Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pierwsze ciuszki na moto

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    pierwsze ciuszki na moto

    Panie i Panowie zmotoryzowani

    Sezon jakby zaczęty ale brak mi poza kaskiem garderoby. Wiem, że się przetoczyło milion opinii o butach i ubraniach.

    Generalnie 2 tematy. Buty spodnie i kurtka

    Buty: wole nawet drożśze ale nazwijmy je bezpieczniejsze np takie http://allegro.pl/buty-alpinestars-t...943192464.html

    i jak zawsze proszÄ™ o wasze opinie.

    spodni jeszcze nie wypatrzyłem i tu na Was najbardziej licze. jakaś podpowiedź??
    Kurtka http://www.larsson.pl/index.php?c=o&no=ODM1MDAxNQ==


    I teraz do czego to ma być? 80% czarne a 20% szutry ale nie hard offroad. Także raczej turystyka niż ciężkie upalanie.

    Kasa: na buty chce wydać max 800 zł a ciuchy do 1000 za komplet.

    Podziękował za pomoc

    #2
    ja nie jestem jakims mega specem, ale nie jestem przekonany co do uniwersalnosci zamkow w kurtkach/spodniach, wiec staralbym sie znalezc sobie komplet (co zrobilem), zeby byc pewnym, ze moge te spodnie z kurtka spiac - co robie!

    a druga sprawa - wole dobra wentylacje niz jasny kolor - ktos gdzies pisal (nie wiem czy nie tu na forum), ze jednak sie strasznei syfi.
    Pzdr!
    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

    Komentarz


      #3
      O kasku już pisałem, jest odpowiedni post - poszukaj. O butach też.

      Jeżeli chodzi o kurtkę i spodnie - wybrałem polski produkt i jestem bardzo zadowolony, przejeździłem cały sezon i jest ok. MOTONA - mają jeden model turystyczny, za całość zapłaciłem 1200 pln. Dwie podpinki - czyli od ciepłego do zimnego.

      Kurtki motocyklowe Ventour posiadają ergonomiczne protektory CE na barkach oraz łokciach. Dodatkowo protektor chroniący plecy i kręgosłup.


      Polecam.

      Komentarz


        #4
        Na temat modeli i jakości ciuchów się nie wypowiem, ale mala podpowiedź - jeśli kurtka ma być w miarę uniwersalna,
        to z wypinaną membraną. W spodniach IMHO to nie zdaje egzaminu, powinny być raczej lekkie, bo im aktywniejszą pozycję
        zajmujesz na motku (najczęściej poza asfaltem), tym bardziej nogi pracują i grzeją się i pocą.

        Zrób krótką jazdę swoim motkiem w jakichś cienkich portkach i upewnij się, że przepływ powietrza przez chłodnicę nie dogrzewa Ci nóg.
        Jeśli dogrzewa, to jest wskazówka do kupienia lżejszych spodni (ja mam tak w xt660z - tam nogi nigdy nie marzną).

        Kurtka dobrze jeśli jest ciut za duża, akurat tyle, żeby weszła na zbroję (oczywiście po uprzednim wyjęciu protektorów z kurtki).
        Z czasem jak te Twoje 20% szutrów nabierze więcej offów albo po prostu w ciepłych klimatach, docenisz możliwość
        zdjęcia kurtki i bezpiecznego kontynuowania jazdy w zbroi. Przydaje się bardzo często, nawet na asfaltowych wycieczkach
        (np. przebijanie się przez miasto). Dobrze jeśli kurtka ma wentylatory (suwaki) np. na plecach, pod pachami, na klacie...

        Buty alpinestars tech 3 są świetne i bardzo trwałe, lepiej kupić takie właśnie: markowe na 4 sezony niż taniochę na 1
        Pamiętaj, że zgrzana i spocona stopa ,,puchnie'' nawet o 1 numer musisz mierzyć wkładkę o 5mm dłuższą, niż masz buty ,,miejskie''.

        P.S. Jeśli w sklepie będzie Ci doradzał ,,szosowiec'' to bedzie za ciuchami ciasnymi, dopasowanymi itp, co zdaje egzamin przy
        pozycji na ścigaczach i przy dużych prędkościach. Ty potrzebujesz szerokich spodni, żeby weszły na plastikowe buty, w miarę
        luźnych w kroku, udach i kolanach, żeby swobodnie balansować ciałem oraz kurtki jak napisałem wyżej. Przy jeździe turystycznej
        w naturalnej pozycji tak jest najwygodniej (IMHO).
        Ostatnio edytowany przez sowizdrzal; 369. Powód: Post Scriptum
        Sowizdrzał
        KTM 750 6T
        Nie wierz, nie bój się, nie proś!

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez TipiT Zobacz posta
          O kasku już pisałem, jest odpowiedni post - poszukaj. O butach też.

          Jeżeli chodzi o kurtkę i spodnie - wybrałem polski produkt i jestem bardzo zadowolony, przejeździłem cały sezon i jest ok. MOTONA - mają jeden model turystyczny, za całość zapłaciłem 1200 pln. Dwie podpinki - czyli od ciepłego do zimnego.

