Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bałkany

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    oj kusicie, kusicie...
    Rumpel dobrze chyba doradził, żeby spróbować od Koplik, trasa napewno łatiwejsza. Widziałem zamieszczony filmik i szczerze się trochę wystraszyłem, dwóch "niemieckojęcycznych" połozyło moto w kałuży.
    Mam marne doświadczenie w offie, powiedziałbym nawet zerowe, bo szuterki z kilkoma kałużami i odrobinką sypkiego piasku w lesie to nie teren.

    Komentarz


      #17
      bo w tej kałuży było w ciul kamien, sam bym tam wyglebił

      spróbuj od Koplik i tak też wróć

      Komentarz


        #18
        Rumpel, możesz wrzucić traka jak dokładnie jechaliście z PL, jak dobrze pójdzie to za tydzień ruszamy w tamtą stronę - główny plan Czarnogóra a z tamtą to już rzut mokrym moherem.
        A pro po - pisze się ktoś?
        Nie maszyna lecz chęć szczera zrobi z Ciebie ADWENCZERA!!!

        Komentarz


          #19
          Safi niestety nie mam śladów ale postaram się jutro napisać jak lecieliśmy, ogólnie to jechałem na auto mapie z pomijaniem tras płatnych (poza Słowacją i odcinkiem 20-30km w BiH). Odcinek do Theth na Navigatorze (dostępny na Androida i Windowsa).

          No to jeszcze pare fotek

          Most na Tarze

          DSCN5331.jpg

          DSCN5332.jpg

          DSCN5333.jpg

          DSCN5339.jpg

          Zabljak i okolice
          DSCN5346.jpg

          DSCN5348.jpg

          DSCN5352.jpg

          DSCN5353.jpg

          DSCN5354.jpg

          DSCN5359.jpg

          DSCN5361.jpg

          DSCN5363.jpg
          Ostatnio edytowany przez rumpel; 2716.

          Komentarz


            #20
            Trasa

            Katowice-> Żywiec->(SK) Trencin->(H) Gyor->Keszthely->Barcs->(HR)Virovitica->(BiH)Gradiska-> Banja Luka->Jajace (tu offem)->Travnik->Sarajevo (off)->Mostar->Blagaj->(MNE)Niksic-> Klasztor Ostrog->Boka Kotorska


            Polecam trase m16 pomiedzy B. Luka a Jajce, fajny kanion.

            Z Sarajeva polecieliśmy na tą górkę https://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll...21136&t=h&z=16 a potem nad to jeziorko https://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll...84543&t=h&z=14 i do Mostaru


            wystarczy czy pisac traske dalej?

            Komentarz


              #21
              DSCN5369.jpg

              DSCN5371.jpg

              zakręt 180 w tunelu
              DSCN5372.jpg

              DSCN5375.jpg

              DSCN5377.jpg

              DSCN5380.jpg

              DSCN5381.jpg

              DSCN5382.jpg

              DSCN5385.jpg

              Komentarz


                #22
                Nastepnie Serbia i lecimy w kierunku Mokrej Góry i wioski (skansenu) Kustendorf przerobionej na Hotel przez Emira Kusturice.

                DSCN5387.jpg

                DSCN5388.jpg

                DSCN5389.jpg

                DSCN5390.jpg

                DSCN5391.jpg

                DSCN5392.jpg

                DSCN5393.jpg

                DSCN5394.jpg

                DSCN5395.jpg

                DSCN5396.jpg

                DSCN5397.jpg

                DSCN5400.jpg

                DSCN5402.jpg

                DSCN5404.jpg

                DSCN5405.jpg

                DSCN5406.jpg

                DSCN5407.jpg

                DSCN5408.jpg

                DSCN5409.jpg

                Komentarz


                  #23
                  Ależ Panowie, nie straszcie kolegów Teth nie jest znów taką tragiczną trasą. Mi się trafiło ją przejechać z 3 lata temu (turystów było niewielu), DL1000-em (3kufry, tankbag), i z pasażerką Gleba jakaś była ale praktycznie parkingowa, a towarzyszka tylko raz musiała sie przejść z 20m jak poprzednika przystawiło na podjeździe. Faktem jest że chyba lepiej pojechać od południa wzdłuż rzeczki, my tak zrobiliśmy bezwiednie Jadąc tam samemu lepszym sprzętem to sama przyjemność, bo gdybym miał porównać np do Lure to tam w życiu bym nie wziął pasażera, nawet na najlepszą fure enduro (teraz gorzej jakbym tego nie wiedział co wiem -ukamienowanie by nastąpiło), rąbanka w standardzie
                  PZDR

                  Komentarz


                    #24
                    Fajnie ze "odkryliście" górę koło Sarajewa i to jeziorko - kuszące.

                    Pętle Teth koniecznie trzeba przejechać, choć nasza wesoła kompania dwa razy złapała tam gumę.
                    https://sites.google.com/site/rzorzoster/

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez rzorzo Zobacz posta
                      Fajnie ze "odkryliście" górę koło Sarajewa i to jeziorko - kuszące.

