Poka wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Denso - rznica pomidzy oryginaln a podrobion wiec

Guru Member Avatar LukaSS
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie Denso - rznica pomidzy oryginaln a podrobion wiec

Poniej:

--== XtzParts.com - czci do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

Member Avatar @MARIUSZ@
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    147
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660
    Skd
    Gryfino
    GG
    GG: 407627

Domylnie

A jeeli chodzi o prace silnika to jest poprawa po zmianie ze zwykej na tak ? i jak cenowo sie klaruje taki oryginalasek ?

Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Jakiej zwykej? NGK?
    Nie jedna osoba potwierdzia, e Denso s lepsze ni NGK (NGK s b. czsto podrabiane, a w dodatku Made in ChRL). Denso od NGK s drosze o 1-3 z.
    Polecam Split Fire, o ktre niestety ci꿿ko

Nie wylewa za konierz Avatar marcinjunak
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    5,430
    Motocykl
    KTM 950 ADV, I dream about... little more orange power :)
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG
    GG: 2320727

Domylnie

No dobra, podrobiona wieca, ale czy bdzie to rzutowao na prac silnika? Czy ngk te podrabiaj? Czy podrobione denso s hu..we?
    By Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 a w kocu przyszo nawrcenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywicie WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspomina szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Osobicie nie miaem nigdy adnej podrobionej wiecy. Jednak czytaem i ogldaem przypadki kiedy to w podrobionej wiecy wypalia si cakowicie elektroda wewntrzna, ukruszy izolator wewntrzy lub zama podczas zakadania faljki izolator zewntrzny, wieca miaa po krtkim czasie przebicia, a nawet gwint mia delikatnie inny skok! Ale to s wanie skutki kupowania wiec z niepewnego rda czy np. podejrzanie tanich.
    Jeli znajde w moim baaganie, to wrzuc foty.

Easy Rider
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    618
    Motocykl
    Honda CB 500S
    Skd
    Mtw / Lublin
    GG
    GG: 11072349

Domylnie

Ja rozbieraem silnik od Matiza gdzie byy podrobione wiece Boscha , skutek by tego taki e na drugim cylindrze urwaa si elektroda boczna i zostaa przycita przez zawr wydechowy, skasowane byo gniazdo i zawr by skrzywiony. Skoczyo si to tylko napraw gowicy. Ale w motocyklu przy wysokich obrotach wicej bidy moe narobi taka wieca, nie mwic ju o zej pracy, czy trudnociami z odpaleniem.
    .

Member Avatar @MARIUSZ@
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    147
    Motocykl
    Yamaha XTZ 660
    Skd
    Gryfino
    GG
    GG: 407627

Domylnie

Dlatego wiece trzeba kupowa osobicie w motoryzacyjnym najlepiej dobrze sie rozezna przed zakupem a jeeli ju jestemy w temacie to czu rnice pracy silnika przy wiecy za 20 z a np takiej za 60 ?

Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Zalane Denso dziaaj, NGK ju nie za bardzo. Przy jednych i drugich w ST ciezko odpala si silnik po dugim staniu, a w np. Split Fire

img_splitfire_vplug.jpg

rnica jest wyczuwalna. Wszystkie wiece maja podobn cen.

Easy Rider
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    618
    Motocykl
    Honda CB 500S
    Skd
    Mtw / Lublin
    GG
    GG: 11072349

Domylnie

Cytat Napisa LukaSS Zobacz post
    Zalane Denso dziaaj, NGK ju nie za bardzo. Przy jednych i drugich w ST ciezko odpala si silnik po dugim staniu, a w np. Split Fire

img_splitfire_vplug.jpg

rnica jest wyczuwalna. Wszystkie wiece maja podobn cen.
    Sprbuje sobie kiedy kupi tak wiece i przetestuj j w mojej XL-ce , bo tak jak czasami zaleje silnik to par razy trzeba pokopa
    .

Slow Motion - po liwce Remiszewskiej Avatar ArturS
    Doczy
    sie 2010
    Postw
    1,161
    Motocykl
    Yamaha XT600Z
    Skd
    Zabrze
    GG
    GG: 3408

Domylnie

Szkoda, e dopiero co kupiem nowe wieczki - znowu NGK Faktem jest, e te nie dziaaj po zalaniu, co ostatnio zdarzao mi si go czsto.
    Odnonie oryginalnoci wiec to nigdy si nad tym nie rozwodziem - kupuj w sklepie motoryzacyjnym z nadziej, e nie jest to jakie podrabiane gwno

rdo

Ojciec Zaoyciel Avatar fxrider
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    2,736
    Motocykl
    R1100GS, 990
    Skd
    Jzefw

Domylnie

Cytat Napisa ANDERE Zobacz post
    Sprbuje sobie kiedy kupi tak wiece i przetestuj j w mojej XL-ce , bo tak jak czasami zaleje silnik to par razy trzeba pokopa
    Testowaem w tej XLi splitfire i mog powiedzie, e nie widziaem adnego pozytywa, a nawet nie wiem czy gorzej ni na NGK nie byo jeli chodzi o zalewanie. Moe akurat jak trefn sztuk trafiem?
    Mam w GSie splitfire (inny rodzaj) od jakich 40kkm i na pocztku po wymianie poprzednich, starych i zardzewiaych wiec na pewno zapalaa ewidentnie adniej, ale te potrafi je zala i wtedy s problemy z paleniem (na wtrysku!).
    Mam jeszcze ostatni nwk SF jako zapas do LC4ki, ale na razie nie mam cinienia do zmiany - pojed troch na tych niedobrych NGK(pali piknie), a potem jak bd mia poznanego sprzta zmieni i za jakie 40kkm dam zna czy byo warto
    SFek uywaem bo miaem je pod rk i sporo taniej ni NGK, ale teraz jakbym mia je kupowa po normalnej cenie to bym si nie wygupia.
    Co do NGK - zdarzyo mi si 2x w modelu C(R)7E ukrci gwint - nie lubi wielokrotnego wkrcania/wykrcania (ale to nie dot. XTZ/XL bo to zupenie inny model, do hardendurakw/cross raczej).

pzdr, Adam

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •