Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Polska w 17 dni

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    a będac w Arłamowie,warto z asfaltu odbić na wschód,na poloninki arłamowskie (niestety pod zakaz)

    Komentarz


      #17
      Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta

      co do żółwi i PPN... to wystarczy zobaczyć mini rezerwat "żółwik" i zobaczyć żółwie ... obszedłem rezerwat "spławy" w czerwcu i byłem rozczarowany - jezioro zagrodzone płotem, wszystko zarośnięte ... nie widziałem żadnych zwierząt... może miałem za wysokie oczekiwania?
      Byc może.... ale gdybyś potraktował każdego żółwia jako samodzielny pojazd opancerzony to z pewnością wytropiłbyś ich kilka w stanie naturalnym poza rezerwatem

      Na Polesiu jest bardzo duzo ciekawych i pięknych miejsc (o zdecydowanie mniejszej antropopresji niż w innych regionach) ,sporo ciekawostek na pojezierzu Łęczynsko-Włodawskim ,lasy Sobiborskie gdzie od niedawna zewidencjonowano gniazdującego puszczyka mszarnego .... wiem,wiem o ile Kamil ma zboczenie militarystyczne to ja mam trochę inne ...
      Można skorzystać z jakiejś agroturystyki w Woli Uhruskiej i zrobić sobie wypad nad Bug po pięknego suma,szczupaka...
      Białowieski PN i okoliczne atrakcje są dobrze znane ale warto odwiedzić wystawę przyrodniczą BPN - robi wrażenie ilością zbiorów

      Komentarz


        #18
        Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
        co do żółwi i PPN... to wystarczy zobaczyć mini rezerwat "żółwik" i zobaczyć żółwie ... obszedłem rezerwat "spławy" w czerwcu i byłem rozczarowany - jezioro zagrodzone płotem, wszystko zarośnięte ... nie widziałem żadnych zwierząt... może miałem za wysokie oczekiwania?
        he he dlatego ja zawsze się dziwię jak można oglądać krzaki i do tego jeszcze spuszczać się patrząc na bagno w lesie
        no ale ja jestem inny
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #19
          Na Przemyśl polecam dróżką z Sanoka o nr 28, ładne widoki, trochę serpentyn, pkt widokowy na szczycie jednego ze wzniesień, jak będę miał w końcu zdj z wycieczki to wrzucę, no i po drodze Krasiczyn.
          Warto zobaczyć zamek w Łańcucie o ile się go jeszcze nie widziało, jest odremontowany naprawdę pięknie, oczywiście stajnie i powozownie też.

          Wyczytałem że lubisz las więc na roztoczu polecam "Szumy Tanwi"

          I oczywiście Zwierzyniec.
          Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

          Komentarz


            #20
            Jak by na to popatrzeć każdego z nas łączy jedno zboczenie bo czy dotrzeć do ciekawych fortyfikacji,bunkrów ,lub zobaczyć ciekawe i rzadkie okazy zwierząt no i dobrze się pobawić na motocyklu błoto jest właśnie niezbędne,konieczne i potrzebne

            Jeśli chodzi o trasę wkrótce wrzucę wasze punkty i propozycje na mapę i wytyczę część trasy ,zobaczymy jak to będzie wyglądało.Może z dystansu 2800-3000 km zrobi się dużo więcej. Trzeba jednak brać pod uwagę ramy czasowe i możliwości przemieszczania się motocyklem w ciągu dnia.Nie chodzi mi o ty by nawijać kilometry dla samej zasady ,bez możliwości skorzystania z chwil na wypoczynek i odpoczynek Mam szeroki zakres zainteresowań więc i militaria,przyroda w jej wszystkich odmianach,ciekawa architektura,zabytki a przede wszystkim ludzie i ich ciekawe i niepowtarzalne historie.Więc trzeba znaleźć czas aby się z nimi zintegrować,a to może wymagać czasu.
            Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

