jak teraz to normalne.
                      ST ma dobre chłodzenie i jak ja jeżdżę w zimę to czasami w ogóle się nie podnosi. No chyba, że ryje w terenie.
                      Jak Cię to razi to karton i zasłoń chłodnice. Wtedy na pewno i silnik będzie dogrzany i Ciebie nie będzie drażnić nisko wskazówka.
                      Dobrze że wentylator się włącza na postoju i chłodzi.
                      A płyn zawsze można zmienić jak tego nie robiłeś. Tym bardziej, że ST jest od niedawna w twoich rękach. I nie wiadomo kiedy poprzedni właściciel to robił.
                      A odnośnie spalania to zajrzyj do gaźników na początek.
                      Zobacz w jakim są stanie. Sprawdź iglice itp. Może będzie potrzebna wymiana paru rzeczy.
                      Ja u siebie miałem też duże spalanie ale okazało się, że miałem moduł od TDM.
                      Teraz już nie ma takiego jebnięcia na wyższych obrotach, ale spalanie spadło do 6l.
                      Moduł niestety poszedł się ... A szkoda bo czasami bym sobie zamienił z chęcią bo na prawdę miała fajnego kopa.
                      Teraz muszę nadrabiać redukcją i kręceniem pod czerwone :-)
                      Ale i tak spalanie wychodzi mi niższe.
                      Ostatnio edytowany przez giani; 102.
                      ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                      Komentarz


                        #26
                        Ok dzięki za info, modułu od tdm raczej nie mam więc trzeba będzie zajrzeć do gaźników. Ps ile ci paliła na module od tdm? I 6l ładny wynik w porównaniu do moich 12.

                        - - - Zaktualizowano - - -

                        A po czym poznać że moduł jest od tdm a nie xtz750?
                        JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

                        Komentarz


                          #27
                          Mi paliła w okolicach 10l.
                          Jak normalnie (tzn. w miarę spokojnie) jeździłem to 8-9l w trasie
                          W terenie nie ma znaczenia bo zawsze dużo wychodzi
                          W moim przypadku gaźniki okazały się okej. Wszystko w pierwszorzędnym stanie. Dlatego już głupiałem o co chodzi z tym spalaniem.
                          Okazało się, że moduł
                          Moduły łatwo odróżnić jeżeli mają fabryczną obudowę. Do ST będziesz miał numer na takiej naklejce 3LD coś tam, coś tam. A od TDM w zależności od rocznika i wersji. Ja miałem 3VD coś tam, coś tam.
                          Tak czy siak musi być 3LD bo takie były do ST.
                          Aha. Poszukaj na forum jest temat z gaźnikami i są zdjęcia. Iglic, rurek itp. itd.
                          Ostatnio edytowany przez giani; 102.
                          ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                          Komentarz


                            #28
                            Szlag, zapomniałem że mamy niską temperaturę
                            Giani ma racę, nie grzeb przy układzie, zobacz jak będzie w ciepłą pogodę.
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              #29
                              ok thx, za sugestie taki też mam paln zobaczymy jak się będzie sprawować w cieplejsze dni. Pozdrawiam
                              JADĄ, JADĄ, CHŁOPCY, CHŁOPCY NA JAPOŃCACH HEJ NIKT ICH NIE DO GONI BO KRĘCĄ DO KOŃCA!!

                              Komentarz


                                #30
                                Nie czekaj na cieplejsze dni tylko rozbieraj gaźniki i zobacz jak wyglądają bebechy.
                                Bo to, że będzie cieplej nic ci nie da.
                                Jak Ci pali 10-12l to masz do roboty gaźniki.
                                ...tylko silnych los obdarza hojnie...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X