Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Norwegia lub Szwecja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Norwegia lub Szwecja

    Witam wszystkich!

    Jak w temacie.
    Chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu ten kierunek. Kolega był zdjęcia porobił no i mnie zaraził...
    Jest to na razie wstępna koncepcja. Termin do ustalenia (powiedzmy 5 dni -czerwiec, lipiec bądź sierpień ale mogą być inne).
    Post traktuję jak granat zaczepny... rzucam i czekam na jakąś odpowiedź.

    #2
    Temat dobry. Tylko... 5 dni? Co chcesz tam zrobic w 5 dni. zdecydowanie za krotko. Na 5 dni ciezko ulozyc ciekawa trase.

    Komentarz


      #3
      Z racji zamieszkania (do promu mam 14 km) od jakiegoś czasu drążymy z kolegami temat. Z tym że nas interesuje Szwecja offem. Mamy tam jakieś kontakty a jeden z nas już tam był.

      Tapatalk

      Komentarz


        #4
        Jestem tam bardzo często prawie co miesiąć. Zjechałem Szwecję i Norwegię parę razy i polecam z czystym sumienienie, ale faktycznie 5 dni to mało, trzeba mieć 10-14 dni. Odległości są ogromne. W tym roku w wakację byłem na Lofotach wyspach na północy Norwegi (10tyś km z Wrocławia i z powrotem) - moim zdaniem raj na ziemi jak komuś nie przeszkadza chłodny klimat Jakyś chciał jakieś porady daj znać.

        Komentarz


          #5
          ok.

          a jest jakis patent na tania Skandynawie? Chodzi mi glownie o wyzywienie (wiem, ze z alko bez szans).

          Jakies specjalne sieci marketow? Jakies super okazje na lunche? Tradycyjne wiejskie gospody za zarcie za grosze w poniedzialki? Chleb z piekarni? etc

          Pytam serio - to jedyne co mnie odstrasza od tamtych rejonow, a nie popsuje sobie na pewno urlopu zupkami chinskimi i konserwami z Polski.
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            W szwecji spędziłem prawie rok (okolice stockholmu), w norwegi 5 tygodni (Oslo) i muszę przyznac kto raz pojedzie ten zakocha się w tych krajobrazach Polecam z czystym sumieniem eksploatacje tamtejszych drog - nawiasem idealnych I Sam z checią zalapal bym sie na jakas wycieczke

            Komentarz


              #7
              Nie ma opcji na "tanie żarcie" kupowane tam. Tam wszystko jest drogie
              Najtańsze to jakieś markety (kiedy ja tam byłem lata temu to najwięcej było REMA 1000). Jedyny sposób to kupić liofilizanty w PL i tam się tym żywić.

              Komentarz


                #8
                Oczywiście, że 5 dni to mało ale....życie. Nie wszyscy mogą 14 dni urlopu urwać Mieszkam na pólnocy więc na dojazd dużo czasu nie tracę. Powinno zatem być krótko i intensywnie. Co do żarcia to akurat jestem mało wymagający ale słyszałem, że ceny powalają. Jak się uda to zamieszczę kilka fotek z wyprawy kolegi żeby było wiadomo o czym my tu mówimy.

                Komentarz


                  #9
                  W szwecji jedzenie jest trochę droższe niż u nas ale jeszcze da sie przeżyć (jak sie kupuje w marketach i robi samemu) w restauracjach i barach jest bardzo drogo, o Norwegii nawet nie wspomnę , na dodatek w Norwegi jest mega droga benzyna. Ja do tej pory zabierałem ile sie dało ze sobą, tam nie ma na ogół upałów wiec szybko sie nie popsuje. Jeśli chodzi o markety to najlepiej moim zdaniem ICA lub ICA maxi.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Zalew Zobacz posta
                    Oczywiście, że 5 dni to mało ale....życie. Nie wszyscy mogą 14 dni urlopu urwać Mieszkam na pólnocy więc na dojazd dużo czasu nie tracę. Powinno zatem być krótko i intensywnie. Co do żarcia to akurat jestem mało wymagający ale słyszałem, że ceny powalają. Jak się uda to zamieszczę kilka fotek z wyprawy kolegi żeby było wiadomo o czym my tu mówimy.
                    Z dojazdem to kombinuj nocny rejs. Wypływasz wieczorem i nad samym ranem jesteś. Na pewno da się tak płynąć w okolice Sztokholmu (Nynasham, czy jak się toto tam pisze).

                    Komentarz


                      #11
                      Cała Skandynawia jest droga ale jeśli zakupy robisz w marketach to tragedii nie ma, niestety co do jakości produktów to już inna sprawa np. pieczywo marketowe jest droższe niż nasze a w zamian dostajesz takie jakieś watowate żówno lepiej kupić w piekarni jeśli się takową znajdzie, inne produkty są także trochę droższe ale nie masakrują, fajną sprawą jest skup plastikowych i szklanych butelek oraz puszek po piwie, po prostu wrzucasz je do automatów i otrzymujesz paragonik z którym idziesz do kaszy a kasjerka odlicza ci to od kwoty za kupione rzeczy my tak robiliśmy kupując piwo na zgrzewki, puszek nie wyrzucaliśmy tylko szliśmy z tym do sklepu, Skandynawowie robią tak samo. W restauracjach czy barach jest ku...sko drogo i tego nie polecam, w niektórych knajpach mają pory dnia w których jest promocja i wtedy płacisz jakąś kwotę i jesz do obucha np. w barach rybnych ale to i tak wychodzi drogo.

                      Komentarz


                        #12
                        Jako się rzekło kilka fotek. Nie są mojego autorstwa ani nie ma mnie na nich w pobliżu ale zgoda publikacji jest...poniekąd.

                        DSCF1113.jpgDSCF0859.jpgDSCF0916.jpgDSCF0949.jpgDSCF0968.jpgDSCF1043.jpgDSCF0898.jpg

                        Komentarz


                          #13
                          przeczytajcie - przy da siÄ™




                          szczególnie to

                          lysebotn

                          trollstigen
                          Ostatnio edytowany przez kamilltee; 308.
                          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                          Komentarz


                            #14
                            Dzięki za super materiał pomocniczy. Filmiki mnie jeszcze bardziej nakręciły! Dla takich miejsc jak tam warto żyć!

                            Komentarz


                              #15
                              super foty, także myślę by objechać Bałtyk. Może za rok?

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X