Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwne dźwięki po rozgrzaniu silnika, ćwierkające sprzęgło?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Dziwne dźwięki po rozgrzaniu silnika, ćwierkające sprzęgło?

    Czołem,
    Stałem się szczęśliwym posiadaczem XTZ 750 od forumowego kolegi, po powrocie do domu około 200km i dniu przerwy po uruchomieniu silnika zaczęły dobiegać dziwne dźwięki, brzmi podobnie do dźwięku z zakładu dorabiania kluczy . Nie dzieje się tak od razu, trzeba poczekać aż silnik się lekko rozgrzeje. Po lekkim wyciśnięciu sprzęgła dźwięk ustaje. Filmik poglądowy znajduje się tutaj: https://youtu.be/OZLf3y8VUhA

    Co robić jak żyć?

    #2
    Zdejmij dekiel i będziesz widział, tam jest taki sworzeń który ciągnie dekiel i pewnie łożysko już padło.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      IMG_20160209_185807.jpg
      IMG_20160209_185831.jpg
      IMG_20160209_190029.jpg
      IMG_20160209_190034.jpg
      IMG_20160209_190040.jpg
      IMG_20160209_190514.jpg
      IMG_20160209_190518.jpg
      IMG_20160209_190520.jpg

      Tak to wygląda, generalnie nie widać ani grama luźnych części czy śladów piłowania, z drugiej strony nie bardzo wiem na co patrzeć. Ten mały tryb z ostatnich zdjęć lata góra dół i lewo prawo. tak ma być?

      Komentarz


        #4
        Kosz sprzęgłowy trzeba obadać czy nie ma luzów. Na połączeniu tej dużej zębatki z resztą kosza najpierw się pojawia.

        Komentarz


          #5
          Выбор запчасти Yamaha XTZ750: 1993 год по оптимальной цене в интернет-магазине «Мегазип». Предлагаем купить оригинальные запчасти из каталога для Yamaha XTZ750. Гарантия качества, простая система оплаты, доставка заказа до двери клиента. (780483,Европа (общий) (999),Silky White (SW; 00GE))

          Marcin pisał o pozycji nr 3
          "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

          Komentarz


            #6
            Odkręć sprężyny i zobacz ten trzpień który odciąga tarcze.
            Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
            Adwenczur Klab FB
            Adwenczur Klab w sieci

            Komentarz


              #7
              Mnie problem przerósł (i mój toolset), oddałem do mechaniora. Okazało się, że były dwie metalowe podkładki włożone do środka obok siebie. Problem nie występował na zimnym silniku a dopiero na mocno zagrzanym. Nie wiem ile w tym prawdy. Panowie rozłożyli kosz sprzęgłowy, złożyli bez jednej metalowej podkładki - czary i magia. Dziękuje bardzo za pomoc.

              Komentarz


                #8
                To dość dziwne, bo nie przypominam sobie żebym wkładał jakiekolwiek podkładki, których nie było. Wcześniej też nic nie piszczało, bardziej obstawiałem że pierścienie się starły i grubość setu w koszu już niedomaga.
                Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                Adwenczur Klab FB
                Adwenczur Klab w sieci

                Komentarz

                Pracuję...
                X