Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dodatkowe światła.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Obwieszać motocykl jak choinkę można ale lepiej na początek poprawić instalację elektryczną. W naszych staruszkach spore straty generowane są na połączeniach elektrycznych, najlepiej pociągnąć ile się da nowe przewody, zainstalować nowe przekaźniki, sam się przekonasz jak wiele to poprawi przy czym koszt będzie nie współmiernie niższy niż fundowanie sobie drogich dodatkowych świecidełek. Koszt nowych przewodów na metry w odpowiednim przekroju, przekaźników, wsuwek, trytek, wyniesie max 50 zł, zaciskarkę do konektorów i lutownicę możesz kupić lub pożyczyć przy tym ile radochy że sam to zrobiłeś a uwierz, poprawa w świeceniu jest znaczna. Nowe dobrej jakości światełka tzn. takie które są szczelne, wykonane z dobrych materiałów kosztują sporo.
    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

    Komentarz


      #32
      Lampy mają wyglądać tak, bo inaczej nie świecą:

      IMG_20120202_161918.jpg DSC_0194.jpg

      Odbłyśnik i dobre szkło to podstawa. Do tego odpowiednie napięcie i uwierz, że świeci to lepiej niż nowe auto z salonu, wieczorem na długich, sarny prześwietla tak że widać wnętrzności, a kierowcy z naprzeciwka zjeżdżają do rowu bo myślą że pociąg. Na stacjach diagnostycznych diagności sami płacą za przegląd widząc światła mijania ze snopem odciętym jak od linijki. Przejeżdżając przez wioskę o 4:00 , ludzie wstają bo myślą że dzień. A po wszystkim ty, wolisz jeździć w nocy bo lepiej wszystko widać.

      Komentarz


        #33
        Dobre I potwierdzam, że tak jest

        Komentarz


          #34
          O Kaytulo się obudził i z jajem napisał

          Komentarz


            #35
            Hehehe Kaytec poprawiłes mi humor.Ok. Na początek poprawie elektryke zobaczymy czy różnica będzie znaczącą . W wymianę całej lampy nie bardzo chce wchodzić. Jakie żarówki polecicie?
            Więc wnioskuję ze koszt konkretnych wartych uwagi halogenow to ok 250 zl, a na montaż tańszych odpowiedników szkoda pracy, czasu i pieniędzy?
            Ostatnio edytowany przez chmielu89; 271.

            Komentarz


              #36
              Zamieszczone przez chmielu89 Zobacz posta
              Hehehe Kaytec poprawiłes mi humor.Ok. Na początek poprawie elektryke zobaczymy czy różnica będzie znaczącą . W wymianę całej lampy nie bardzo chce wchodzić. Jakie żarówki polecicie?
              Więc wnioskuję ze koszt konkretnych wartych uwagi halogenow to ok 250 zl, a na montaż tańszych odpowiedników szkoda pracy, czasu i pieniędzy?
              Tak jak pisali wyżej,
              zmień lampy i elektrykę, to koszt i tak mniejszy niż nowe halogeny które nic nie dają.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #37
                Żarówka i poprawa elektryki też gów..o da jeśli odbłyśnik już zmatowiał.

                Komentarz


                  #38
                  Trochę ostatnio kombinowałem ze światłami w jednolampowej 660 i mam takie postrzeżenia.

                  Co by nie zrobić to jedna lampa H4 jest po prostu słaba. Tam jest mała powierzchnia odbłyśnika.
                  Lampę mam świeżą. Zrobiłem super ładowanie, założyłem w przekaźniki i świeci ale nocą po gruntowej drodze to ja nie widzę po czym jadę.
                  Dopiero "halogeny" led ratują sprawę. Nie miałem przekonania do zakładania takiego akcesorium, ale jakieś wyjątkowo tanie w końcu kupiłem
                  Nawet nie zepsuły się od wibracji ani nie odpadły jak wywróciłem moto, co mnie pozytywnie zaskoczyło.
                  Dopiero z tym mogę normalnie pojechać po szutrze czy gruntówce po nocy. Super sprawa.
                  Oczywiście trzeba pamiętać o braku homologacji. Mocowanie to chyba jedyne możliwe miejsce. Choć im wyżej tym było by lepiej.

                  Tu mam fotki pokazujące jak to świeci.


                  Wtedy nie miałem przekaźników, ale różnica jest minimalna.

                  Komentarz


                    #39
                    Rożnica znaczna. Te ledy to jakieś robocze? Ile wat,15 ?

                    Komentarz


                      #40
                      To są światła robocze, szukaj pod hasłem halogeny led.
                      Moje to te:

                      Widziałem że ktoś miał założone podobne ale z czterema diodaim w lampie.

                      Komentarz


                        #41
                        Siema, kupiłem soczewki led na olx za 150 zl komplet, obudowa metalowa, soczewka szkło, nie plastik. Trzy tryby świecenia, mocne, słabe i nie wiem po co stroboskop.
                        Wadą ich jest podatność na drgania, przed montażem trzeba by je złożyć na klej anaerobowy i poprawić uszczelkę. Mimo tych wad świecą super i latanie w nocy po leśnych duktach jest możliwe

                        Komentarz


                          #42
                          Podeślesz jakieś zdjęcia, może linka do aukcji ...
                          Pozdrawiam


                          _Patik_

                          Komentarz


                            #43
                            Cześć, poniżej namiar na halogeny,
                            OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl

                            jeśli je kupisz pamiętaj o poprawkach, soczewki trzeba wkleić na stałe, i śruby zabezpieczyć przed odkręcaniem, drgania na gmolach dają im popalić

                            Komentarz


                              #44
                              Pablo1972Mierzyles ile to bierze pradu? Bo te podawane waty to takie chinskie waty.

                              Mozna tez zamiast kleic i uszczelniac nabyc od razu cos co jest szczelne, dobrze swieci i zmiesci sie pod lampe.
                              Sa w wersji swiecacej na szeroko i wasko. Na all 70zl za sztuke, na ebaju 70zl za 2 sztuki.

                              s-l1600.jpg

                              18W LED WORK LIGHT

                              Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

                              Komentarz


                                #45
                                Nie mierzyłem, ale handlując żarówkami LED wiem, że Chińczycy zaniżają moc niż zawyżają. Jechałem ponad 100 km w nocy na ledach w pełnej mocy i długich światłach i problemów nie było. Dla mnie zaletą tych halogenów jest metalowa obudowa i szklana soczewka, dlatego je kupiłem. A świecą bardzo dobrze, za dobrze , bo nawet na mniejszej mocy mi mrugają.
                                A szczelne to są, woda się nie dostaje, tylko jak pisałem od drgań puszczają śruby i soczewka może się wykruszyć na rantach.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X