Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przekaźnik kierunkowskazów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Przekaźnik kierunkowskazów

    Padł mi przerywacz kierunkowskazów. Na szczęście żółte ludziki nie wpadły na to, aby zalewać obudowę żywicą, więc zajrzałem do środka. Okazuje się, że wszystkie części są wymienne. Na 99% padł kondensator elektrolityczny. Problem w tym, że producent Marcon nie istnieje od dłuższego czasu i za cholerę nie mogę znaleźć karty katalogowej kondensatora. Czy ktoś miał podobny problem? Muszę znać pojemność, żeby podmienić kondziorek.

    Oznaczenie przerywacza: FZ249SD
    Poszukiwany kondensator: Marcon 5840

    Ostatnio edytowany przez Piotr_J; 2564.

    #2
    mnie tez padł ale kupilem jakis os skutera za 20zł

    Komentarz


      #3
      Podobnie jak rumpel kupiłem zamiennik:
      PRZERYWACZ KIERUNKU. Części i akcesoria do motocykli i skuterów. Internetowy sklep motocyklowy AG-MOT. Zapraszamy!

      Jeżdżę już na nim trzeci rok i jest ok. nawet mocowanie pasuje idealnie.Sprawdź sobie ładowanie u mnie padł regulator i dawał za duże napięcie.Na zimno było ok ale po nagrzaniu dawał ponad 17v

      Komentarz


        #4
        Wydaje mi się że kondensator będzie tu sterował czasem błysku. Chyba nic innego nie pozostaje jak znalezienie podobnego wielkością kondensatora, napięcie jego to za pewne 16V i może z 1200uF.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez arek Zobacz posta
          Sprawdź sobie ładowanie u mnie padł regulator i dawał za duże napięcie.Na zimno było ok ale po nagrzaniu dawał ponad 17v
          Ładownie jest ok. Niestety kondensatory elektrolityczne mają to do siebie, że wysycha w nich elektrolit. Zwłaszcza, gdy nie są długo obciążone napięciem. Mój kondensatorek ma 23 lata, więc to i tak rekord, że tak długo żył. Firma Marcon została wykupiona przez Nippon Chemi-con w 1995 roku.

          Może wyjdę na centusia, ale nowy kondensator będzie kosztował 0,50 PLN. Poeksperymentuję z 1200 uF i 1500 uF.

          Komentarz


            #6
            1500uF 16V, mniejsze będą szybciej migać.

            Komentarz


              #7
              Nie znam się na elektronice ale możne u mnie to nie kondensator.Przerywacz padł mi podczas wyprzedzania tira, na wysokich obrotach nagle kierunek przestał mrugać.Myślałem ,że dostał za duże napięcie.
              .
              Zamieszczone przez Piotr_J Zobacz posta
              Może wyjdę na centusia, ale nowy kondensator będzie kosztował 0,50 PLN. Poeksperymentuję z 1200 uF i 1500 uF.
              Oj tam centusia, ja nie potrafiłem naprawić ale widzę, że chyba zaniosę go do elektronika może naprawi i będę miał zapas

              Komentarz


                #8
                Dzięki, Kaytec.

                Komentarz

                Pracuję...
                X