Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Baza miejsc na nocleg na dziko i nie tylko

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Baza miejsc na nocleg na dziko i nie tylko

    Witam
    Czesto nasze drogi mają wiele punktów wspólnych więc tworze mapę google dla podróżników. Chodzi mi o to aby ułatwić sobie planowanie podróży i nie marnować zbyt wiele czasu na to gdzie bedziemy nocowali czy znajdziemy jakąś miejscówkę, po prostu spojrzeć na mapę i już będziemy wiedzieli jak mniej więcej planować podróż i gdzie planować nocleg najlepiej na dziko pod namiotem.
    I tutaj moja prośba proszę o przesyłanie współrzędnych z krótkim opisem lub linkiem do zdjęcia ja naniosę miejsce na mapę.
    Możemy stworzyć na prawde fajną bazę danych pod noclegi.
    Mapa będzie aktualizowana na bieżąco:
    <iframe src="https://mapsengine.google.com/map/embed?mid=zSMasof49GBw.knw9Obs-uDGs" width="640" height="480"></iframe>
    Ostatnio edytowany przez rafalgb; 3537.
    Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

    #2
    link nie zatrybia

    Komentarz


      #3
      https://www.google.com/maps/d/edit?m...w.knw9Obs-uDGs Ten działa sory
      Cały czas pracuje nad tym pomysł jest świeży a informacje zbieram na wielu forach. Nie rozumiem dla czego ludzie nie sa skorzy do współpracy.Po prostu nie chcą pokazać ciekawej miejscówki na nocleg. Darmowa informacja która komuś może jeszcze pomóc.
      Ostatnio edytowany przez rafalgb; 3537.
      Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

      Komentarz


        #4
        Rafał, pisałem Ci już na FAT, że to naturalna kolej rzeczy - ludzie z początku dzielą się miejscami,
        ale później dostrzegają ich degradację przez co raz bardziej przypadkowych przybyszów.
        Skutkiem tego swoje kolejne zdobycze i znaleziska ukrywają raczej dla siebie i najbliższego grona kolegów.

        Tak nie jest tylko wśród motonitów. Ten sam mechanizm działa wśród turystów górskich, rowerowych,
        alpinistów, nawet biegaczy czy narciarzy. Mało kto chce, aby w jego ostoje spokoju władowały się tłumy.
        Znam na to bardzo liczne przykłady.
        Sowizdrzał
        KTM 750 6T
        Nie wierz, nie bój się, nie proś!

        Komentarz


          #5
          Tak masz racje ale na przykład ktoś jechał kiedyś do Hiszpanii gdzie nocował na dziko pod namitem i raczej tam juz nie wróci to czemu miałby nie udostępnić. Sam marnowałem nie raz wiele czasu na poszukiwanie właśnie takiego noclegu jeździ sie w zasadzie w koło aż ląduje sie w lesie a można było coś znaleźć o wiele bliżej docelowej trasy.
          Sowizdrzał dał byś coś lepiej dla przykładu i wcale nie musi to być ostaja do ktorej wracasz a miejsce które raz "zaliczyłeś".
          Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

          Komentarz


            #6
            1. Czarnogóra - Sutomore, współrzędne: 42.138523, 19.048924
            Kamping dla motocyklistów, w połowie września organizowana parada motocyklowa po mieście Bar. Warunki takie sobie, kibel jest, woda jest (zimna), przy samej plaży i deptaku. Właściciel ma w planie zdecydowane podniesienie standardu i wprowadzenie opłat. Na chwilę obecną motocykliści gratis.
            2. Czarnogóra - Pluźine, współrzędne: 43.157140, 18.840774
            Kamping płatny 3 euro za osobę, znajduje się zaraz przed wjazdem w Durmitor. Położony nad samym zalewem Pivskim, na kampingu woda i kibel.
            3. Rumunia przy magistrali naddunajskiej okolice Moldova Veche czyli: 44.684766, 21.673079
            Darmowe noclegi na dziko nad samym Dunajem, który jest rewelacyjny w tej okolicy. Noclegi na ogół w towarzystwie rumuńskich wędkarzy, którzy rano pozdrawiają serdecznie.
            4. Rumunia Vama Veche, współrzędne 43.744507,28.579085.
            W tym miejscu jest darmowy kamping. Dużo przyczep i namiotów przy plaży i na samej plaży. Wody nie ma, kibla nie ma. Klimaty mocno hipisowskie.
            Ostatnio edytowany przez DanielD; 459.

            Komentarz


              #7
              @DanielD dziekuje oby tak dalej i do przyszłych wakacji moze nie jeden skorzysta z informacji i bedzie nam łatwiej w planowaniu. Właśnie dzieki takim ludziom możemy iść do przodu LWG
              Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

              Komentarz


                #8
                Takich informacji można znaleźć w sieci wiele ... np. http://paragonzpodrozy.pl/mapa-tanich-noclegow/ - dorzucę miejscówki które pamietam - w wolnej chwili...

