Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słowenia, Chorwacja we wrześniu?

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Larry, przy dobrych wiatrach w 1500zł można się zmieścić.
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    Komentarz


      #17
      Bartek ma rację, ale wolę krzyknąc wszystkim nawet tysiaka więcej - to tak na zapas, na godzinę "W".
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        #18
        Nie no zapas musi być, ale same "realne" koszty można zamknąć w stosunkowo niskiej kwocie. Wszystko zależy od standardu, tzn. czy namiot na dziko czy pokoje. Chorwacja piękna jest z perspektywy motocykla
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #19
          Jeśli ktoś ma ochotę - zapraszam. Wyjeżdzam 18, a wracam 26 września. Jedziemy we dwóch.
          Trasa ustalona: Najpierw opalanie nad Adriatykiem i trochę zwiedzania, a później mało znane drogi i szutry w austriackich Alpach.
          Jeśli dobrze pójdzie, to szybkie zwiedzanie Verony i Padwy.
          Koszt: ok. 2500 zł (paliwo 1000 zł).
          Długość trasy: 3200 km (dojazd i powrót po autostradach i expresówkach).
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #20
            I pojechał !!!! - rozmawialiśmy minuty przed wyjazdem
            Łukasz - dobrej drogi !!!!!!!!!!!
            Warm

            Komentarz


              #21
              Melduje się cały i zdrowy
              Pogoda dopisała, w Trieście było 27 stopni w cieniu, a w Alpach w najwyższych miejscach leżał śnieg. Polecam Triglawski Park Narodowy, prawie kilometr różnicy wzniesień, same agrafki przez niemal 40 km... krystaliczna woda, wapienne skały... jedna z najpiękniejszych tras widokowych i motocyklowych świata.

              Z motocyklem nie było żadnych problemów, oprócz tego że prychał po słowackim Shelu - jakimś chrzczonym paliwie. Przybyło kilka rys i jakieś 3,5 tys, km. Seryjnej tylnej opony nie sposób zamknąć, choć szurałem butami po asfalcie. Silnik spalił 1,2 litra oleju - w górach.

              Co jeszcze? Nocowałem w Ljubljanie w słynnym hostelu Celje - byłym więzieniu, włoska pizza i spagetti są trochę inne niż u nas, do Austrii i Słowenii bez języka angielskiego nie ma po co jechać (trudności w porozumiewaniu się), austriackie autostrady - podobnie jak niemieckie są rewelacyjne, kierowcy kulturalni, a ludzie na co dzień życzliwi i uśmiechnięci, spotkaliśmy wielu podróżników ze świata i Europy, paliwo na stacjach OMV jest rewelacyjne, w Klagenfurcie mieszkaliśmy w hostelu na ul. Porschestase, spotkani Polacy za granicą to również chamówa.

              Reszta niebawem.

              P.S. 1. W Polsce dalej śmierdzi komuną i zacofaniem w każdym sensie
              P.S. 2. Nigdy nie można jechać z przypadkowo dobranym człowiekiem, który nigdy wczesniej nie jeździł dalej motocyklem, nie posiada samokrytyki oraz ma zerowe pojęcie o turystyce - porażka na maxa.
              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

              Komentarz


                #22
                Super, że wyjazd się udał i że bezpiecznie powróciłeś. Czekamy na relację

                Gosia

                ps.
                W Polsce dalej śmierdzi komuną i zacofaniem w każdym sensie
                Przykre, że tak mówisz o własnej ojczyźnie. Ja się osobiście z powyższym stwierdzeniem nie zgodzę. I tyle. Nie chcę prowokować dyskusji, bo myślę, że i tak nikt nikogo nie przekona - wszystko zależy od podejścia i nie ma sensu o tym bić piany. Mi osobiście zachód nie imponuje..
                Łoś, w przeciwieństwie do jelenia i innych zwierząt, choć lubi czasem pobujać w obłokach, nie ma wygórowanych ambicji...

                Komentarz


                  #23
                  No no witam na Ojczystej ziemi
                  czekamy na zdjęcia i pełna relacje, mam nadzieje że się zobaczymy jakoś niebawem !!
                  warm

                  Komentarz


                    #24
                    Gosia, przykre nie przykre, ale znajomi którzy śmigaja trochę po Europie Zachodniej o Północnej identyczne odczucia jak ja mają.
                    Jak myslisz, co mam powiedziec o naszym kraju, kiedy tuż po przekroczeniu granicy, jadąc w kolumnie aut, jakiś dziadek naumyślnie kombinuje jak tu mnie zabić, zajeżdza dorgę, hamuje ostro jednoczesnie spychając mnie ze skarpy... ale dlaczego? Co ja jemu zrobiłem? Jedziesz dalej, a tu wypadek, połowa Audi 100 w rowie, a połowa na jezdni, Octawia na środku jezdni z włączonym silnikiem i otwartymi drzwiami, a obok w rowie dwóch kolesi dających sobie ostro po mordach. Kolejno zjeżdzasz na parking za potrzebą, znak wskazuje, że jest tam WC - zajeżdzasz i patrzysz... WC masz w lesie pod krzaczkiem, tylko uważaj na miny i papierzaki, aby nie wdepnąć. Moge opisać jeszcze wiele różnic, które stawiaja nas w mało pozytywnym świetle w stosunku do rozwiniętych krajów, którym my podobno też jesteśmy.

