Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprawdzanie stanu oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Sprawdzanie stanu oleju

    Witam!

    Może mi ktoś powiedzieć czy sprawdzenie stanu oleju w motocyklu, który długo stał, jest miarodajne? Chodzi mi o to, czy jest możliwe, że podczas postoju
    olej ściekł do silnika i tak na prawdę jest go więcej niż pokazuje miarka?

    #2
    Standardowo to olej się sprawdza po rozgrzaniu silnika
    ...tylko silnych los obdarza hojnie...

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Trach Zobacz posta
      Witam!

      Może mi ktoś powiedzieć czy sprawdzenie stanu oleju w motocyklu, który długo stał, jest miarodajne? Chodzi mi o to, czy jest możliwe, że podczas postoju
      olej ściekł do silnika i tak na prawdę jest go więcej niż pokazuje miarka?
      Tak, jest możliwe, nie sprawdza się oleju na zimnym silniku. Jeżeli to motocykl, który dopiero co kupiłeś, zobacz czy jest coś oleju w zbiorniku, jeżeli nie ma to dla pewności bym dolał i od razu zmienił olej.
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #4
        Chodzi o to, że nie bardzo chcę go odpalać, bo cuś w nim stuka jak tylko trochę się nagrzeje, prawdopodobnie panewki, i chciałem sprawdzić, czy do awarii nie doszło przypadkiem z powodu zbyt małej ilości oleju. W tej chwili (na zimno) jest 1/3 miarki, co Wy na to?

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Trach Zobacz posta
          Chodzi o to, że nie bardzo chcę go odpalać, bo cuś w nim stuka jak tylko trochę się nagrzeje, prawdopodobnie panewki, i chciałem sprawdzić, czy do awarii nie doszło przypadkiem z powodu zbyt małej ilości oleju. W tej chwili (na zimno) jest 1/3 miarki, co Wy na to?
          Jak jest 1/3 to na pewno nie wina poziomu, jak by bagnet był suchy to można by coś sugerować a tak to luz. Bierz pod uwagę to że po nagrzaniu silnika i przepompowaniu oleju do zbiornika poziom się podniesie.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            w tenerce 1/3 miarki to nic strasznego i jak pisze Junak później poziom może się znacząco podnieść, wiem po sobie jak kupiłem terese, dolałem bo było mało, a później olej był pod korkiem

            Komentarz


              #7
              no, to kamień z serca, dzięki za rozwianie wątpliwości

              Komentarz

              Pracuję...
              X