Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Ludzie pomóżcie :) zdradziłem tereskę. SPRZEDAM ST I EXC.

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    sucha micha to jest to
    już nie raz się o tym przekonałem, szczególnie jak ktm mnie nakrył i gębą wylądowałem w błocie myślałem że się uduszę a on sobie chodził i chodził, jak sie wygramoliłem podniosłem go i łycha wrażenia niezapomniane jak twoje bo tez byłem sam po środku lasu nad rzeczką ale za to jest co wspominać, każdy musi się nauczyć upadać.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #17
      No niestety ale kolega bocian nie pokochał tereski tak jak ja i nie rozumie polskiej mowy. Jak napisałem że nie do targu to nie a on jeszcze chciał zbijać z ceny bo mu licznik pływa
      dam znać jak skontaktuje się z bratem erwina bo on jest następny w kolejce czy oferta będzie jeszcze aktualna.

      Bardzo proszę kolegę bociana żeby napisał w trym temacie swoje uwagi do tereski.pzdr.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Marcinie - nie wjeżdzaj na mnie przy każdej możliwej okazji. Mimo że ja mam to tak naprawdę gdzieś, źle to świadczy o Tobie.
        Nie pisałem swojej opinii wcześniej bo zarzekałeś się, że teresa pójdzie już na następny dzień "w ciemno". Jak "w ciemno" to po co miałem pisać?

        Jak kogoś interesuje moja opinia odnośnie teresy marcina i nie może wytrzymać do weekendu niech pisze na maila - bocian007@gmail.com, inne, lepsze zdjecia teresy marcina http://picasaweb.google.pl/bocian007...OLhwd_Yp72PHw# tutaj. Na forum więcej napisze w weekend bo z telefonu się ciężko się tu pisze.

        Pozdro.
        Ostatnio edytowany przez bocian; 441.

        Komentarz


          #19
          Zatem czekamy na opinię
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Marcinjunak prosił mnie jako świadka bocianowych oględzin o niezależny opis moto, co niniejszym czynię. Pominę rzeczy oczywiste, skupię się na tym co mi się rzuciło w oczy.
            - przebieg 60parę tysięcy o ile mnie pamięć nie myli, Marcin może doprecyzować
            - plastiki wyjątkowo ładne, niespękane (tylko dolny zaczep do ramy lewego boczku - drobiazg), malowany przedni błotnik (bez naklejek, zdjęcia z pierwszego posta widocznie nieaktualne).
            - śrubki owiewek niektóre nieoryginalne, sporo zużytych/pouszkadzanych gumek (tych z gwintem mocowanych do owiewek), co skutkuje konieczności używania nakrętek w kilku miejscach i utrudnionym składaniem plastików. W sumie norma dla modelu.
            - żarówki bańkowe, bodajże świecą obie na raz
            - tarcze ham. adekwatne do przebiegu - tył zmieniany, dopasowany z jakiejś innej yamahy, przód jeszcze trochę pojeździ
            - hamulce ogólnie bez rewelacji jak dla mnie - klamka dosyć miękka, ale jak się mocno pociśnie to hamuje, przewody gumowe
            - opony IMO do zmiany - tył 150/70 (zawsze odradzam w ST), przód już zużyty/stary, nie pamiętam jak z łańcuchem
            - skrzypi tylne zawieszenie - prawdopodobnie typowy problem z dolnym łożyskiem amorka
            - rama w typowym problematycznym miejscu (nad tylnymi mocowaniami silnika) ma dodatkowe spawy (IMO nic zdrożnego, temat powinien być załatwiony docelowo), reszta ramy OK (widziałem pod bakiem).
            - sprzęgło dziwnie pracuje - chodzi lekko (zwłaszcza jak na ST), ale nie wysprzęgla dobrze - trochę ciągnie na wciśniętej klamce, a linki już naciągnąć bardziej nie można bez ryzyka spalenia sprzęgła
            - biegi wchodzą trochę ciężej niż to zapamiętałem ze swoich ST, ale może rozbiórka/czyszczenie/smarowanie układu dźwigni by rozwiązało sprawę (u mnie kiedyś w ST w analogicznej sytuacji rozwiązało to problem).
            Moto jechałem raptem kawałek, więc nie miałem okazji gruntownie go przetestować, ale nic niepokojącego oprócz w/w nie zauważyłem. Silnik pali dobrze, nie słyszałem w nim niczego podejrzanego.
            Moja opinia: bardzo dobra baza wymagająca trochę pracy - doczyszczenia pod plastikami, poprawienia tych gumek mocujących i innych wymienionych wcześniej - można z tego zrobić perfekt teresę, bo jest w stanie praktycznie oryginalnym, bez przeróbek, nie jest też wyeksploatowana.
            Ceny nie komentuję, napiszę tylko, że bocian był poważnie zainteresowany, ale sprawa rozbiła się o 200zł, których nie udało mu się stargować z ceny wyjściowej.
            Na pewno coś pominąłem więc bocian i Marcin mogą doprecyzować.

            pozdrawiam, Adam
            sigpic

            Komentarz


              #21
              No i teresa sprzedana, szwagier erwina przyjeżdża z kasą za tydzień i zabiera tereskę, wszystko dogadane.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #22
                Jak zapłaci to uznasz, że sprzedana.

                Na razie wszyscy liczą że się opamiętasz
                ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
                  Na razie wszyscy liczą że się opamiętasz
                  Ja też
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    że zapytam i co teraz?

                    Komentarz


                      #25
                      KAT serii 9
                      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                      Komentarz


                        #26
                        Zamieszczone przez kojega Zobacz posta
                        że zapytam i co teraz?
                        lc8
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #27
                          To się nie widzimy na 4 zlocie XTZ ?
                          Papacool

                          Komentarz


                            #28
                            Ja to temu osobnikowi już ręki nie podam
                            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez Jarek11 Zobacz posta
                              To się nie widzimy na 4 zlocie XTZ ?
                              Na zloty junakowe dalej jeżdżę więc i na zloty XTZowe też będę jeździł
                              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                              sigpic

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                                Na zloty junakowe dalej jeżdżę więc i na zloty XTZowe też będę jeździł
                                i tak trzymać bo liczy się człowiek a nie motor

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X