Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
WyjÄ…tek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • KupiÄ™ - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Ubezpieczenia OC AC NNW, Ubezpieczenia Domów, Mieszkań, Firm, Turystyczne i na Życie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ubezpieczenia OC AC NNW, Ubezpieczenia Domów, Mieszkań, Firm, Turystyczne i na Życie

    EDIT na prośbę Autora: Najbardziej aktualnych ofert i informacji należy szukać w najnowszych postach tego wątku.

    Ubezpieczenia OC AC NNW, Ubezpieczenia Domów, Mieszkań, Firm, Turystyczne i na Życie

    Witam - zakładam temat ubezpieczeń ponieważ widzę że nie ma tutaj chyba podobnych a myślę że może się to przydać - zajmuję się na co dzień sprzedażą ubezpieczeń tak więc w razie jakichkolwiek pytań, problemów z jakimkolwiek ubezpieczeniem postaram się odpowiedzieć. Chciałbym aby forma podawanych przeze mnie informacji była dla Was czytelna tak więc proszę śmiało mówić jak ma to wyglądać żeby było przejrzyste - wszelka krytyka mile widziana - Chciałbym też abyście dzielili się doświadczeniem jak rozwiązaliście dany problem jaki wystąpił w kwestii ubezpieczeń.

    Mogę przeliczyć Wam praktycznie każde ubezpieczenie jakiego będziecie potrzebowali (proszę pisać na priv) - na auto czy motocykl i całą resztę jak w temacie, postaram się podpowiedzieć jak uzyskać zniżki tam gdzie będą potrzebne, bo bardzo często multiagencje w których się ubezpieczamy nie informują nas o tym. Potrzebuję tylko wiedzieć wcześniej co planujecie i kiedy Wam się kończy ubezpieczenie lub problem który się zbliża- z racji tego że załatwiamy to na odległość dajcie znać wcześniej. Jeśli zamówicie u mnie takie ubezpieczenie będzie miło, jeśli natomiast chcecie to załatwić w swoim mieście - nie ma kłopotu, podpowiem w której firmie to załatwić tel 790 232 246 email kcu.2@o2.pl


    Współpracuję również z firmą która walczy o większe odszkodowania jeśli takowe było zaniżone, jednak często możemy się odwoływać od decyzji sami - bez udziału takiej firmy i powiem że nie raz udało nam się pomóc naszym klientom.

    Postaram się też na bieżąco informować Was co do zmian które obowiązują nas w ubezpieczeniach ale pamiętajcie że nie zawsze będę wiedział wszystko na już a więc zaczynamy :


    - jeśli kupiłeś auto lub motocykl -to ubezpieczenie które kupiłeś z nim w myśl nowej ustawy nie wznowi się i wygaśnie pod koniec jego terminu, sam musisz zadbać o jego przedłużenie

    - jeśli nie posiadasz zniżek na motocykl ale posiadasz je na auto to możesz spokojnie przenieść zniżki z auta na motocykl w PZU

    - jeśli zostałeś potrącony drodze a sprawca uciekł z miejsca i doznałeś uszczerbku na ciele lub mieniu można wnioskować do Funduszu o odszkodowanie

    -NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków - wypłata z tego tytułu jest dla wszystkich osób jadących w aucie, obejmuje też wsiadanie i wysiadanie z niego plus jego załadunek a więc jeśli coś Wam się stanie w takich przypadkach to spokojnie możecie to zgłosić, dotyczy to również motocykla

    -OC dla osoby która dopiero kupiła auto i nie posiada zniżek nie musi płacić za pierwsze ubezpieczenie 1500 czy 1200 zł - da radę to zrobić za ok 700 zł lub nawet mniej bez wpisywania osoby starszej do dowodu ale zależy to też od miasta w którym jest rejestrowany pojazd

    -UMOWA OC zawarta na dwie raty - jeśli pierwsza rata była opłacona to nawet jeśli zapomnisz i nie opłacisz drugiej raty to ubezpieczenie z automatu przedłuża się na kolejne pół roku , natomiast jeśli nie opłacisz drugiej raty to po jej ukończeniu - ubezp. nie wznawia się i pozostajesz bez OC - wtedy jest kuku bo kara za brak OC to ok 150 zł od jednego dnia, wszystko co powyżej 2 tyg to chyba ponad 3 tyś zł

    -WYPOWIEDZENIE UMOWY OC można złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem umowy obowiązującej, a nie jak było kiedyś że na 30 dni przed końcem, umowa AC wygasa samoistnie

    - ZATAJANIE SZKÓD- nie proponuje czy to z AC czy z OC ponieważ od sierpnia 2012 jest system i pokazuje on firmom jakie i kiedy były szkody i klientom przychodzą dopłaty

    -ZIELONA KARTA- dotyczy raczej Bloku Wschodniego, przysługuje Ci w gratisie na cały rok trwania umowy w PZU, w Warcie płatna jest 100 zł na cały rok lub można ją wystawić na kilka tygodni w niższej cenie
    Ostatnio edytowany przez lemur; 2828. Powód: uaktualnienie

