Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

takie tam zwiedzanie na moto i nie tylko

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    takie tam zwiedzanie na moto i nie tylko

    Dzisiaj tak zamiast drzemki po obiedzie objeździłem: renesansowy zamek królów szkockich z końca XV wieku w Stirling
    DSCF4636.jpgDSCF4623.jpgDSCF4624.jpgDSCF4628.jpgDSCF4629.jpgDSCF4630.jpg
    DSCF4599.jpg
    Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

    #2
    O widzisz jak oglądam te fotki to jak bym tam znowu był, fajny widok jest ze wzgórza gdzie stoi mauzoleum Wallace na zamek w Stirling. Ciekawostką jest że patrząc z Mauzoleum wygląda jak by zamek był niżej niż samo Mauzoleum a jest odwrotnie. Ciekawostka następna, kierownikem administracji w Mauzoleum była lub jest Polka która wyjechała za chlebem do Szkocji i awansowała ze zwykłego pracownika na to stanowisko, rozmawialiśmy z nią bo pracownicy powiedzieli Jej że chyba przyjechali Polacy bo rozmawiają między sobą w dziwnym języku
    Fajne fotki z miasteczka, klimat małych miast Szkockich jest nie do opisania trzeba tam być, przedreptać tymi wąskimi uliczkami miedzy kamiennymi domami.
    W Dundee jest fajny punkt widokowy na szczycie wygasłego wulkanu Dundee Law widoki na kilkadziesiąt kilometrów lub mil jak kto woli, rzekę Tay i fajny most. W porcie stoi udostępniony do zwiedzania żaglowiec RSS Discovery na którym Robert Scott zdobył biegun.
    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

    Komentarz


      #3
      Fajnie poznać troszkę historii ja będę wstawiał fotki.
      w brew pozorom w całej UK Polacy nie tylko pracują na zmywaku i budowach:
      DSCF4638.jpg
      Nasi tu byli. Zawsze można wpaść na Żubra
      Jak zobaczyłem kolor tego kapsla a leżał odwrócony musiałem go kopnąć to od razu wiedziałem ze mam do czynienia z dużym zwierzem
      Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

      Komentarz


        #4
        Wrzucaj jak najwięcej zdjęć niech ludzie widzą że są jeszcze w Europie fajne miejsca poza wschodnią jej częścią

        Komentarz


          #5
          Dzisiaj objezdzilem: Melrose Abbey to jedne z najbardziej znanych ruin Szkocji. Ich historia sięga XII wieku. Dawniej mieścił się tu obszerny kompleks zabudowań klasztornych, z których do dzisiaj zachowały się jedynie fundamenty. W XVI wieku klasztor stał się zwykłym kościołem parafialnym i pełnił taką funkcję do roku 1810, kiedy to w Melrose wybudowano nowy kościół. W 1996 roku podczas wykopalisk na terenie opactwa znaleziono stożkowatą urnę, przy której znajdowała się tabliczka z napisem: "zamkniętą urnę zawierającą serce wykopano pod podłogą Katedry Melrose w marcu 1921 roku". Przypuszcza się, że jest to serce Roberta the Bruce. Pojemnik został ponownie pogrzebany w 1998 roku. DSCF4744.jpgDSCF4753.jpgDSCF4745.jpgDSCF4746.jpg
          W dalszej części obiezdzania trasy Biggar is biggar oczywiście wizyta w Biggar gdzieo klęsce Francji rząd polski i Naczelne Dowództwo WP przystąpiło do odbudowy Polskich Sił Zbrojnych na terenie Wielkiej Brytanii. Żołnierze kierowani byli do zaimprowizowanych obozów w Biggar, Douglas i Crawford w Szkocji.

          13 lipca 1940 w Biggar utworzono 1 Brygadę Strzelców pod dowództwem gen. Gustawa Paszkiewicza, a w Douglas 2 Brygadę Strzelców pod dowództwem gen. Rudolfa Dreszera[b].
          DSCF4735.jpgDSCF4723.jpgDSCF4730.jpgDSCF4732.jpg
          tym razem też znalazłem ślad po naszych rodakach ale tym razem coś o wiele fajniejszego taka pamiątkowa tablicaDSCF4734.jpg
          Tylu motocyklistów co dzisiaj to jeszcze w jeden dzień nie widziadłem trasa bardzo popularna od Lambrett po GSy wszystko nie dziwie się bo jest naprawdę malowniczo.
          Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

          Komentarz


            #6
            Dzisiaj troszkę offu i też było zajebiście
            10405557_240662959466948_394079116923010694_n.jpg10382155_240661872800390_4932048751572264379_n.jpg10417010_240663166133594_2308863982852401592_n.jpg
            Po off road pojechaliśmy obejrzeć Whitelee wind farm największą farmę wiatraków na lądzie w UK. i za razem drugą w całej Europie. Na wysokości ponad 300m.n.p. 215 wiatraków z turbinami Simens i Alston jest na powierzchni 55km2 co daje 130km. tras do zwiedzania.10329300_240661146133796_4654266296668708796_n.jpg1506058_240661262800451_4945769288217312403_n.jpg
            W drodze powrotnej zajechaliśmy odpocząć na krótko przystrzyżonej trawce w Polkemmet Coutry Park
            10367122_240663806133530_4428103089055144967_n.jpg
            1014342_240663429466901_5506201109745801414_n.jpg10299528_240663236133587_6448103219875164262_n.jpg.
            Ostatnio edytowany przez rafalgb; 3537.
            Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

