Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Porównywanie motocykli z allegro, analiza ofert przed zakupem itp.

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    Skrzypiący zawias tylni.
    Dolne łożysko amorka. Znany i typowy temat.
    Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    Mimo tarcz i klocków prawie nowych- hamulce to spowalniacze.
    Jak triumph hamować toto nie będzie. Jeśli chce się mieć w ST przyzwoite heble to trzeba trochę powalczyć (czytaj: zaciski mogą zostać).
    Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    Regulator nap. z radiatorem przeniesiony pod siedzenie.
    Od któregoś roku ('91?) to standard.

    Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    od 140 do 160km/h przednie kolo wpadało w wibracje (góra dół)
    Potencjalnych przyczyn cała masa, niemniej ST przy ok. 160 km/h zaczyna się właśnie niepewnie prowadzić.

    Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    Najbardzie marti mnie dzwięk silnika
    No mnie też by martwił. Wariant optymistyczny to sprężyny amortyzujące kosza sprzęgłowego, ale raczej obstawiałbym coś z łańcuchem rozrządu (oby nie panewki).

    Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    Aha ktoś grzebał w stacyjce, bez trudu można odpalić go gwoździem:-)
    Wyrobiona, standard. Z tym, że zwykle to nie dzieje się przy "54kkm".

    Zamieszczone przez Jean Zobacz posta
    Skąd: Wiązowna
    Jeśli to ta Wiązowna koło Góraszki to zapraszam na odwiedziny do Józefowa - przejrzę sztukę i podpowiem co jest w normie, co nie i z czym warto zawalczyć.

    pozdrawiam, Adam
    tel. 605 146 650
    sigpic

    Komentarz


      Jeśli to ta Wiązowna koło Góraszki to zapraszam na odwiedziny do Józefowa - przejrzę sztukę i podpowiem co jest w normie, co nie i z czym warto zawalczyć.

      pozdrawiam, Adam
      tel. 605 146 650


      To dokładnie ta sama Wiązowna

      Dzięki, na pewno zadzwonię i podjadę do Józefowa.

      Dziś pierwszy raz była jazda przez las po szutrze..
      Po wczorajszej burzy, już wiem że musze kupić wysokie buty, albo co najmniej wodery;-)

      Komentarz


        Moto porada.

        Czołem panowie.

        Co sądzicie ze zdjęć o takiej XTZ : http://olx.pl/oferta/yamaha-xtz-750-...tml#3d6c05e3d6

        Oglądałem na żywo, przejechałem się i co znalazłem :
        - plastiki w oryginale, delikatne podmalowanki po jakiś niegroźnych glebach
        - pali pięknie, nie usłyszałem nic niepokojącego w silniku
        - opony stare, po sezonie do wymiany
        - silnik ( tak mi się wydaje - te zacieki na karterach ) wymyty czymś do silników
        - tarcze, klocki, keta OK
        - gumki stopek mocno wytarte ( chyba norma przy ponad 60 kkm ??? )
        - porysowana rama pomocnicza ( okolice cylindrów - wygląda jak po zdjęciu gmolów )

        Ogólnie chłop zajmuje się handlem motocyklami, ma w tym spore doświadczenie, być może ktoś z forum brał od niego moto, podobno sprowadza dużo XTZ i TA.

        Jakieś podpowiedzi ?

        Komentarz


          Zamieszczone przez Kovic Zobacz posta
          Jakieś podpowiedzi ?
          Wolał bym kupic od forumowicza ze znaną historią i wymianami niż pakować 2 tys zł w moto od handlarza. Zobacz najpierw na forum i porównaj ceny oraz ilość pracy jaką trzeba włożyć w doprowadzenie nawet 20 letniej igły do stanu używalności.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            Wolał bym kupic od forumowicza ze znaną historią i wymianami niż pakować 2 tys zł w moto od handlarza. Zobacz najpierw na forum i porównaj ceny oraz ilość pracy jaką trzeba włożyć w doprowadzenie nawet 20 letniej igły do stanu używalności.
            dzieki

            moja nie jest tak wyplakowana, ba jest porysowana i popekana, ale rzuc okiem, tak daleko do Wawy nie masz

            A zeby nie bylo, te zacieki sa hardkorowe - pytales o nie?

            A gumki od stopek wcale nie sa az tak bardzo wytarte. mozesz sobie porownac z moimi na fotach (ja je zamienilem miejscami, zeby sie "rowniej" wycieraly)
            Pzdr!
            prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

            Komentarz


              Ostatnio z Iława czy też bardziej z pod Iławy Super Tenerę w takim samym malowaniu od handlarza kupił mój szwagier Waldi i jest bardzo zadowolony, jutro zapytam go czy to ten sam gość i napiszę coś więcej. Ostatecznie do Iławy masz rzut beretem, trzeba jechać obejrzeć.

