Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
WyjÄ…tek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • KupiÄ™ - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Porównywanie motocykli z allegro, analiza ofert przed zakupem itp.

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl


    Zna ktoÅ› to moto?

    Komentarz


      Panowie moż ktoś coś powiedzieć o tej tenerce 3aj ? bo wygląda na 100% oryginał .

      Komentarz


        Na fotach wygląda ciekawie. Cena również ok, bo poniżej 4kPLN to już są tylko zardzewiałe poobijane szroty - w niemcowni 3AJ trzyma jakieś chore ceny, u nas jeszcze względnie.

        Komentarz


          aczkolwiek uważaj na sprzedawcę, dwa niemiłe doświadczenia znajomych.
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            qrcze trochę mnie przestraszyłeś z tymi niemiłymi doświadczeniami bo mam za daleko aby osobiście obadać motocykl.
            To bardzo ryzykowne ale miałem zamiar go kupić jako przysłowiowego kota w worku czyli wpłacić kase a motocykl mi wyślą.

            Może jest ktoś z forumowiczów z okolic Śrema ?

            Komentarz


              W ciemno to bym nie brał, widać, że motocykl przygotowany do sprzedaży, czysty i wyplakowany, poza tym to handlarz więc za dużo się od niego nie dowiesz.
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                Zamieszczone przez mariot Zobacz posta
                Panowie moż ktoś coś powiedzieć o tej tenerce 3aj ? bo wygląda na 100% oryginał .

                http://otomoto.pl/yamaha-xt-600-oryg...-M4058835.html


                Mariot byłem z dwa razy oglądać jakieś moto u tego sprzedawcy bo to jest jakieś 30km od Poznania. Gościu jest normalny, nie ma problemu żeby oglądać sprzęt, przejechać się itd. Problemem jest tylko to, że on sprowadza motocykle mniejszym lub większym hurtem, więc nie zna ich przeszłości, tyle wiadomo co "widać".
                Mam akurat teraz mały zap... w robocie, ale jeśli bardzo Ci zależy i chcesz kupić tą XT to mogę postarać się ją obejrzeć.
                Daj znać na priv

                Komentarz


                  Szanowni,
                  odpowiednia ilość środków płatniczych się uzbierała, prawo jazdy zrobione w zeszłym roku kurzy się w portfelu więc czas na zdecydowane ruchy
                  W Warszawie u handlarza stoi szwajcarska XTZ 750 http://otomoto.pl/yamaha-xtz-super-t...-M4082309.html
                  Nie znana jest sprzedającemu historia serwisowa/użytkowa motocykla.

                  Po wizycie stwierdziłem:
                  na +
                  - felgi proste, tarcze hamulcowe bez rantu i widocznych przebarwień, korozji w stopniu alarmującym nie widać, powłoka lakiernicza w zadowalającym stanie, po dolaniu paliwa silnik zapalił od pierwszego zakręcenia rozrusznikiem, nie dymi po rozgrzaniu silnika, ślizg i rolki łańcucha w dobrym stanie, gmole nie poobijane, w komplecie dwa duże kufry ze stelażami w znośnym stanie, stopka centralna działa.
                  na -
                  - "spocony" dół silnika, opony rocznik 2002 i 2004, przednie zawieszenie dobiło przy zdecydowanym pchnięciu kierownicy w dół (ten typ tak chyba nie powinien mieć?) na zbiorniku paliwa widoczne obicia lakieru od podejrzewam kierownicy (po obu stronach poniżej wlewu paliwa).

                  Przy kolejnej wizycie chcÄ™:
                  podnieść mankiety lag i obejrzeć lagi i uszczelniacze,
                  zdjąć boczki, podnieść kanapę i obejrzeć ramę na okoliczność pęknięć lub rudej,
                  zmierzyć poziom prądu ładowania multimetrem
                  oraz przejść przez punkty poradnika kupującego, który znalazłem kilka minut po napisaniu tego posta

                  I tu pytanie przy cenie 6500 PLN czy warto się Waszym zdaniem dalej pakować w ten nieznany obiekt jeżdżący?

                  Kuba
                  Ostatnio edytowany przez Mondo Cane; 3348.
                  Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                  Komentarz


                    Chciałbym zwrócić uwagę, że kupujesz motocykl który nie jest nowy, ale ma już conajmniej 20 lat. Więc nie oczekuj nowki sztuki. Teraz plusy. Sprzęt ze Szwajcarii zwykle zadbany bo jest to kraj z inną kulturą i zasadami. Jeśli moto było używane normalnie, na co wskazują opony, to i rama jest ok. Bardziej bym zwróci uwagę na to czy silnik był rozkrecany czy nie niz na jakies zapoocenia ktore moga byc pozostaloscia po wymianie oleju. Za ta cene zakladam, że jest to oferta bardziej atrakcyjna niż miałbym kupić coś już jeżdżącego w pl, z potencjalna dawka druciarstwa , dziadowania na czesciach i upalania w blocie.