            Komentarz


              #21
              Ja bardzo lubie przyrode (bylem 8 lat w harcerstwie, takim prawdziwym-lesnym), i np Pojezierze Leczynsko wlodawskie I Roztocze mam w planach na rower w to lato. Po prostu spodziewalem sie zobaczyc choc jednego ptaka chronionego, I choc jednego gada czy plaza... A byly tylko chaszcze I komary . Warto sie tam pewnie zasadzic z luneta o swicie itd. Ale to chyba nie ten typ turystyki

              Ps.biorac pod uwage 17 dni, podroz z kobieta, po twardym, po kontuzji itd osobiscie polecalbym szybkie przeskoki trasa krajowa (np Przemysl-Horyniec) i caly dzien na Roztoczu poludniowym+drugi na szumy i Zwierzyniec i Zamosc) pozniej do Chelma (podziemia chelmskie, gorka - moge rozpisac wszystkie lokalne ciekawostki ), pozniej skok do Wlodawy i zwiedzanie okolicy+troche lenia nad jeziorem.

              Oczywiscie jak ktos ma duzo czasu, i jest solo ... To poszwendanie sie po wioskach, piaszczystych drogach, odszukanie starych wiosek I chalup - to super sprawa
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta
                Ja bardzo lubie przyrode (bylem 8 lat w harcerstwie, takim prawdziwym-lesnym), i np Pojezierze Leczynsko wlodawskie I Roztocze mam w planach na rower w to lato. Po prostu spodziewalem sie zobaczyc choc jednego ptaka chronionego, I choc jednego gada czy plaza... A byly tylko chaszcze I komary . Warto sie tam pewnie zasadzic z luneta o swicie itd. Ale to chyba nie ten typ turystyki
                PN i rezerwaty to nie ZOO gdzie czekają na Ciebie zwierzaki w klatkach zwierzęta tam żyjące mają z założenia przebywać w naturalnym środowisku lub maksymalnie do niego zbliżonym - dlatego na terenach ich naturalnego występowania tworzy się tego typu formy ochrony przyrody trzeba też wiedzieć gdzie i kiedy patrzeć....
                To tak jak ze znalezieniem jakiegoś "wykopka" .... potykałem się kiedyś o jakiś pręt w lesie wystający z ziemi i dopiero jak szedłem z kolegą mającym dużą wiedzę i doświadczenie w kwestiach militarnych to okazało się że to jest jakaś lufa karabinowa straszliwie skorodowana

                Wydaje mi się że temat zmierza w dobrym kierunku ... z podawanych propozycji Mario może sobie wybrać coś dla siebie ...

                Komentarz


                  #23
                  Hehe - swieta racja po prostu "turysta" ma inne wymagania od "pasjonata" - w kazdej dziedzinie
                  Zamierzam w 2013r nadrobic.
                  Jakbyco Woli Uhruskiej Lesniczym jest ktos z rodziny mojej zony (moze Czeczen go nawet znasz ). Jakby ktos szukal noclegu to pomoge.

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  przy okazji - jak szukacie atrakcji ?
                  - portal http://mapa.polskaniezwykla.pl/ jest fajny ale mało w nim prawdziwych atrakcji gdzieś kiedyś korzystałem z lepszej wersji ale nie mogę jej odnaleźć
                  - dla pasjonatów opuszczonych jest ta mapa: http://forgotten.pl/
                  - najczęściej odpalam google maps - a na niej zdjęcia, i przeglądając zdjęcia zwykłych użytkowników natrafiam na ciekawostki których nie ma w przewodnikach


                  Miałem podać namiary na dwie piramidy "po drodze"

                  Arianka





                  wjazd lekkim offem żółtym szlakiem od tej tablicy



                  W Rapie





                  może ktoś zna jeszcze jakieś piramidy w Polsce ?
                  Ostatnio edytowany przez kamilltee; 308.
                  ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                  FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                  Komentarz


                    #24
                    Również polecam "Szumy" (choć w sierpniu będzie tam sporo ludzi) na Tanwi. Z Radruża (program obowiązkowy) fajnym asfaltem przez Werchratę do Narola i za stacją CPN w lewo.Jeśli chciałbyś zagłębić się w Roztocze to koło Susica (miejscowość wypoczynkowa więc jakiś nocleg można znaleźć) jest fajny szuter w głąb Puszczy Solskiej.