                    Warm, niech się już poogarniam ze wszystkim, wpadnę
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                      Gosia, przykre nie przykre, ale znajomi którzy śmigaja trochę po Europie Zachodniej o Północnej identyczne odczucia jak ja mają.
                      Jak myslisz, co mam powiedziec o naszym kraju, kiedy tuż po przekroczeniu granicy, jadąc w kolumnie aut, jakiś dziadek naumyślnie kombinuje jak tu mnie zabić, zajeżdza dorgę, hamuje ostro jednoczesnie spychając mnie ze skarpy... ale dlaczego? Co ja jemu zrobiłem? Jedziesz dalej, a tu wypadek, połowa Audi 100 w rowie, a połowa na jezdni, Octawia na środku jezdni z włączonym silnikiem i otwartymi drzwiami, a obok w rowie dwóch kolesi dających sobie ostro po mordach. Kolejno zjeżdzasz na parking za potrzebą, znak wskazuje, że jest tam WC - zajeżdzasz i patrzysz... WC masz w lesie pod krzaczkiem, tylko uważaj na miny i papierzaki, aby nie wdepnąć. Moge opisać jeszcze wiele różnic, które stawiaja nas w mało pozytywnym świetle w stosunku do rozwiniętych krajów, którym my podobno też jesteśmy.
                      Łukasz, chyba niewiele po świecie jeździłeś..

                      Ale cóż.. Po Twojej wypowiedzi - jakie społeczeństwo, taki kraj.. Szkoda gadać.

                      Gosia
                      Łoś, w przeciwieństwie do jelenia i innych zwierząt, choć lubi czasem pobujać w obłokach, nie ma wygórowanych ambicji...

                      Komentarz


                        #26
                        A byłeś Lukass kiedyś na wschodzie? Bo np. Z Ukrainy wjeżdzać do Polski to jak z Polski do Niemiec...
                        dirtier, happier

                        www.facebook.com/dalekadroga

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
                          Moge opisać jeszcze wiele różnic, które stawiaja nas w mało pozytywnym świetle
                          Odpowiedź sobie najpierw na pytanie co Ty dałeś ojczyźnie by nie śmierdziała komuną. Na zachodzie nic nikomu nie spadło z nieba. Niemcy, austriacy płacą takie podatki związane z posiadaniem auta czy moto że złapał byś się za głowę. To że byliśmy w systemie który blokował rozwój nie znaczy że mamy teraz siebie nawzajem obrażać. To skończyło się 20 lat temu więc teraz mamy pełne pole do popisu a nie ciągle narzekać. Chyba odpowiednią lekcją z patriotyzmu byłoby dla Ciebie wysprzątanie jednego hektara lasu właśnie z takich "papierzaków".
                          sigpic

                          Komentarz


                            #28
                            Lukass Ty lepiej napisz z kim pojechaleś i co tam sie dzialo
                            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                            Komentarz


                              #29
                              Widzę, że moje wypowiedzi są bardzo kontrowersyjne i wzbudzają wiele negatywnych emocji. Przepraszam za moje odmiennne zdanie. Cóż, lajf... Niestety, ale tacy też muszą być, aby pozostali mogli ich z każdej strony atakować.
                              Ok, spoko, PL to wspaniały kraj mlekiem i miodem płynący, tylko dlaczego tyle tysiecy osób uciekło do roboty za granicę, a jeszcze wiecej uciekinie kiedy otworzy granice Francja i Niemcy i dlaczego tak zastraszajaco rośnie dług publiczny?
                              Tak, byłem na Ukraninie w tym roku dwa razy i cztery razy na Białorusi, byłem też dwa razy w Rosji oraz w Hiszpanii, odwiedziłem Anglię, Irlandię, Węgry, Czechy i Słowację, więc chyba nie jest źle - mam jakieś porównanie.

                              Sam nie naprawię systemu w którym co chwila dochodzi do nieoczekiwanej awarii tej niby doskonałej maszyny, działalność w młodzieżówce jednej z partii też na *uj sie nadaje, młodzi nie mają głosu, stary beton jest ogromnie trudno rozbić. Lasy jak i jeziora oraz rzeki sprzątałem, za ludzi też podnosiłem pety, które rzucali bezczelnie obok śmietnika, byłem na Rozpudzie (nie powiem po której stronie), uczestniczyłem w różnych marszach, pochodach, działałem ostro jako harcerz, w szkołach uczestniczyłem w akcjach uświadamiającyh zagrożenia na drodze z zakresu BRD i co? Dla niektórych i tak to jest g*wno warte, bo im dobrze jak jest.

                              Od tej chwili nie wyrażam własnego zdania na tym forum.

                              Kamil, kolega był niedoświadczony w długiej jeździe na motocyklu, marudził ciagle że drogo, za ciepło, za zimno, coś go boli itd. A najbardziej mnie dobijało to, że wolał wieczorem pić piwo przed tv niż zwiedzać i wychodziło na to, że sam lub z jakimś obcokrajowcem ganiałem po mieście zaglądając w każdy kąt lub racząc miejscowe specjały. Po drugie ja rano uwielbiam być umyty, lubię też uprać brudne ciuchy wieczorem, tak jak i podrywać miejscowe kobiety (ach..... Słowenki są przepiękne), a niektórzy wprost przeciwnie. Nie dziwię się już dlaczego najwięksi podróżnicy jeżdza samemu - i takich własnie od czasu do czasu spotkałem.

                              Fin.
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz


                                #30
                                Nie zgadzam się nie jesteśmy tak daleko w tyle za innymi państwami, wręcz przeciwnie czasem odnoszę wrażenie że wyprzedzamy niektóre z nich o głowę.Miałem okazję pomieszkać trochę w jednym z tak zw wysoko rozwiniętych państw i wcale nie mam dobrego zdania.W Polsce naprawdę są widoczne zmiany i nie oszukujmy się ale są one zależne tylko od nas więc zastanówmy się jak sami jeździmy i gdzie sramy bo papierzaki nie wyrastają po deszczu i tylko naszą kulturą osobistą wystawiamy opinię o nas samych.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X