Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dookoła Komina :: Wyszkowskie Wiatraki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Dookoła Komina :: Wyszkowskie Wiatraki

    Cel był na tę wycieczkę troszkę inny, a wyszło jak zwykle..
    Mieliśmy jechać w okolice Pulw w Puszczy Białej ale w trakcie oglądania mapy jakoś tak się inne obiekty warte odwiedzenia napatoczyły..

    Trasa generalnie na parę godzin łącznie z dojazdem. W okolicach Wyszkowa jest sporo fajnych dróżek do pojeżdżenia i trochę ciekawych obiektów do obczajenia
    Może następnym razem uda się w końcu na te Pulwy dojechać..

    Oto mikrorelacja



    Pozdrawiam,
    Gosia
    Łoś, w przeciwieństwie do jelenia i innych zwierząt, choć lubi czasem pobujać w obłokach, nie ma wygórowanych ambicji...

    #2
    To ja poproszę jeszcze zdjęcie Łosi w burakach
    Zdaje się, że coś doczytałaś jeszcze o tych wiatrakach ?
    Sympatyczna wycieczka była.
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez fxrider Zobacz posta
      To ja poproszę jeszcze zdjęcie Łosi w burakach
      Łosie w burakach świetnie się maskują

      Zdaje się, że coś doczytałaś jeszcze o tych wiatrakach ?
      1. Prawdopodobnie koniec XIX i faktycznie możliwe, że był przerobiony na młyn elektryczny. Jeszcze nie znalazłam o nim za dużo informacji. Podobno w środku pozostałe sprzęty są całkiem nieźle zachowane, chociaż jest oczywiście mocno zdekompletowany.
      2. Koniec XIX w. Obicie blachą wygląda na zabezpieczenie. Próbowałam wyczaić czy to żelastwo ze środka to była tokarka ale firma, której etykietę żelastwo posiadało robiła całą masę różnych rzeczy..
      3. 1915 r. Przerobiony na młyn elektryczny.

      W mitycznej wolnej chwili jeszcze podrążę ten temat.

      Pozdrawiam,
      Gosia
      Łoś, w przeciwieństwie do jelenia i innych zwierząt, choć lubi czasem pobujać w obłokach, nie ma wygórowanych ambicji...

      Komentarz


        #4
        Tak blisko z Warszawy, a mnie tam jeszcze nie było

        Ładnie foty, ciekawa traska!!!
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          #5
          Jeszcze poszperałam...

          1. Koniec XIX / początek XX w. lecz brakuje informacji o dokładnej dacie budowy. Możliwe, że należało by wejść do środka aby się o tym przekonać.. Przerobiony na młyn elektryczny, lecz w środku stare technologie produkcji mąki. Niedaleko znajduje się wiatrak z 1880r., który nie jest zaznaczony na mojej magicznej mapie. Przez google maps też go jeszcze nie wyczaiłam ale jakoś go znajdę

          2. Koniec XIX w. Wpisany do rejestru zabytków. Widnieje jako 'holender drewniany', więc ta blacha to faktycznie może być zabezpieczenie. A to żelastwo ze środka to była prawdopodobnie maszyneria do sortowania mąki. Również obecność porozrzucanych 'czerpaków' by się wówczas zgadzała. Sito do sortowania leżało w innym pomieszczeniu chyba i stąd wygląd jak przy tokarce



          3. Tu poprzednie informacje się zgadzają. 1915 r. Przerobiony na młyn elektryczny.

          Gosia
          Łoś, w przeciwieństwie do jelenia i innych zwierząt, choć lubi czasem pobujać w obłokach, nie ma wygórowanych ambicji...

          Komentarz

          Pracuję...
          X