Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Super Tenere 750 '90

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Super Tenere 750 '90

    Wystawiam na sprzedaż moją Tenerę. Zrobiłem w niej dużo modyfikacji i doposażyłem w to, co jest potrzebne na dłuższych wyjazdach. Skorzystałem z wielu porad na tym forum.
    Cieszyłbym się, gdyby poszła w dobre ręce.

    Link do ogłoszenia: https://www.olx.pl/d/oferta/yamaha-x...5-IDUsgOi.html

    Treść ogłoszenia wklejam też poniżej.

    Do sprzedania Yamaha XTZ 750 Super Tenere z roku 1990 w bardzo dobrym stanie technicznym. Stan licznika 34 tys. km. Motocykl był regularnie serwisowany i nie wymaga żadnych napraw. Jestem jego właścicielem od 2019 roku. Przejechałem nim ok 14 tys. km. O samej Tenerze nie będę się rozpisywał. Chyba już wszystko na jej temat zostało napisane w internecie.

    Motocykl był używany przeze mnie do turystyki. Zwiedziłem na nim wiele ciekawych miejsc, w tym Bałkany, Polskę i Czechy.

    Jeśli szukasz motocykla do turystyki to koniecznie przeczytaj to ogłoszenie do końca. Nie zawiedziesz się.

    Stan moto widoczny jest na zdjęciach. Prawa owiewka przerysowana, w takim stanie już ją kupiłem. Plak nie był w użyciu, ani też nie picowałem moto do zdjęć. Oczywiście zapraszam do oględzin na żywo.

    W motocyklu zostały wykonane modyfikacje eliminujące jego słabe punkty:
    • Regulator napięcia: został wstawiony polski regulator, który jest polecany na forum XTZ. Jest to zupełnie bezproblemowy regulator, który nie posiada wtyczek, które mogą się topić.
    • Światła: zostały zamontowane nowe polskie reflektory na żarówki H4, wyposażone w stelaż od Darkojaka. Obie lampy teraz świecą na światłach mijania, co poprawia jakość świateł w motocyklu.
    • Zmodyfikowana instalacja elektryczna świateł: nowe przewody i przekaźniki.
    • Wstawiona “rozpórka” przednich lag od małej Tenery (poprawa sztywności przedniego zawieszenia)
    • Przedłużona dźwignia zmiany biegów (oryginalna jest dość krótka i niewygodna)

    Dzięki powyższym zero problemów z elektryką, świetne światła i pewniejsze prowadzenie.

    Wyposażenie:
    • Gmole rumuńskiej firmy Heavy Duties
    • Stelaże na kufry (boczne i centralny) także od Heavy Duties
    • Zmodyfikowane przez tapicera siedzenie
    • Wysoka szyba zrobiona na zamówienie (mam też standardową szybę, wersja wysoka)
    • Kufer centralny Kappa
    • Gniazdo ładowania 12V (możliwość ładowania przez nie akumulatora)
    • Podgrzewane manetki Daytona
    • Opony Heidenau K60 w bardzo dobrym stanie
    • Tuba narzędziowa

    W ubiegłym sezonie wymienione zostały przeze mnie:
    • Akumulator Yuasa
    • Olej z filtrem
    • Filtry powietrza (oryginał Yamaha)
    • Świece

    W poprzednich sezonach:
    • wymiana sprzęgła
    • wymiana rozrusznika
    • wymiana króćców gaźników
    • serwis zacisków hamulcowych przód i tył
    • serwis gaźników (czyszczenie i synchronizacja)
    • serwis zawieszenia przód i tył
    • regulacja zaworów

    Generalnie zrobione zostało wszystko to, co pozwala na bezproblemowe podróżowanie.

    Powyższe modyfikacje i wymienione części to był naprawdę spory wydatek. Każda Tenera sprowadzona z zagranicy (nawet jeśli “igiełka”) będzie wymagała podobnego nakładu pracy i pieniędzy, jeśli chcesz nią podróżować. Kupując ode mnie naprawdę sporo zaoszczędzisz.

    Na jednym ze zdjęć są widoczne kufry boczne - nie są one przedmiotem sprzedaży.

    Masz pytania to zadzwoń albo przyjedź, chętnie odpowiem. Możliwość jazdy próbnej na standardowych zasadach.

    #2
    Nieśmiało napiszę, że to ja kupiłem to moto.

    Komentarz


      #3
      Więc gratulacje Mandzur2. Pokaż zdjęcia tego rumaka.

      Komentarz

      Pracuję...
      X