              Komentarz


                Zamieszczone przez Kovic Zobacz posta
                Moto porada.

                Czołem panowie.

                Co sądzicie ze zdjęć o takiej XTZ : http://olx.pl/oferta/yamaha-xtz-750-...tml#3d6c05e3d6

                Oglądałem na żywo, przejechałem się i co znalazłem :
                - plastiki w oryginale, delikatne podmalowanki po jakiś niegroźnych glebach
                - pali pięknie, nie usłyszałem nic niepokojącego w silniku
                - opony stare, po sezonie do wymiany
                - silnik ( tak mi się wydaje - te zacieki na karterach ) wymyty czymś do silników
                - tarcze, klocki, keta OK
                - gumki stopek mocno wytarte ( chyba norma przy ponad 60 kkm ??? )
                - porysowana rama pomocnicza ( okolice cylindrów - wygląda jak po zdjęciu gmolów )

                Ogólnie chłop zajmuje się handlem motocyklami, ma w tym spore doświadczenie, być może ktoś z forum brał od niego moto, podobno sprowadza dużo XTZ i TA.

                Jakieś podpowiedzi ?
                Tak jak pisze Junak - policz ile na dzień dobry włożysz a to będzie dopiero początek.

                Gmole, stelaż, centralka - 1500/1700 pln z przesyłką (z Rumunii). Tak wiem, że ma centralkę, ale też taką miałem. Miękki badziew, który zabiera sporo prześwitu. Dlatego już jej nie mam i mam rumuńską.
                Pakiet startowy: olej, filtry - nie wiem… 300 PLN?
                Przydałoby się wsadzić stalowe opltyt by to zaczęłó hamować. Strzelam - 300 PLN?
                Przydałoby się mieć manetki na chłodnie dni - strzelam 150 PLN.
                Sugerowałby Ci zmienić bezpieczniki na uniwersalne, bo tam są szklane i jak CI strzeli w trasie to ciężko dokupić (jak nie wziąłeś).

                To powyżej to ja bym wsadzał na dzień dobry. Kwota - już około 9000 pln się robi. A to nie koniec. Na pierwszy rok miej kilka stów (kilka bliżej 1000 niż 300) na:

                To początek. Potem coś Ci na pewno wyjdzie, a to tarcza do zmiany, a to sprzęgło (więcej tarcz ), a to łożysko amora, lub kół.

                Jak chcesz zobaczyć to co pisze junak - doprowadzenie do stanu używalności - to zerknij na opis mojej tereski (jest na sprzedaż, ale to dużo większa kwota) ile to zajmuje czasu i kasy.

                Kup sprzęt doposażony i wyserwisowany a wyjdzie taniej niż kupno golasa w którym cokolwiek jest do zrobienia. Przykład kolejny: moja teresa stoi za 9000. Odkręcam od niej stelaże, gmole, centralkę, wyjmuję progresy, zmieniam się z kimś na koła, wymieniam stalowy oplpot na gumę i moja będzie za 6500. Taniej niż ta z ogłoszenia. A ma zmieniony amor, poprawioną elektrykę, zrobione sprzęgło i pierdykiald innych rzeczy, więc nadal bije na głowę tę. Policz co Ci się opłaca.

                Komentarz


                  Nie słuchaj malkontentów i tetryków podpytałem szwagra, to ten sam człowiek od którego on kupił swoją ST. Gość nie wciska badziewia, podjedź i zobacz daleko nie masz. Nie przejmuj się tymi zaciekami bo to wg. mnie żadna ujma.

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                    Nie słuchaj malkontentów i tetryków podpytałem szwagra, to ten sam człowiek od którego on kupił swoją ST. Gość nie wciska badziewia, podjedź i zobacz daleko nie masz. Nie przejmuj się tymi zaciekami bo to wg. mnie żadna ujma.

                    Ja nie mówię, że badziewie. Mówię, że wiele trzeba dołożyć.

