Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ubezpieczenie NNW

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ubezpieczenie NNW

    Chciałbym zakupić NNW na motocykl i chciałbym zapytać jaką firmę polecacie.
    Dodam że nie chce ubezpieczenia za 40zł z kwotą gwarantowaną rzędu 5tys za 100% uszczerbek na zdrowiu. Interesuje mnie kwota przynajmniej 100tys tak jak ma to PZU w NNW MAX (składka 100zł) ale niestety wyłączają motocykle.
    sigpic

    #2
    Dołączam się do pytania yaraso , i jeszcze jedno chciałem zapytać co obejmuje takie ubezpieczenie dokładnie ?
    .

    Komentarz


      #3
      Też ostatnio rozpracowywałem ten temat. Miałem jakieś w Link4, razem z OC na mój zabytek, ale w przypadku wypadku śmiertelnego kwota za moją duszę wyniosła, uwaga... 1000 zł
      Prawie się obraziłem, że tak nisko mnie cenią Podziękowałem im.
      Obdzwoniłem chyba Wartę , PZU i jakieś inne i niestety kwoty były tak śmiesznie niskie, że szkoda mówić.
      Jedyne sensowne rozwiązanie jakie znalazłem, to ubezpieczenie NNW w mBanku. i wykupiłem sobie konto premium. Tutaj kwoty już są sensowne:
      śmierć w wyniku NW - 100 000 PLN
      śmierć w wyniku NW w środku lokomocji - 200 000 PLN
      i obejmują motocykle
      Do tego masz za pobyt w szpitalu chyba 100 zł za dzień do sumy 9000 zł.
      Co miesiąc z konta Ci potrącają składkę i możesz się wypisać kiedy chcesz.
      Więcej szczegółów musisz poszukać na ich stronie.


      Pozdrawiam
      Robert
      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

      Komentarz


        #4
        Dzięki rootolf.
        Dzisiaj zadzwoniłem do mbanku (też mam tam konto) i pytam się o ubezpieczenie o którym piszesz:

        Mówię pani w słuchawce że interesuje mnie wersja PREMIUM, ona że składki będą ściągane z tego konta ale prosi również o chwilę cierpliwości i idzie się konsultować. Po chwili mówi że ubezpieczenie nie dotyczy motocykli.

        Czy masz może umowę lub OWU z nimi na to ubezpieczenie? Czy tam są wyłączenia jakiś pojazdów?
        W PZU mają taki kruczek zę posługują się słowem POJAZD a na samym dole piszę że POJAZDEM nie jest motocykl i quad.
        Ostatnio edytowany przez yaraso; 21.
        sigpic

        Komentarz


          #5
          W regulaminie używają terminu "środek lokomocji" i tak go definiują:
          "Środek lokomocji – pojazd silnikowy, którego konstrukcja
          umożliwia jazdę prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłÃ czeniem ciàgnika rolniczego oraz pojazd szynowy, statek wodny rozumiany jako urządzenie pływające o napędzie mechanicznym, w tym również prom, wodolot i poduszkowiec, a także statek powietrzny, rozumiany jako urządzenie zdolne do unoszenia się w atmosferze na skutek oddziaływania powietrza innego niż oddziaływanie powietrza odbitego od podłoża, z wyłączeniem balonów, sterowców, szybowców,motoszybowców, skrzydłowców oraz spadochronów osobowych;"


