Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymieniajcie olej w amortyzatorach!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    dzis zmienilem olej w lagach, gosc od którego kupilem zarzekał sie ze rok wczesniej oddal moto do serwisu i wymienili mu olej. Po zlaniu mial kolor mocno przechodzonego oleju samochodowego.

    Komentarz


      To raczej wymieniony. Stary olej ma kolor srebrny, w którym jest masa opiłków.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        no nie wiem w kacie wymienialem po 2 sezonach offu i olej byl czysciutki no ale to Kat

        Komentarz


          ja miałem taki srebrno, ciemnoszary
          no i mało :/

          Komentarz


            Zamieszczone przez rumpel Zobacz posta
            no nie wiem w kacie wymienialem po 2 sezonach offu i olej byl czysciutki no ale to Kat
            KAt czy nie Kat, każdy olej po ponad 10 latach będzie srebrny
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              Ku.wa ale się dzisiaj namęczyłem żeby złożyć pierwszą lagę, demontaż poszedł szybko i bezproblemowo, mycie i składanie, zatrzymałem się na problemie z wciśnięciem panewki pod uszczelniaczami no za chiny nie chciała wejść na swoje miejsce. W końcu wpadłem na pomysł że wbiję ją z uszczelniaczem olejowym montując lagę w półki tak aby korek wystawał nad górną półką z 15 cm, szklanką lagi przesuwałem energicznie do góry tak jak pracuje zawieszenie przy dobiciu, wreszcie się udało, zadowolony skręciłem wszystko, wsunąłem sprężynę lekko dokręciłem korek i sprawdzam jak laga pracuje i od razu coś nie tak, maksymalnie rozciągnięta laga, ściskam i mam z 2 cm luzu tak jakby sprężyna siadła i lata luzem w środku, szybkie zebranie myśli ogląd sytuacji, przegląd otoczenia, na stole leży szmatka ale coś tam z pod niej wystaje, wyciągam a tam sprężyna od odbicia, wiącha jak poszła pod moim własnym adresem nie nadaje się do cytowania. Wszystko ładnie zmontowane a zapomniałem o sprężynie o losie trzeba być naprawdę tępą łychą żeby tak prostą w montażu rzecz spier.olić. ale nic co nas nie zabije to nas wzmocni tak sobie to tłumaczę. Jutro kolejny demontaż i montżz.
              Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

              Komentarz


                Ja bym znalazł pozytywną stronę całej sytuacji - nabierzesz takiej praktyki, że lagi będziesz rozbierał w nocy w przydrożnym rowie, więc nie marudź
                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                Komentarz


                  Po nocnych przemysleniach w pelni sie z toba zgadzam

                  Komentarz


                    A u mnie taki czyściutki był

                    20140215_131238.jpg
                    Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                    Adwenczur Klab FB
                    Adwenczur Klab w sieci

                    Komentarz


                      Przeczytałem wątek. Przymierzam się do wymiany oleju w lagach. Nie wiem jaki tam jest olej obecnie i czy w środku są sprężyny progresywne czy normalne.
                      Zawieszenie wg mnie działa jak należy, nic mi nie nurkuje, nie siedzi itp
                      Z lektury wnioskuję, że jeśli będę miał sprężyny oryginalne - powinienem zalać olejem 15W, a gdy progresywne to 10W. Tak?
                      Proszę o utwierdzenie mnie w tym.
                      A i oczywiście, że jeśli mam oryginalne - powinienem pomyśleć nad ich zmianą

                      Komentarz


                        W manualu masz napisane jaki olej zalać do oryginalnych sprężyn, natomiast do progresów zalewasz taki, jaki wskazuje producent akcesoryjnych sprężyn.
                        Jeżeli nie wiesz jakie masz sprężyny, to niestety na czuja, ale większość zaleca 10W.
                        Jeżeli dobrze Ci się jeździ na oryginałach i jesteś zadowolony, to po co zmieniać?
                        "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                        Komentarz


                          Pytałem, bo wcześniej ktoś opisywał podobny przypadek. Oryginalne sprężyny, zlał jakiś tam olej , zalał zalecany 10W i stwierdził, że jeździć się nie da, bo tak miękko. Wynikało z tego, że widocznie miał inny olej i polecono mu zalać 15W. Po prostu chciałem uniknąć 2x roboty.

                          Komentarz


                            Dobrze byłoby porównać lepkość oleju zalecanego przez producenta z lepkością oleju, który mamy na oku. Kilka dni temu zacząłem wklepywać tabelkę http://riderparts.pl/pliki/fork_oil_classification.pdf - rozrzut np dla 10W jest spory porównując zarówno lepkość jak i gęstość.

                            Komentarz


                              Do zawieszeń, które nie są przecież żadnym "hajtekiem" te parametry aż takiego znaczenia nie mają. Pod koniec lat 80'tych często gęsto nawet w manualach zalecano zalewanie teleskopów olejem ATF(takim do automatycznych skrzyń biegów) co i dzisiaj się sprawdza , szczególnie jeżeli ktoś ma jakieś dystanse pod sprężynami. Ja akurat przez przypadek(akurat takie były na półce, w opakowaniach po 0.5) mam zalane mieszaniną 15 i 10 W i akurat z twardością trafiłem.
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez Bezy Zobacz posta
                                Pytałem, bo wcześniej ktoś opisywał podobny przypadek. Oryginalne sprężyny, zlał jakiś tam olej , zalał zalecany 10W i stwierdził, że jeździć się nie da, bo tak miękko. Wynikało z tego, że widocznie miał inny olej i polecono mu zalać 15W. Po prostu chciałem uniknąć 2x roboty.
                                A zdefiniujesz słowo "za miękko"?
                                Jeden na bujanej kanapie czuje się wyśmienicie, drugi ma śmierć w oczach. Do tego dochodzi jeszcze stopień zużycia amortyzatorów, więc parametry serwisówki są danymi "wyjściowymi"
                                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X