                    Komentarz


                      Jasne Krzysztof mam tego świadomość o czym piszesz i dziękuję za Twój głos.
                      Przy czym spotkałem się w przypadku zakupu innych motocykli ze Szwajcarii z opinią, że przy tak wiekowych maszynach rzetelny co roczny przegląd i serwis potrafi kosztować więcej niż sam motocykl i bywa to jednym z powodów sprzedaży motocykla po sezonie. A w tym konkretnym egzemplarzu dobijanie przedniego zawieszenia mógłby wskazywać (mam nadzieję, że jestem w błędzie), że został "dojeżdżony" i sprzedany bez ostatniego serwisu.

                      Kuba
                      Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez Mondo Cane Zobacz posta
                        Jasne Krzysztof mam tego świadomość o czym piszesz i dziękuję za Twój głos.
                        Przy czym spotkałem się w przypadku zakupu innych motocykli ze Szwajcarii z opinią, że przy tak wiekowych maszynach rzetelny co roczny przegląd i serwis potrafi kosztować więcej niż sam motocykl i bywa to jednym z powodów sprzedaży motocykla po sezonie. A w tym konkretnym egzemplarzu dobijanie przedniego zawieszenia mógłby wskazywać (mam nadzieję, że jestem w błędzie), że został "dojeżdżony" i sprzedany bez ostatniego serwisu.

                        Kuba
                        Za bardzo nie rozumiem instytucji rocznego serwisu. Ale w szwajcarii nie mieszkam. Być może jest jak piszesz, rygorystyczne wymagania na przegladzie,a może dal już sobie spokój z antyczna maszyna i ma coś lepszego a to stało i miejsce zajmowało.


                        Tym niemniej ja tam nie widzę w tym takich strasznosci ktore starasz sie dostrzegać. Jak silnik ladnie chodzi to reszta jest kosmetyka pokupna. I tak bym wymienial oleje,te w lagach tez. A jak stare uszczelniacze to i je tez ,zeby zrobic to za jednym zamachem.
                        Chodzi mi o to, ze tam bylo to dbane i jest to zazwyvzaj dobra baza.
                        Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62. Powód: U

                        Komentarz


                          OK jasne jeszcze raz dziękuję
                          Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez Mondo Cane Zobacz posta
                            (...)
                            na -
                            - "spocony" dół silnika, opony rocznik 2002 i 2004, przednie zawieszenie dobiło przy zdecydowanym pchnięciu kierownicy w dół (ten typ tak chyba nie powinien mieć?) na zbiorniku paliwa widoczne obicia lakieru od podejrzewam kierownicy (po obu stronach poniżej wlewu paliwa).

                            Przy kolejnej wizycie chcÄ™:
                            podnieść mankiety lag i obejrzeć lagi i uszczelniacze,
                            zdjąć boczki, podnieść kanapę i obejrzeć ramę na okoliczność pęknięć lub rudej,
                            zmierzyć poziom prądu ładowania multimetrem
                            oraz przejść przez punkty poradnika kupującego, który znalazłem kilka minut po napisaniu tego posta

                            I tu pytanie przy cenie 6500 PLN czy warto się Waszym zdaniem dalej pakować w ten nieznany obiekt jeżdżący?

                            Kuba
                            Spocony dół, to rozumiem, że to co pod osłoną i czego nie widać. Może to być od wymiany oleju, albo w tamtym miejscu nie umyte, a ciec może gdzieś wyżej. Sprawdź czy po rozgrzaniu silnika gdzieś się wyżej nie poci.
                            Zawieszenie nie powinno dobijać, albo brak/za mała ilość oleju, albo coś nie tak z lagami.
                            Kierownica nie może obijać się o zbiornik, sprawdź czy nie ma zerwanej blokady skrętu kierownicy.
                            Opony i dętki do wymiany.
                            Czy brać za tą kwotę, pewnie tak, tym bardziej, że samo doposażenie trochę kosztuje. A z silnikiem to jak zawsze w takich wypadkach jest pewna niewiadoma, dowiesz się po 2000 km
                            "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                            Komentarz


                              Hmm, kupiłem. Do usłyszenia za 2 kkm
                              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                              Komentarz


                                Gratulacje

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X