Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spodnie dla wysokiego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Spodnie dla wysokiego

    Szanowni,
    pytań i odpowiedzi w temacie ubioru dla wysokich motocyklistów jest wiele w internecie ale ciekaw jestem opinii tych ujeżdżających Supertenere 750. Jakie portki nie podjeżdżające szczególnie na lewej łydce polecilibyście dwumetrowemu dryblasowi o proporcjonalnej sylwetce? Mój typowy rozmiar spodni dżinsowych to 36-38 (w zależności od szwalni) w pasie i 36 długości. Szukam informacji od praktyków używających skóry bądź trzywarstwowych tekstyliów bo chcę wiedzieć o czym rozmawiać ze sklepami

    Kuba
    Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

    #2
    np lubelska firma tarbor szyje na wymiar solidne dżinsy z kevlarem i spodnie skórzanych (skóry to bardziej w czoperowo-łesternowym klimacie).



    Znajomy jeździ w modelu "Spodnie Bojówki z Kevlarem Moro-1" i mówi że za niecałe 3 stówki to eleganckie gacie.

    Komentarz


      #3
      OK dzięki za tą wskazówkę. Jednak chodzi mi o informację zwrotną od wysokich jeźdźców XTZ 750.Na każdym motocyklu jest nieco inna postawa w siodle i inaczej się portki układają szczególnie gdy mowa o skórzanych lub trójwarstwowych (osobno zewnętrzna warstwa, wypinana membrana i jeszcze przestrzeń na jakieś ocieplenie). Zamysł z mojej strony jest taki by nabyć w miarę uniwersalne portki, w jasnym kolorze, na chłodniejszą porę roku.
      Ze swojej strony mogę polecić dżinsy kevlarowe marki 4biker o takie http://online4-biker.com/pl/p/Spodni...ue-kevlar-/798 Dobrze skrojone, ze względu na zawartość stretchu nie łopocą na wietrze, posiadają wywietrzniki udowe i suwaki na łydkach dla lepszego dopasowania na butach. Przy tym mają komplet dobrej jakości ochraniaczy w cenie. Na lato jak znalazł niestety przy temperaturach 0-10 st.C. nawet po założeniu dodatkowych portek z goretexu i bielizny termoaktywnej zbyt szybko się wychładzają już po pierwszej godzinie jazdy.
      Słowem czekam na kolejne opinie od dryblasów
      Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

      Komentarz


        #4
        aa to trzeba bylo tak od razu.
        Temat dotyczy również mnie bo mam 190 cm a skórzane spodnie w których jeździłem na gsx-r zrobiły się ostatnio za ciasne w pasie.
        W przyszłym sezonie, albo w zimie rozejrzał bym się za jakimiś nowymi spodniami. Ja chyba zdecyduje się na dżinsy bo jeżdżę mało i nie potrzebuje ciuchów na jakieś extremalne warunki, a tekstylnych słyszałem dużo złych opinii, chociaż sam nigdy nawet 1km w takich nie przejechałem.

        Komentarz


          #5
          modeka quebec pro.

          mam od czterech lat. do ~30 stopni jezdze w nich bo daje rade wentylacja. pozniej zamieniam na jeansy.

          polecam.

          ps. 194 cm sa.

          edit: w sumie kogo obchodzi ile lat je mam. moze latwiej bedzie podac ich przebieg: na oko 50 tys.
          Ostatnio edytowany przez ofca234; 2529.
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            Mam 195 cm wzrostu, ale w pasie rozmiar zaledwie 34 i to był największy problem. Zamówiłem sobie Buse open road, w cenie normalnej robią dłuższe nogawki.
            Ujeżdżam w nich od 0 stopni do +35 i w tej drugiej opcji jest już za gorąco, mimo otworów wentylacyjnych. Teraz jest nowa wersja evo, czym się różni to nie wiem.
            Ogólnie polecam, mimo gleby nadal żyją.
            Nic się nie urwało, nie przetarło, nici nie wychodzą, mam je już 6 lat, ale używam intensywnie dopiero od 3.