                    Komentarz


                      Wojtek, rozumiem co masz na myśli , tylko pomyśl obiektywnie, nie każdy potrzebuje od razy wielu gadżetów do motocykla i wystarczy że zainwestuje w zestaw startowy podstawowy czyli wymiana oleju, filtrów co w przypadku tej konkretnie sztuki może już wystarczyć bo jak opisuje tylko opony ma starawe a pracuje ładnie i cicho i jeszcze wygląda. Taki przykład z mojego podwórka, Ja w mojej ST nie potrzebuję wielu dodatków, oczywiście mam gmole, stelaż pod kufry(żaden kufer na nich jeszcze nie wisiał) i top case ale taką już kupiłem, to co sobie poprawiłem to sporo wyżej podniesiona kierownica, inaczej ustawiona własnoręcznie wykonana owiewka wersja rejli oraz zmienione reflektory z "podwójnych bańkowych" na Wesem 2xH4 i opony kostki, nie mam żadnych dodatkowych gniazd do ładowania, czujnika rezerwy, oleju, wyświetlacza temperatury, uchwytów navi, podgrzewanych manetek, dodatkowych narzędziówek, zwyczajnie nie jest mi to potrzebne. Wszystko poza wymianą opon przy moim motocyklu robię sam, regulacje, usprawnianie instalacji elektrycznej, wymiany materiałów eksploatacyjnych, od kiedy jestem właścicielem czyli 5 lat, żaden mechanik nie grzebał przy moim motocyklu i jest on nadal sprawny, żadnego druciarstwa. Wniosek, nie zawsze to co z nieznanego źródła jest gorsze, wiadomo handlarz jest handlarzem ale jeśli szanuje siebie i klienta to nie pozwoli sobie na odwalanie maniany bo to ma krótkie nóżki, mamy przykład jednego forumowicza w nawiasie ulubieńca Marcinajunaka który wpuścił delikatnie mówiąc w maliny kilku forumowiczów sprzedając im motocykle z nie do końca rzetelną informacja odnośnie prawdziwego stanu technicznego. To tak gwoli dywagacji na temat się rozpisałem mam nadzieję że nie odbierasz tego jako atak na twoje stanowisko w tej sprawie nie było to moim zamiarem.
                      Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                      Komentarz


                        Panowie a co sądzicie o tej?

                        Nie byłem i nie widziałem, zatem tylko zdjęcia i Wasze doświadczenie


                        OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl


                        D

                        Komentarz


                          Brodnica - ktoś zna/widział maszynę? Warto jechać?

                          Czołem!

                          Jak w temacie: w ofercie i na zdjęciach wygląda bardzo obiecująco, ma w teorii wszystko, co bym chciał... Tylko może ktoś ma bliżej i może coś powiedzieć o tej konkretnej sztuce? Nie chciałbym jechać na darmo
                          OLX.pl to darmowe ogłoszenia lokalne w kategoriach: Praca, Dom i Ogród, Elektronika, Moda, Rolnictwo, Zwierzęta. Dla Dzieci, Sport i Hobby, Muzyka i Edukacja, Usługi i Firmy. Szybko znajdziesz tu ciekawe ogłoszenia i łatwo skontaktujesz się z ogłoszeniodawcą. Na OLX.pl czeka na Ciebie m.in. praca biurowa, mieszkania, pokoje, samochody. Jeśli chcesz coś sprzedać - w prosty sposób dodasz ogłoszenia. Chcesz coś kupić - tutaj znajdziesz ciekawe okazje, taniej niż w sklepie. A wszystkie te ogłoszenia bez konieczności zakładania konta. Sprzedawaj po sąsiedzku na OLX.pl


                          Pozdrowienia,
                          Paweł

                          Komentarz


                            Cała malowana, tarcze przednie nie oryginał co przy przebiegu 35 tys.jest co najmniej dziwne bo oryginały wytrzymują co najmniej dwukrotnie większy przebieg z jakiegoś nie znanego powodu silnik jest pomalowany na czarno. Więc bajeczka o przebiegu niezbyt wiarygodna. Z gadgetów na plus konkretny stelaż pod kpl. kufrów, kufry (Kappa), gmole, wysoka szyba akcesoryjna oraz akcesoryjna kanapa od MX Vulcana. Czy na plus musisz sam ocenić akcesoryjny wydech ale jakoś dziwnie połączony z kolektorem wydechowym, jedzie druciarstwem z daleka. Tenera osobiście mi nie znana, myślę że forumowo także, domyślać się mogę że jeśli właściciel nawet jest zarejestrowany na XTZClubie to sprzedając po cichu na OLX a nie dając wzmianki na forum może mieć coś do ukrycia ale tego bez pomacanki się nie dowiesz.
                            Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                            Komentarz


                              Lepiej przejedź się do Poznania, Szafura właśnie wystawił swoją.
                              Doposażona, zadbana i od naszego człowieka.
                              A jak koniecznie chcesz 35 tys przebiegu w 23-letnim motocyklu wyprawowym, to da się to zrobić

                              Komentarz


                                Obstawiam, ze przy tym wieku przebieg to 135kkm jesli juz, ale to chyba jeszcze nie wyrok na maszyne?
                                Korci mnie pojechac i pomacac, bo ukompletowanie bardzo mi podpasowuje.

                                Znacie w okolicy kogos sensownego, do kogo moznaby podjechac, zeby zerknal na egzemplarz?

                                I dzieki za Poznan - w przyszlym tygodniu byc moze sluzbowo sie pojawie, to z przyjemnoscia polacze przyjemne z pozytecznym.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X