                      Pętle Teth koniecznie trzeba przejechać, choć nasza wesoła kompania dwa razy złapała tam gumę.
                      Może za dużo obniżyliście ciśnienie w kołach nam odpukać sie flak nie zdażył jeszcze nigdy, ale pewnie przez to że zapominamy popuścić troche pary i skaczemy zawsze jak pingpongi A Xt600 to tam musiało być fajnie.
                      Ostatnio edytowany przez Jenes; 669.

                      Komentarz


                        #26
                        wracajac do tematu

                        Po mega obiadku u Kusturicy, niestety nie przyjechał do nas jak obiecał no ale ja mu sie nie dziwie bo Monica Belucci przyjechala do Serbi krecic z nim film ,
                        pocisnelismy w Strone Novego Sadu. Przy drodze zakupilismy lokalne nalewki i inne specjały. Niestety po kilkudziesieciu kilometrach zgubilismy sie z Wroną (nadmienie iz tego dnia Stachu odłączyl sie od nas rano i polecial do domu na jakas rodzinna impreze), mnie rozladowa sie telefon a moja ladowarke spakowal rono Wrona do swego plecaka. Zanim polapalem sie o co kaman zrobile sie ciemno i po przejechaniu ok 250km rozpoczalem poszukiwanie ladowarki na stacjach paliw. Za chyba 7 razem udało sie i jakos skontaktowalem sie z mym kompanem. Pozna pora (ok 22-23) dotarlismy do N.Sadu. Niestety w miejscu gdzie 3 rozne nawigacje wskazywaly Camp nie bylo kompletne nic i tak po nastepnych nastu min namierzylismy dosc wypasny 4gwiazdkowy nocleg nad samym Dunajem.

                        2013-08-15 00.36.31.jpg

                        Rano kawka i pare fot

                        DSCN5412.jpg

                        DSCN5414.jpg

                        DSCN5417.jpg

                        DSCN5418.jpg

                        DSCN5419.jpg

                        DSCN5420.jpg

                        a potem na Wegry i wyjazd nie bylby udany gdybym nie chycil gumy

                        2013-08-15 15.41.44.jpg

                        na szczescie 200m od wylkanizatora

                        Potem Komaro i sniadanie u Nagyego Stefana

                        DSCN5421.jpg

                        2013-08-16 09.26.01.jpg

                        i do domciu.

                        Koniec

                        Komentarz


                          #27
                          Rumpel - jak możesz to pisz trasę dalej, a najlepiej wypunktuje miejsca warte odwiedzenia

                          Z góry dzięki
                          Nie maszyna lecz chęć szczera zrobi z Ciebie ADWENCZERA!!!

                          Komentarz


                            #28
                            Tutaj jest ten camp w gaju oliwnym




                            potem pojechalismy do parku Lovcen, moim zdaniem to mauzoleum na szczycie mozna sobie odpuścić, my trafilismy na jakis generalny remont.



                            tzn wjechac na gorke i owszem.

                            Zjechalismy znów do morza->Budva->sw Stefan->Ulcinj->Vladimir->(AL)Shkoder

                            Ogólnie rzecz biorac w sezonie Kotor, Budva, Bar, Ulcinj to mega zatłoczone miasta, drogie fury, zgielk i malolaty cykajace sweetfocie no ale co kto lubi.

                            Skhoder->Theth->Skhoder->Podgorica->Kolasin (droga R19)-> kanion Tary-> Durmitor (R14)->jez Piva->Gorazdze->(SRB) Mokra Gora (Park Tara)->Sabac->Novi Sad->Subotica a potem najwieksza rownina europy i do domciu

                            Komentarz


                              #29
                              Przeczytałem i już chciałbym wyjechać dobre zdjęcia.

                              Komentarz


                                #30
                                Ja właśnie wróciłem ze swojego bałkańskiego tripa... trasa bardzo podobna, czasu nieco zabrakło, ale troszkę zobaczyłem. Na Teth nie udało mi się wjechać, musiałem zawrócić jakieś 15km przed szczytem. Trafiłem na potężną burzę z piorunami, które miałem wrażenie, że biją obok mnie. Zjechałem z rozsądku, bo nikogo na drodze nie spotykałem, a droga zamieniła się w błotny potok więc zrobiło się mega niebezpiecznie.... ale wrócę tam, bo warto.
                                Moja trasa w skrócie: Polska - Słowacja - Węgry - Rumunia (transalpina) - Rumunia (kanion Czarnej) - Rumunia (wzdłuż Dunaju) - Serbia (wzdłuz Dunaju) - Serbia (kanion Driny, park Tara) - Serbia (Mokra Gora) - BiH (kanion Pivy) - Czarnogóra (kanion Pivy) - Czarnogóra (Durmitor) - Czarnogóra (kanion Tara) - Albania (prawie Teth i Szkoder) - Czarnogóra (Bar) - Albania (Tirana, Elbasan) - Macedonia (Ohryda) i powrót przez Serbia, Rumunia, Węgry, Słowacja.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X