          Z tego wynika, że na motocykl też jest to ubezpieczenie.
          Zadzwoń jeszcze raz, może laska była niedoinformowana.
          Ja się upewniałem kilka razy u konsultanta czy na pewno jest motocykl objęty.
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
            Ja się upewniałem kilka razy u konsultanta czy na pewno jest motocykl objęty.
            Zadzwoniłem po raz drugi, to inna miła pani odesłała mnie do Banku BRE UBEZPIECZENIA gdyż to oni są ubezpieczycielem a mBank tylko sprzedaje ich ofertę. Tam od miłego pana dowiedziałem się że NNW owszem dotyczy motocykla ale (stanowczo to podkreślał) przy jednoczesnym zakupie OC na motocykl w BRE Ubezpieczenia. Dziwne było również to że całą naszą rozmowę podsumował iż "panie z mbanku często nie wiedzą co mówią"
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Czyli czeski film. Muszę porządnie przeczytać regulamin, bo to on wyznacza zasady ubezpieczenia.
              Późniejsze powołanie się na pana z infolinii niewiele da podczas rozstrzygania sporu.
              "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez rootolf Zobacz posta
                Czyli czeski film. Muszę porządnie przeczytać regulamin, bo to on wyznacza zasady ubezpieczenia.
                Późniejsze powołanie się na pana z infolinii niewiele da podczas rozstrzygania sporu.
                Zgadza się, czeski film. Szkoda że w naszym kraju na każdym kroku spotyka się tylko kruczki i zawiłości. Ktoś coś sprzeda a później umywa ręce lub wmawia Ci że nie doczytałeś czegoś, na wniosku tym i tym, który powinieneś pobrać tam i tam. Tak jest nie tylko z ubezpieczeniami. Gdy czegoś się dowiesz to daj znać bo oferta naprawdę ciekawa.
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  W bre ubezpieczeniach też suma nie powala na kolana http://www.breubezpieczenia.pl/ubezpieczenie-nnw.htm

                  mi za samo OC na teresę i 60 % zniżki w PZU wcześniej policzyli 240zł
                  Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #10
                    Dzwonili do mnie z M-banku i okazało się że nie ubezpieczają motocykli, nie jest możliwe wykupienie polisy OC na motocykl, to definitywnie podkreśli mi w rozmowie.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      OC na motocykl faktycznie nie ma nawet na stronie, ale NNW można wykupić niezależnie od posiadania OC
                      "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                      Komentarz


                        #12
                        Usunięte na żądanie użytkownika

                        Komentarz


                          #13
                          Ostatnio będąc w okolicach Monachium natrafiłem na ubezpieczenie ADAC.
                          Największym plusem jest to iż jest imienne i w każdym przypadku pomagają, obojętnie czy jedziesz moto, samochodem czy .. na nartach - w Zakopanym czy Chamonix. Zawsze zadziała.
                          Dużo jeżdżę po europie autem więc wybrałem opcję:
                          ADACPlusMitgliedschaft: 79,50 €
                          sigpic

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Siwy Zobacz posta
                            W dniu dzisiejszym wykupiłem NNW w PZU koszt 99,00zł. Suma ubezpieczenia tylko 15 000,00zł. OC to koszt 55,00zł. Podczas rozmowy z agentem ubezpieczeniowym dowiedziałem się, że NNW znacznie zdrożało, ponieważ w ubiegłym roku zapłaciłem 62,00zł. Różnica jest duża.
                            NNW zdrożało bo nie mogą juz pisać najmniejszej kwoty czyli 5tys PLN tylko bodajże minimum to właśnie 15tys. Dzwonił do mnie gośc z axa i maja NNW na 250tys a wysokośc składki podobna do PZU, zastanawiam się czy czasem nie zmienic ubezpieczenia bo w październiku będę miał koniec umowy.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              Ja kupiłem nnw (najwyższa opcja jaka była) w unice (UNIQA) http://www.uniqa.pl/uniqa_pl/ kosztowało 66 zł, przy czym to są tak jakby dwa ubezpieczenia. Jedno dotyczy kierowcy i pasażera i to jest dosyć badziewiaste - trzeba sobie spore kuku zrobić, żeby ktoś się zainteresował, a drugie dotyczy tylko kierowcy (nie można tego rozszerzyć na pasażera i nie można kupić tylko tego pakietu - musi być ten pierwszy) i obejmuje odszkodowanie nawet za złamany palec (czyli niewielki uszczerbek na zdrowiu). Być może cena wynika z tego, że mam tam też OC, po poprzednim właścicielu motocykla w unice.
                              Jakby ktoś był zainteresowany to mogę spojrzeć na zakres ubezpieczenia z umowy.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X