            Komentarz


              #7
              No dobra Szanowni dziękuję za Wasz wkład w ten wątek. Pójdę jednak ścieżką już mi znaną czyli dokupię portki Held Matata na którejś z wyprzedaży. Mają również wersję przedłużaną a po rozmowach z krawcową wiem, że można w miarę sensownie dosztukować brakujące centymetry.
              Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

              Komentarz


                #8
                Held Matata z internetowych opisów wydają sie ok.
                A ktoś może polecić coś do 500zł?
                Całe życie jeździłem w spodniach skórzanych a jak był upał zakładałem zwykłe dżinsy/bojówki.
                Chętnie znowu kupił bym skórzane ale do XTZ średnio pasują.

                EDIT:

                jak to jest z texami z membraną na stałe? One mają 2 warstwy. Wierzchnią i podszewkę niewypinaną? Da się w tym jeździć w cieplejsze dni po rozsunięciu suwaków od wentylacji ? Da się to jakoś porównać do skórzanych spodni?
                Ostatnio edytowany przez Pawel Depta; 4257.

                Komentarz


                  #9
                  nie da sie jezdzic z membrana w cieple dni.
                  Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                  Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                  Komentarz


                    #10
                    Jak tex to tylko bardzo dobry. I drogi. Jak nie stać - olej tex i woź kondona.

                    Bojówki i skóra na moto bez ochraniaczy - słaby pomysł

                    Komentarz


                      #11
                      ok. dzięki za konkretne info.

                      Komentarz


                        #12
                        Paweł - do 500 PLN poszukaj na wyprzedażach Honda Plaza lub Moto-X w Warszawie. Dominującą część ich oferty znajdziesz na Allegro ale warto zadzwonić i popytać bo szczególnie nietypowe rozmiary mają poupychane w magazynach. W zeszłym tygodniu w tej kwocie się mieszcząc nabyłem SPIDI HURRICANE H2OUT. W rozmiarze XXL mają nogawkę i materiał w sam raz na lato a razem ze spodniami jest wypinana membrana i co ważne komplet ochraniaczy. Przy okazji wyglądają nie najgorzej i nie mają workowatego kroju.
                        Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

                        Komentarz


                          #13
                          No tak ale rynkowa cena takich gaci to +1000zł, więc możesz się czuć jakbyś wygrał w zdrapkę 500zł
                          Mam całą zimę i 2 dobrze zaopatrzone sklepy motocyklowe pod nosem gdzie często można kupić coś poniżej cen internetowych. Jednak z tego co pobierznie przejrzałem spodni z wypinaną membraną za mniej niż 500 to ciężko upolować.

                          Komentarz


                            #14
                            Membrana za 500 jest słaba. Nawet jak wypinana. Kup dobre spodnie motocyklowe. Na to wojskowy goretex (teraz testuję z amryworld. Jak piwszesz DPM gore to wyjdzie). Za 75 masz naprawdę mocny "spodzień". Na razie testowałem na rowerze i dają radę.

                            Komentarz


                              #15
                              łatwo się pisze "kup porządne", "nie żałuj kasy", ale dopiero co kupiłem tenere która miała być oczywiście bez wkładu finansowego, ale wiadomo jak to jest w 25 letnich pasztetach - zawsze coś trzeba poprawić.
                              Do tego nie dostałem jeszcze kasy za poprzedniego grata... no dobra ale to nie jest kącik zwierzeń tylko temat o portkach dla wysokiego raidera.

                              Na allegro jest mnóstwo spodni jakiś egzotycznych firm po 200-500zł, ale kij wie co to jest. Wydać 400 zł na łacha który do niczego się nie nadaje to żadna sztuka. a mi się marzą w miare wygodne spodnie które podczas jazdy polnymi dróżkami nie zagotują mi jajek na twardo.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X