          Kurtki motocyklowe Ventour posiadają ergonomiczne protektory CE na barkach oraz łokciach. Dodatkowo protektor chroniący plecy i kręgosłup.


          Polecam.
          Tez mam ten zestaw i kurtka w naprawde gorace dni jest za ciepla - ale takich u nas nie ma za wiele ;-) Z drugiej strony, nigdy nie zdarzylo mi sie jechac we wszystkich trzech warstwach. DO poki sie nie wyglebie, albo nie znosze tego zestawu, to spycham te rozmyslania bardzo daleko, ale nie jestem pewien czy nastepny zestaw bedzie tego samego typu...
          Pzdr!
          prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

          Komentarz


            #6
            Rok temu zadałem takie samo pytanie i usłyszałem coś tkiego: "kup coś ze średniej półki, ale markowe i jak podejdzie - ok. jak nie spasi, będzie można jeszcze sprzedać albo zamienić na coś innego" i to najlepsza porada jaką dostałem. Sam sobie musisz próbować co spasi, bo wszystko inne to nasze prywatne opinie. To co napisał sowizdrzal weź sobie za wytyczne do szukania bo chyba ujął to wszystko całkiem zgrabnie Przeryj forumowe giełdy na FAT i FTA - dużo tam szpeju się przewija.
            Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
            Adwenczur Klab FB
            Adwenczur Klab w sieci

            Komentarz


              #7
              Pokazana przez Ciebie kurtka nie ma wypinanej membrany, co czyni ją bezużyteczną przez cieplejszą część sezonu. Chyba, że masz w planach się odwodnić.
              Wielokrotnie pisałem na różnych forach. Mając do wyboru kurtkę bez wypinanej membrany lub całkiem bez membrany brałbym tą bez tej cholernej gumy (i nikt mi nie powie, zę są różne.. owszem są, ale wszystkie blokują przepływ powietrza).
              Lepiej kupić tańszą kurtkę i do tego zestaw przeciwdeszczowy. Sam zrobiłem ten błąd kupując kurtkę z membraną na stałe jako moją pierwszą i zarazem ostatnią.
              Kiedy szukałem kurtki i spodni dla żony to też musiały mieć wypinaną membranę. Padło na ciuchy Modeki, też w nich jeżdżę (Wulf i AFT Touring). Szukaj a znajdziesz. Uwierz - warto.

              Komentarz


                #8
                Jak z Larssona i pierwsze ciuchy to BF/Akito (chyba wszystkie majÄ… wszystko wypinane). Ludzie sÄ… raczej z tego zadowoleni.
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #9
                  Ja nigdy jeszcze nie wpiÄ…Å‚em membrany...
                  Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                  Adwenczur Klab FB
                  Adwenczur Klab w sieci

                  Komentarz


                    #10
                    Dzięki Panowie za odpowiedź i wyjaśnienia. Widzę że sporo jest pozytywnych opinii o motonie także wybór padłszy. Wole drożśze ale trwalsze. jeszcze raz dzięki.

                    Komentarz


                      #11
                      Motona generalnie jest spoko. Ja do nich teraz zima napisalem, ze mam ich spodnie i kurtke Ventour, ale szczegolnie do miasta latem jest dla mnie za goraca i chetnie wzialbym Vente bez membran w jakiejs dobrej cenie. Dostalem z obiema membranami 25% off

                      Tylko w sumie warto pomyslec (i na to bede polowal pewnie na motobazarze) nad jakims lepsiejszym ochraniaczem plecow.
                      Pzdr!
                      prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                      Komentarz


                        #12
                        Przejedziesz się kiedyś tam bądź z powrotem w dodatniej temperaturze - to wypniesz

                        - - - Zaktualizowano - - -

                        do szafury to było

                        Komentarz


                          #13
                          Zamieszczone przez szafura Zobacz posta
                          Ja nigdy jeszcze nie wpiÄ…Å‚em membrany...
                          Ja wypinałem przy +5st.C w jeździe prawie off... lepsze niż sauna i męczy bardziej niż sama jazda po przecince dęblińskiej...
                          hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                          Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez szwagier Zobacz posta
                            Przejedziesz się kiedyś tam bądź z powrotem w dodatniej temperaturze - to wypniesz

                            - - - Zaktualizowano - - -

                            do szafury to było
                            nie rozumiem chyba...
                            Kraina Pyrą i Gzikiem płynąca
                            Adwenczur Klab FB
                            Adwenczur Klab w sieci

                            Komentarz


                              #15
                              Ja miałem w swojej kurtce mambrane na stałe to po pierwszym sezonie kurtka wylądowała u krawca na jej wyprucie. W wyniku tego mam świetną kurtkę na gorące dni, a po wpięciu podpinki na chłodne (ale nie zimne).
                              Wypinana membrana to podstawa i jak koledzy wcześniej napisali lepiej kupić kurtkę bez membrany plus przeciwdeszczówkę niż z membraną, która i tak wkońcu wilgoć przepuści (kwestia czasu, deszczu i używania)

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X