                Komentarz


                  #9
                  Tak znam tą aplikacje przedstawiałem ją juz na FAT ale ona działa troszkę inaczej bo taka informacja jak nocleg na lotnisku nas raczej nie interesuje wiec działam dalej.Czeczen czekam na miejscówki Powiem że ludzie ciekawi są zaglądają ale sa trochę jak te psy ogrodnika wiem ale nie powiem mimo wszystko zawsze ktoś coś do żuci i tylko w tedy to ma sens
                  Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

                  Komentarz


                    #10
                    A ja pomysł Rafalgb popieram i dorzucam następną miejscówkę zaliczoną w te wakacje:
                    Współrzędne: 45.234231,19.380364 Serbia, Backa Palanka, darmowy nocleg nad brzegiem Dunaju (dużo ludzi tam biwakuje na dziko). Dobre miejsce w drodze na Bałkany jadąc do lub przez BiH

                    PS: Rafał, dałeś ciała z zaznaczeniem lokalizacji, które podałem na mapie. Chodzi o mój poprzedni post punkt 3 i 4
                    Ostatnio edytowany przez DanielD; 459.

                    Komentarz


                      #11
                      1.MNG
                      N 42°36'43.470"
                      E 19°45'43.203"

                      N 42°36.724'
                      E 19°45.720'


                      Jedna z lepszych miejscówek w MNG - w pobliżu malutkiej wioski Kuti - wspaniała dolina wśród wysokich gór nad strumieniem który w sierpniu ledwo się sączył Na dojeździe -ostatni dom po lewej - właścicielem jest policjant który gwarantował nam ze tu mieszkają "dobri ludi"

                      2. AL

                      N 42°21'21.824"
                      E 19°46'45.388"

                      N 42°21.363'
                      E 19°46.756'

                      Tuż za mostem - baaardzo ożywcza woda w strumieniu


                      3. BG

                      N 42°38'05.206"
                      E 25°53'10.755"

                      N 42°38.086'
                      E 25°53.179'

                      Przyjemne jeziorpo. Miejscówka wędkarzy Bułgarskich - bezproblemowi i przyjaźni.


                      To są miejscówki (na dziko) z dobrym i łatwym - ale niekoniecznie asfaltowym dojazdem - do których chętnie bym wrócił na dłużej niż 1 noc... w pamieci mam wiele innych ciekawych miejsc ale dojazd do nich z reguły jest ... uciązliwy..

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez DanielD Zobacz posta

                        PS: Rafał, dałeś ciała z zaznaczeniem lokalizacji, które podałem na mapie. Chodzi o mój poprzedni post punkt 3 i 4
                        Tak mnie google prowadzi sprawdzałem kilka razy przyjże się temu bliżej. Powiem że od początku mi tam coś nie pasowało.
                        Dzieki chłopaki jednak damy rade gdy kazdy z wielkich i mmałych podróżników dałby po dwa punkty to juz było by coś.
                        Nie byłem jeszcze w Skandynawii ale podobno są tam tak zwane chatki przetrwania przy drodze mogły by byc cennym źródłem może coś wiecie? mimo wszystko każda miejscówka jest ważna.
                        i jeszcze gdzieś czytałem o rurze z woda na środku stepu w mongolii ale nie mogę na nią trafić też mogła by być cenna informacja.
                        Ostatnio edytowany przez rafalgb; 3537.
                        Dużo wiecej ciekawych zdjęć tutaj

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez rafalgb Zobacz posta
                          Tak mnie google prowadzi sprawdzałem kilka razy przyjże się temu bliżej. Powiem że od początku mi tam coś nie pasowało.
                          Bo nie mogło pasować, ja podałem Ci złe punkty z błędami 3 i 4, a powinno być 2 i 3
                          "Pkt 2. Czarnogóra - Pluźine, współrzędne: 43.157140, 18.840774
                          Kamping płatny 3 euro za osobę, znajduje się zaraz przed wjazdem w Durmitor. Położony nad samym zalewem Pivskim, na kampingu woda i kibel" - nie zaznaczyłeś, dałeś z niego części opis ale do punktu 3, który znajduje się w Rumunii.
                          "Pkt 3. Rumunia przy magistrali naddunajskiej okolice Moldova Veche czyli: 44.684766, 21.673079
                          Darmowe noclegi na dziko nad samym Dunajem, który jest rewelacyjny w tej okolicy. Noclegi na ogół w towarzystwie rumuńskich wędkarzy, którzy rano pozdrawiają serdecznie" - zaznaczyłeś z opisem z pkt 2

                          Komentarz


                            #14
                            Podaj track podróży... podaj miejscówkę noclegu na dziko (ile jeszcze będzie dziki po kolejnych odwiedzinach)? Podaj mapę hoteli, gdzie można dobrze zjeść, gdzie wyspać, wykąpać, pozwiedzać......... Zabijacie ducha przygody! Problem z noclegiem na dziko???? Ku@@wa-poszukaj człowieku, często łatwiej niż w hotelu z przewodnikiem w ręku.

                            Jak w restauracji sieciowej: poproszę o wycieczkę adv z bazą noclegów "na dziko", z kontrolowanymi niebezpieczeństwami i gdzie zobaczę tubylców, ale nie nocą przy "dzikim obozowisku"


                            Już Junak ze swoim ADVPensjun robi się od Was większym odkrywcą, bo chłopak choć nowe miejsca sam wyszukuje...
                            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                            Komentarz


                              #15
                              Bieszczadzka Przystań motocyklowa.
                              Czarna Górna 68
                              Można rozbić namiot przenocować w wiacie lub domu za niewielką opłatą
                              Gospodarz udostępni garaż i narzędzi w razie potrzeby
                              polecam.
                              Aby drzewa z których zrobią dla nas trumny rosły jak najdłużej.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X