    #2
    No nareszcie

    Przekonywałem Lemura od dłuższego czasu o zapotrzebowaniu na taki temat Korzystam z Jego usług i jestem zadowolony Bardzo pomocne dla mnie jest to że zadzwonię do lemura ,przedstawię zarys moich oczekiwań i dostaję od Niego kilka różnych opcji wyboru. Cała papierologię załatwia sprawnie i nie muszę się tym przejmować - a ze sam jest motocyklistą to duże ułatwienie.
    Najlepsze w tym wszystkim jest to że ceny są na bardzo przyzwoitym poziomie i mogę zawszę uzyskać poradę - szczerze polecam

    Komentarz


      #3
      I ja korzystałem z pomocy Lemura-polecam.
      hominis est errare, insipientis in errore perseverare
      Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

      Komentarz


        #4
        również szczerze polecam

        Komentarz


          #5
          Witam.Dostałem właśnie kwit do zapłaty oc i widzę, że porobili jakieś nowe kategorie.Moją xtz 750 umieścili w "motocykle szosowe do 250 ccm"Cena samego oc 90 zł.Czyżby znowu jakaś pomyłka?

          Komentarz


            #6
            A czy zniżki w drugą stronę też przechodzą? Mam zniżki na moto, a nie mam na samochód.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Kaytec Zobacz posta
              A czy zniżki w drugą stronę też przechodzą? Mam zniżki na moto, a nie mam na samochód.
              Ostatnio jak przerabiałem taki temat to większość ubezpieczycieli (tych tańszych) nie chciała zniżek z moto uwzględnić. W PZU i tak mi się nie kalkulowało. Co ciekawe nie działali symetrycznie, bo historię szkód z moto to już chętnie uwzględniali. Finalnie trafiłem do Hestii bo mają ciekawą ofertę dla osób zaczynających przygodę z samochodem (o ile masz czyste konto za ostatnie 2 lata to -60% na start i tracisz dopiero jak nabroisz). Jak nie nabroisz to podobno da się potem tą zniżkę (60%) przenieść już do innego ubezpieczyciela - ale tego jeszcze nie testowałem, bo to temat świeży, raptem sprzed miesiąca raptem (tia, w końcu pierwszy samochód kupiłem... - i nareszcie mam gdzie narzędzia trzymać ).

              pzdr, Adam
              sigpic

              Komentarz


                #8
                W PZU OC w tym roku 90 zł. Chyba widzą że mają monopol i co roku ładują w górę, niby po 5 zł ale procentowo to niezłe podwyżki są.

                Komentarz


                  #9
                  To i tak nieźle. Ja pod Warszawą mając bodajże 25 czy 30% zniżek na moto zapłaciłem w tym roku 158zł za samo OC (bez NW). I tak sporo lepiej niż u konkurencji.
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
                    To i tak nieźle. Ja pod Warszawą mając bodajże 25 czy 30% zniżek na moto zapłaciłem w tym roku 158zł za samo OC (bez NW). I tak sporo lepiej niż u konkurencji.
                    A jaką miałeś kategorie-grupę?Pytam, bo to moje "do 250 ccm" troszkę mnie zastanawia.Swoją drogą, tenere mam ubezpieczoną w PZU już siódmy rok a oni co roku wala jakiś błąd na kwicie.A to nr. rejestracyjny a to nr. ramy-burdel mają niezły

                    Komentarz


                      #11
                      Zapomniałem dodać istotnej informacji - 90 zł to jest za samo OC (bez NNW) przy zniżkach 65% (60% za bezszkodowość, 5% za kontynuację). Ja w swoim ubezpieczeniu nie mam mowy o żadnej grupie.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez arek Zobacz posta
                        A jaką miałeś kategorie-grupę?Pytam, bo to moje "do 250 ccm" troszkę mnie zastanawia.Swoją drogą, tenere mam ubezpieczoną w PZU już siódmy rok a oni co roku wala jakiś błąd na kwicie.A to nr. rejestracyjny a to nr. ramy-burdel mają niezły
                        Ja w PZU kojarzę sprzed kilku lat tylko kategorie "motocykl do 50cm^3" i "motocykl pow. 50cm^3". Kiedyś kupiłem ST która miała w OC wbite to pierwsze i tak mi przepisali też na mojej polisie. Nie wiem jak to się stało, ale sporo taniej wychodziło
                        A co do burdelu w WK i PZU to temat na cały oddzielny wątek. Nie wiem czy miałem do tej pory moto w którym nie miałem jakichś (zazwyczaj nieistotnych) głupot w papierach powypisywanych.
                        sigpic

                        Komentarz


                          #13
                          Wczoraj placilem ubezpieczenie za ST w PZU - samo OC 90zł za rok, wzialem OC+NW za 120zł
                          Enduro nie klęka
                          R 1100 GS '99 - limonka
                          Pajero 3.2 DiD '03

                          Komentarz


                            #14
                            Widzę więc, że opłatę mam taką samą a tą "kategorie" przemilczę gdy będę wybierał zielona kartę.

                            Komentarz


                              #15
                              To tylko ja płace tak dużo za samo OC jak widzę, mam 45% zniżek w PZU i za samo OC płacę 197zł z NW 230 na rok. Tylko że kłania się młody wiek. Ale i tak sporo chyba??

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X