Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

caberg tourmax vs nolan n104

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    caberg tourmax vs nolan n104

    Zgromadzeni na kołach...

    Postaram się za wiele nie nakasztanić. Idzie małymi krokami sezon i pora na nowy garnek. Szukam czegoś z podnoszoną szczęką. Czytałem post o kaskach adv. Początkowo się uparłem aby kask miał daszek. Ale po opinii, że powyżej 80 nie da się głowy odwrócić zacząłem się zastanawiać. Czy ktoś ze zgromadzonych lata w w/w kaskach. Jeżeli chodzi o pln to szukam czegoś do 1300.

    Prosi się o nie kamienowanie...

    #2
    HJC r-pha max evo cena ok 1600PLN miałem go dziś w rękach podobnie jak n-104 bo te właśnie dwa byłem oglądać.Ten pierwszy lepiej spasowany mi się wydawał,lepiej leżał na mojej głowie co nie znaczy że na twojej też tak będzie, system otwierania szczęki na korzyść hjc(jednym palcem w zasadzie),działanie blendy,oraz umiejscowienie przycisku też na korzyść hjc, malowanie lepsze w nolanie(wybór jest naprawdę duży). Wybór nie jest łatwy powodzenia ja jeszcze się nie zdecydowałem,chę przymierzyć jeszcze schuberta c3 i bmw system 6 evo

    Komentarz


      #3
      Pamiętajcie żeby nie kupować kasku tylko po przymierzeniu, najlepiej poszukac sklepu gdzie można pojeździć w testówce, wtedy nawet można zobaczyć jak dany kask się spisuje podczas użytkowania.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Mam tego Caberga Tourmax'a w wersji Sonic White, ale dużo powiedzieć nie mogę, bo jest to mój pierwszy kask w życiu, więc nie mam porównania i w zeszłym sezonie zdążyłem w nim zrobić max 2000km. Kupiłem nowy przez Allegro, okazyjnie w cenie zwykłego białego malowania. Przedtem mierzyłem go tylko w sklepie. Nie miałem z nim żadnych problemów do tej pory. Rzeczywiście przy większych prędkościach ciągnie lekko głowę w tył, ale nie jest to bardzo uciążliwe i obracać się też da radę. W razie czego na dłuższe przeloty można daszek zdemontować odkręcając 2 śrubki, co jest tak zrobione, że można to zrobić zwykłą monetą np. 1zł. Pinlock - super sprawa, polecam! Nawet przy +5st. C zero parowania, a ze względu na problemy z górnymi drogami oddechowymi często oddycham ustami i "sapię" na tą szybę. Ogólnie nie żałuję i polecam.

        Komentarz


          #5
          Piotrek a powiedz mi jak tam z głośnością, czy da się z teściową porozmawiać czy własnych myśli nie słychać? czy do kasku da sie bluetooth-a podpiąć?
          W sklepie założylem nolana i generalnie widoczność jak przed telewizorem. Widać wszystko mega. a jak w cabergu? trzeba mocno głowe odwracać?

          - - - Zaktualizowano - - -

          Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
          Pamiętajcie żeby nie kupować kasku tylko po przymierzeniu, najlepiej poszukac sklepu gdzie można pojeździć w testówce, wtedy nawet można zobaczyć jak dany kask się spisuje podczas użytkowania.
          są sklepy, które stosują takie praktyki? że można się w kasku przejechać?

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez Dimi Zobacz posta
            są sklepy, które stosują takie praktyki? że można się w kasku przejechać?

            Motorismo w Warszawie na pewno, sam jeździłem u nich w Arai X3 Tour oraz Shoei Hornet DS
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Z tą głośnością to też mi trudno ocenić, bo jak pisałem nie mam porównania. U mnie dochodzi też inny problem, bo jestem wysoki i mam niską oryginalną szybę w moto. W moim przypadku powoduje to, iż dokładnie na wysokości uszu mam masakrycznie głośne turbulencje. Nie słyszę nawet motocykla. Sytuacja znacznie się poprawiła jak całkowicie zdjąłem szybę z motocykla i wtedy jest tylko średniogłośny szum (6-7/10). Dla mnie znośny. Za to opór powietrza jest jak na "nejkedzie"
              Widoczność moim zdaniem ok. Co do bluetooth to jest w nim oryginalnie zrobione gniazdo pod montaż, ale ja osobiście jeszcze takiego gadżetu nie posiadam.
              Ostatnio edytowany przez PiotrekXTZ750; 3875.

              Komentarz


                #8
                Temat dla mnie, bo mam w domu oba te kaski ;-)
                W Nolanie faktycznie szyba jest wieksza, ale to nie jest tak, ze jak wkladam Caberga, to sie nagle musze zaczac rozgladac. Wydaje mi sie tez, ze Nolan ma jednak lepsza/fajniejsza wentylacje (przynajmniej te na gore glowy), ale Nolana mam czarnego, a Caberga bialego, wiec to tez moze zaburzac odczuwanie. System szczeki w Nolanie jest nieporownywalnie lepszy, tzn chodzi lzej, i na mimosrodzie wiec po rozlozeniu "opada" na kask i ma mniejsza powierzchnie czolowa. Generalnie ja zaluje, ze kask adv kupilem ze szczeka.
                Ale: daszek dziala i faktycnzie jest fajny. Dla mnie przy 90 km/h+ ciagnie do tylu, ale z odwracaniem sie nie mam zadnych problamow.
                Caberg jest natomiast wygodniejszy (szerszy) i w nim jezdze chetniej (w Nolanie teraz na plecaczku lata glownie zona - i tak, ma taki wielki pecyn, ze jest dopasowany). Nolana nie da sie tez zalozyc bez rozkladania szczeki - nawet po wyjeciu kurtyny. Nolan ma tez blende, ktora ma tylko dwa stany i jeszcze te nieszczesna sprezynke - wiec przy naprawde duzych wertepach potrafi sie zaczac rozkladac i chowac. W Cabergu blende ustawiasz sobie dowolnie i nie zdazylo mi sie, zeby latala.
                *glosnosc w obu kaskach jest porownywalna, nie boli mnie leb, ale nie jest tez cicho.

                Ogolnie: jesli koniecznie chcesz szczekowy i do tego jezdzic gdzies przez wsie z otwarta przylbica, to wez Nolana, a przeciwnym razie poszukaj jakiegos adv bez szczeki
                Pzdr!
                prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                Komentarz

                Pracuję...
                X