Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kask enduro z szybą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    No i doopa z tym NOXem. Zamówiłem XL (niby 61-62) i odesłałem, bo za ciasny. Dziś przyszedł XXL. Jeszcze bardziej ciasny niż XL. Schuberta mam 58-59.

    Komentarz


      #77
      no to niezła lipa. Jest jeszcze ROCC, bliźniaczy do NOXa, ciekawe czy tak samo wypada z rozmiarówką

      Komentarz


        #78
        Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
        no to niezła lipa. Jest jeszcze ROCC, bliźniaczy do NOXa, ciekawe czy tak samo wypada z rozmiarówką
        Bo to gówno jest a nie kask, przymierzałem go w wawie, niby ok ale śmierdzi chinolem cholernie, nie polecam pomimo że nawet nie jeździłem.
        Ale może moja odczucia zostały wypaczone bo chwilę wcześniej przymierzałem kask Arai X4 Tour i poczułem co to znaczy komfort
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #79
          Arai X4 jest niekomfortowy dla kieszeni Ale fakt, jak już wydawać, to nie na gówno. Ja już wtopiłem w zachwalanego airocha SV55, drugi raz błędu nie popełnię. Lepiej od razu wydać 500zł więcej i być zadowolony na lata, niż po dwóch sezonach te 500zł wyrzucić w błoto.

          Komentarz


            #80
            a ja zakupiłem Horneta DS za tysiaka-jeszcze nie jeździłem, wrażenia opiszę po testach.
            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

            Komentarz


              #81
              A ja- zakupiłem NOX-a i nosi się fajnie nawet troszkę pojeździłem w ostatni week, mogłem go przymierzyć w rozmiarze XL bo ma go Łojek i był ciut przyciasny więc znalazłem na Allegro w rozmiarze XXL i jest akurat ale fakt że rozmiarówkę ma dziwną. Nolan w rozmiarze L jest akurat a NOX dopiero w XXL pasował. Chciało by się coś droższego, czatowałem na AGV AX-8 Dual skorupa z włókien węglowych, szklanych i kevlaru, leciutki, na koniec 2011 i w początku 2012 można go było kupić za troszkę ponad 700 zł ale teraz handlowcy nie zrobili już promocji ceny stało w okolicach 1400zł. A że są w tej chwili pilniejsze wydatki to zdecydowałem się na NOX-a w dodatku okazyjnie trafiłem za 330 zł.
              Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

              Komentarz


                #82
                Jak ktoś znajdzie Nuvo SP2R unit w malowaniu białym w rozsądnej cenie to rezerwujcie to dla mnie. Miałem ten kask i szukam takiego. Byłem i jestem bardzo zadowolony z niego. Niestety trochę popękał po glebie, którą zaliczyłem.

                Komentarz


                  #83
                  Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                  A ja- zakupiłem NOX-a i nosi się fajnie nawet troszkę pojeździłem w ostatni week, mogłem go przymierzyć w rozmiarze XL bo ma go Łojek i był ciut przyciasny więc znalazłem na Allegro w rozmiarze XXL i jest akurat ale fakt że rozmiarówkę ma dziwną. Nolan w rozmiarze L jest akurat a NOX dopiero w XXL pasował. Chciało by się coś droższego, czatowałem na AGV AX-8 Dual skorupa z włókien węglowych, szklanych i kevlaru, leciutki, na koniec 2011 i w początku 2012 można go było kupić za troszkę ponad 700 zł ale teraz handlowcy nie zrobili już promocji ceny stało w okolicach 1400zł. A że są w tej chwili pilniejsze wydatki to zdecydowałem się na NOX-a w dodatku okazyjnie trafiłem za 330 zł.
                  Gogle da się założyć bez demontażu wizjera? No i sam wizjer i blenda - zniekształca obraz, czy wszystko ok? Do kasków ROCC (markowane przez BUSE, ale na moje oko w 100% to samo co NOX) bez problemu dostępne są w niskich cenach części zamienne typu wizjer, czy daszek, a to dość ważne.

                  Komentarz


                    #84
                    Gogli nie próbowałem założyć ale z ciekawości wieczorem spróbuję to napiszę czy da się, ani wizjer ani blenda na pewno nie zniekształcają obrazu, nie mogę niestety powiedzieć nic na temat zachowania przy wyższych prędkościach bo więcej niż 90 nie jechałem z racji zimna ale do tej prędkości było ok, może Łojek powiedział by więcej bo jeździ w nim już od początku jesieni.

                    Komentarz


                      #85
                      A taki wynalazek ktoś widział?

                      Komentarz


                        #86
                        Ktos kiedys stwierdzil, ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego.

                        Ja tez zainwestowalem w Horneta i pomijajac fakt sciagania (okularnik) to jezt bardzo wygodny
                        Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

                        Komentarz


                          #87
                          Przymierzyłem gogle narciarskie do Noxa i pasują, wizjer bez problemu da się zamknąć i nie odstaje od kasku w miejscu przechodzenia gumy gogli.
                          Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                          Komentarz


                            #88
                            Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                            Gogle da się założyć bez demontażu wizjera? No i sam wizjer i blenda - zniekształca obraz, czy wszystko ok? Do kasków ROCC (markowane przez BUSE, ale na moje oko w 100% to samo co NOX) bez problemu dostępne są w niskich cenach części zamienne typu wizjer, czy daszek, a to dość ważne.
                            Ja kupiłem Rocca,nic nie zniekształca,szyba nawet szczelna ,wygodny ,myślę że stosunek jakoşci do ceny jest ok.

                            Komentarz


                              #89
                              Rocca model Roc 770 to dokładnie to samo co Nox N731
                              a Roc 790L to LS 2 Batten
                              Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                              Komentarz


                                #90
                                Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                                Arai X4 jest niekomfortowy dla kieszeni Ale fakt, jak już wydawać, to nie na gówno. Ja już wtopiłem w zachwalanego airocha SV55, drugi raz błędu nie popełnię. Lepiej od razu wydać 500zł więcej i być zadowolony na lata, niż po dwóch sezonach te 500zł wyrzucić w błoto.
                                Różnicę odczujesz dopiero przy kaskach powyżej 1500-1700zł (mowa o tym segmencie, czyli szczękowcach) ;(
                                Wszystko poniżej zachowuje się prawie tak samo, i nie użył bym tu słowa źle, po prostu poprawnie.
                                http://www.przezswiat.eu

                                https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X