Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Letnie ubranie motocyklowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez dziunek69 Zobacz posta
    Zbroja na asfalt to raczej słabo.

    Ubieranie i ściąganie to raczej średnio przyjemna zabawa.
    Dla mnie to dwaj debile którzy nie mają pojęcia o jeździe i na siłę wciskają milion warstwowe ciuchy i jeszcze by zrobili loda żeby to sprzedać bananom.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #32
      dziunek69- ale, że tak zapytam. Jeździsz w tym zestawie kurtka i spodnie po mieście na trasie przy aktualnych temperaturach? Pytam bo mam codury, wypinane membrany, kurtka jasna, wywietrzników jak nasrał i jakbym miał pojechać w kurtce to bym wolał pójść pieszo. Zbroja ochroni przed uderzeniem- przed szlifem po asfalcie to tylko skóra. Skóra na tą pogodę- to ja podziękuję.

      Komentarz


        #33
        Odpowiem trochę wymijająco.
        Jak ognia unikam jazdy w tak wysokich temperaturach. Najnormalniej w świecie widzę co taki upał robi ze mną i jak spada mi koncentracja.
        Jednak jak już mam jechać to niestety kurtka, spodnie, buty i rękawice!!!
        Fakt leje się po 4 literach ale coś za coś. Tylko raz nie ubrałem spodni tydzień temu i mam tego efekty - jestem uglebiony na 3 tyg z jazdą.
        Jeden z powyższych filmików jest poświęcony kurtkom z MESH-a.
        Mam takową z 4BIKER-a, jest naprawdę ok, daje rady i jest przewiewna ale jak jedziesz. Stajesz i leje się z człowieka jak się lało (czarny kolor robi robotę).
        Alternatywą są takie meshe w jasnych barwach, jak się dopadnie jeszcze z podpinaną membraną to już całkiem wypas, bo robi się z niej kurtka wczesno/jesienno/wiosenna.
        Znajomy ma ubiór firmy a-pro, jest to puki co dla mnie najlepsza alternatywa ale koszt samej kurtki to ponad 1000zł.
        Jest to kurtka panelowa, jako jedyna ma "zdejmowaną skórę" - kilka suwaków przy użyciu których zdejmujemy cały przód tył i połowę rękawów kurtki - w kilka chwil mamy kurtkę siatkową z zachowanym systemem ochraniaczy. Żadna inna kurtka nie oferuje takiej wentylacji . W zestawie jest podpinana membrana i podpinka. Uniwersalna w każdym aspekcie i wg mnie to coś najfajniejszego z czym do tej pory się spotkałem.
        Wygląda to tak:

        Komentarz


          #34
          Jeżdżąc po mieście w tych temperaturach stosuję komplet szaro-srebrna kurtka z cordury z dużą ilością wypinanych paneli i otworów wentylacyjnych, dżinsy motocyklowe i krótkie miejskie buty motocyklowe. Dodatkowo co jakiś czas zwilżam kominiarkę na karku niewielką ilością wody. A i tak po dłuższej jeździe miejskiej to nie słońce i temperatura powietrza nad drogą tylko gorący silnik i kolektory są największym wyzwaniem gdy kanapa zaczyna parzyć od spodu Zastanawiam się jak to zaizolować termicznie.
          Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

          Komentarz


            #35
            Dobrze że zobaczyłem ten filmik motosapiensDwa szlify zaliczyłem w samej zbroi i wszystko ok.Widocznie jednak teoria panów z motosapiens jest ważniejsza od mojej praktyki

            Komentarz


              #36
              Co do jazdy w zbroi do endruro, też mam jakieś tam swoje przemyślenia.
              Nie koniecznie musi się ktoś z nimi zgadzać, ale jeżeli założę ją do kasku na szosę (akurat AGV K-3) to zaczynam nerwicy dostawać podczas manewrów. Zawadzam co chwila o ochraniacze barków, może to akurat mój przypadek i w innych jest inaczej.
              Natomiast w kasku do offu jest już ok, dlatego jeżeli już jadę na szybko do miasta to kask z daszkiem i gogle.
              Teoria o długim żółwiu na plecach, hmmm w moim DATEX-ie nigdy to nie przeszkadzało - opinia gości jak każda inna, każdy ma swoją.
              Jest jeszcze jeden aspekt używania żółwia, estetyka.
              W nim fajnie wygląda facet bez opony i brzucha.
              Ja przy wadze 100kg po ubraniu buzera wyglądam jak szynka wiązana.
              Do offu dorzucam na wierzch bluzę i jest ok ale przy upałach kolejna warstwa robi swoje.

              Mondo Cane - a próbowałeś podkleić folie alu z warstwą styropianu? Chłopaki w FJR1300 tak sobie radzili, pierwsze roczniki tego motocykla smażyły dosłownie jajka.
              Takie gotowe maty kiedyś kleiło się za grzejnikami.

              Komentarz


                #37
                Tak dziunek myśłałem w zbliżonym kierunku jeno chodzi mi po głowie to http://www.muzimershop.szczecin.pl/p...-mb-30-m2.html lub to http://sidmotorsport.pl/pl/bandaze/9...100x100cm.html
                Choć tak na prawdę to patrząc na prognozy długa fala upałów należy już do przeszłości więc testy raczej w przyszłym roku.
                Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                Komentarz


                  #38
                  Testy testami, ale to w sam raz na jesienne prace garażowe.
                  Podoba mi się ten patent.
                  We wrześniu wysyłam kanapę do obszycia i pewnie wezmę to pod uwagę.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X