            Komentarz


              #7
              No to jedziemy dalej @Robkri o tym najstraszniejszym zamku pisałeś.
              Glammis Castle:
              DSCF4870.jpgDSCF4871.jpgDSCF4872.jpg
              Musze powiedzieć ze jest tam naprawdę ładnie ale ciarki po plecach przechodzą
              a to najstarszy gołębnik jaki widziałem pewnie służył im jako poczta
              DSCF4880.jpg
              po drodze Forth Bridge jako ciekawostke dodam że most malowany jest cały rok i jak skończą to zaczynają od nowa
              DSCF4861.jpg
              i równolegle Forth Road
              DSCF4857.jpg
              a to gdzieś po drodze:
              DSCF4865.jpg
              Te punkty nie były w moim planie ale i tak postanowiłem je zobaczyć i nie żałuje.
              Ostatnio edytowany przez rafalgb; 3537.
              Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

              Komentarz


                #8
                Zajebiscie

                Komentarz


                  #9
                  Zacnie

                  Komentarz


                    #10
                    Ładnie

                    Komentarz


                      #11
                      Glamis Castle jak ta lala, ciekawostka taka że licząc okna od wewnątrz wychodzi ich mniej niż licząc od zewnątrz . Co roku organizowany jest tam pokaz zabytkowych pojazdów, nie miałem okazji tego zobaczyć ale kolega pokazywał mi zdjęcia, same rarytasy motocykle także. I ten most drogowy koło Edynburga robi wrażenie. Ale zazdroszczę że tam nie mogę być.

                      Komentarz


                        #12
                        Tym razem największe komercyjne miasto Szkocji Glasgow City.
                        Zacząłem od katedry:
                        DSCF4907.jpgDSCF4906.jpg
                        Po czym przejechałem kawałek dalej pod Glasgow Necropolis
                        DSCF4927.jpgDSCF4930.jpgDSCF4925.jpg
                        No i przyszedł czas na George Square i Tutaj podszedł do mnie Holender i pytal co oznacza nazwa Tenere oczywiście ucieszył sie że wiem skąd ona się wzięła też wiedział po prostu chyba sprawdzał czy wiem na czym jeżdzę miał i tez podróżuje ale camperem a w Szkocji właśnie na tym placu miał występ muzyczny jakiś grajek nie wnikałem.
                        DSCF4968.jpgDSCF4971.jpg
                        SSE Hydro Stadion arena sam nie wiem jak to dobrze nazwać Centrum pokazów i konferencji:
                        DSCF4994.jpgDSCF4992.jpg
                        Kelvin Hall:
                        DSCF5026.jpg
                        Tutaj poszedł do nas polak o rysach azjatyckich i jak mówił do nas po polsku to czułem taki dyskomfort po prostu nie wiedziałem jak z nim rozmawiać czy po polsku czy angielsku.
                        Obrotowy most Bells Bridge:
                        DSCF5002.jpg
                        Gallery of modern Art.
                        DSCF4946.jpg
                        Mam dużo wiecej fotek z Glasgow ale nie chcę zasmiecać
                        Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

                        Komentarz


                          #13
                          Następnie pojechałem zobaczyć opuszczone miasteczko Szkocji:
                          Bangour podobno w dosłownym tłumaczeniu z języka celtyckiego oznacza " Wzgorze dzikich koz " w rzeczywistości jest to Wioska Szpitalna Bangour nie miasteczko stoi tam dumnie juz ponad 100 lat od jej budowy. Miejsce zlokalizowane jest w okolicach Broxburn i Bathgate ( w West Lothian) Bangour, nie uchodzi raczej za atrakcje turystyczna.
                          DSCF5222.jpgDSCF5226.jpg
                          W wiosce szpitalnej Bangour pierwsi pacjenci byli przyjmowani juz na początku 1904 roku. Podczas I i II wojny swiatowej szpital i okoliczne tereny pełniły funkcje schronienia dla rannych żołnierzy i ofiar, po zakończeniu wojen i w okresie pomiędzy nimi powracał do swojego pierwotnego przeznaczenia. Miejsce wzorowane bylo na azyl Sherbitz Alt ( Lipsk, Niemcy ) i było jednym z pierwszych wybudowanych na wzór obozu (koloni) ośrodków leczenia chorób psychiatrycznych w Szkocji.
                          DSCF5163.jpgDSCF5149.jpgDSCF5156.jpg
                          Wokoło niego wybudowano tzw. ville - kazda z nich byla domem dla okolo 30 osob - zarowno pacjentow jak i lekarzy oraz pielegniarek, ktorzy zjezdzali tutaj z calego kontynentu by poglebiac swa wiedze w dziedzinie psychiatrii. Miejsce to posiadalo rowniez wlasna stacje kolejowa, szkole, biblioteke, sklep, gospodarstwo, piekarnie, warsztaty, sale rekreacyjna, a takze w pozniejszym okresie wybudowano tam wielo wyznaniowy kościół.
                          DSCF5154.jpgDSCF5197.jpgDSCF5136.jpg
                          Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

                          Komentarz


                            #14
                            Wszyscy plażing leżing no i też zahaczyłem plażing
                            DSCF5308.jpgDSCF5326.jpg
                            Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

                            Komentarz


                              #15
                              Zapomniałem pokazać kącik ADVENTURE w muzeum transportu w Glasgow poświęcony: Evan McGregor i Charley Boorman:
                              DSCF5478.jpgDSCF5486.jpg
                              Listę obecności podpisałem jako konsul XTZclub Poland
                              Załączone pliki
                              Ostatnio edytowany przez rafalgb; 3537.
                              Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X