                    Komentarz


                      #25
                      Przy okazji temat może być ciekawą "encyklopedią" dla innych bo nikt nie był i nie widział wszystkiego
                      Na pewno fachowa wiedza którą tu gromadzimy pomoże mi dobrać alternatywną trasę która będzie zawierała maksimum miejsc do których będzie można podjechać,zobaczyć i co związane z egzystencją zjeść i przespać się na "kamieniu" lub wygodnym łóżku
                      Tu pierwsza mapka z przelotem na południowej granicy,wersja jak najbardziej wstepna.

                      Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

                      Komentarz


                        #26
                        W rejonie Piwnicznej-Zdroju jakbyś potrzebował noclegu to pisz, chętnie pokaże ciekawe miejsca.

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez Kornik Zobacz posta
                          W rejonie Piwnicznej-Zdroju jakbyś potrzebował noclegu to pisz, chętnie pokaże ciekawe miejsca.
                          Chętnie skorzystam z pomocy
                          Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

                          Komentarz


                            #28
                            Jadąc z bieszczad na północ polecam tę trasę: https://maps.google.pl/maps?saddr=Le...ra=ls&t=m&z=11 , przebiega ona przez Góry Słonne gdzie znajdują się jedne z najdłuższych w Polsce serpentyny, omija się Przemyśl, ale za to nie ma tam dużego ruchu, a i widoki są ładne.
                            Jadąc dalej w stronę granicy warto podjechać do Radruża i zobaczyć obronny zespół cerkiewny.
                            Kierując się dalej na północ jest Lubycza Królewska w okolicach której jest sporo bunkrów (pozostałość po lini Mołotowa).
                            Poza tym na Roztoczu warto zobaczyć:
                            - Bełżec w którym był obóz koncentracyjny,
                            - Szumy na Tanwi w okolicach Suśca,
                            - Rezerwat Czartowe Pole, który znajduje się pomiędzy Suścem i Józefowem,
                            - Kamieniołomy w Jozefowie,
                            - Stadninę Konika Polskiego we Floriance,
                            - Zwierzyniec, a w nim stawy Echo i chyba już niefunkcjonujący browar,
                            - Wąwozy "Piekiełko" w okolicach Kawęczynka.
                            Dale na północ:
                            - stare miasto w Zamościu,
                            - podziemia kredowe w Chełmie,
                            - muzeum byłego obozu zagłady w Sobiborze (dojechać można tam od wschodniej strony elegancką szutrówką),
                            - unicka cerkiew w Hannie,
                            - prawosławny klasztor w Jabłecznej,
                            - sanktuarium i park na dawnym zamkowym wzrórzu w Kodniu,
                            - cerkiew unicka w Kostomłotach,
                            - forty Twierdzy Brzeskiej (np w Lebiedziewie, Polatyczach, Koroszczynie),
                            - Szwajcaria Podlaska ( bardzo ładne zakole Bugu z wysokim brzegiem znajduje się w Krzyczewie. Jadąc do strony Nepli należy skręcić za lasem w prawo (stoi tam przy drodze czołg więc łatwo tam trafić),
                            - stadnina koni w Janowie Podlaskim,
                            - Mielnik,
                            - Grabarka, czyli święta góra prawosłwia - bardzo klimatyczne miejsce na prawdę warte zobaczenia,
                            - Sobór Swiętej Trójcy w Hajnówce (warto tan trafić gdy odprawiane jest jakieś śpiewane przez popów nabożeństwo, wtedy to miejsce ma swój klimat)
                            - Białowieża, w której żubry czekają na polanie

                            Z tego co wiem to przez Bug można sie przeprawić w Niemirowie i Mielniku

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X