Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rolka prowadząca łańcucha.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Trocin bądź łaskaw uchylić troszkę tajemnicy w/s rolek prowadzących "od Bizona"

    Komentarz


      #17
      Skoro gume z amora od żuka jest za miekka to wystarczy wytoczyć tuleję z teflonu i wcisnąć łożysko, na pewno pochodzi dłużej niż guma.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #18
        Ja w tuleje od Żuka wcisnąłem dotoczone tulejki z teflonu.
        Całość się obraca leciutko, smaru też nie żałowałem.
        Zobaczę, jak to się będzie zużywać...
        Na focie stara złachana rolka i nowe zatulejowane teflonem
        Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
        Loud pipes save lives...
        https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

        Komentarz


          #19
          Zamieszczone przez Łojek Zobacz posta
          Ja w tuleje od Żuka wcisnąłem dotoczone tulejki z teflonu.
          Całość się obraca leciutko, smaru też nie żałowałem.
          Zobaczę, jak to się będzie zużywać...
          Na focie stara złachana rolka i nowe zatulejowane teflonem
          Zrobiłem tak samo tylko w gumę wciśnięte mam tulejki teflonowe ze starych rolek. Problem polega na tym że sama guma z której wykonana jest ta tuleja od Żuka jest bardzo miękka i po 300 km asfaltu już widać zużycie. Rolka wykonan w całości z teflonu jest na pewno trwalsza tylko obawiam się że będzie bardzo słyszalny odgłos przesuwania łańcucha po niej.

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
            Zrobiłem tak samo tylko w gumę wciśnięte mam tulejki teflonowe ze starych rolek. Problem polega na tym że sama guma z której wykonana jest ta tuleja od Żuka jest bardzo miękka i po 300 km asfaltu już widać zużycie. Rolka wykonan w całości z teflonu jest na pewno trwalsza tylko obawiam się że będzie bardzo słyszalny odgłos przesuwania łańcucha po niej.
            I masz rację, bo mialem w moto jedną z gumy, drugą teflonową (ktoś tak kiedyś założył)
            Ta gumowa widoczna na zdjęciach się rozleciała, a teflonowa strasznie hałasowała,
            nie wiem co lepsze, ale potestuje inne gumy.
            Mam dojście do twardszej, wytnie sie wodą i zobaczymy co i jak.
            Na razie odabam jak szybko obecne sie rozpadną
            Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
            Loud pipes save lives...
            https://picasaweb.google.com/108651862641483365846

            Komentarz


              #21
              nie dawno ktoś (czyt. Afrykaner) sprzedawał na forum rolki zrobione własnoręcznie tulejek teflonowych i wciśniętych w rolki wykonane z gumy od zderzaków kolejowych jeśli się nie mylę rzekomo dużo twardszej i któryś forumowicz to kupił, ciekawe jak taka rzeźba się sprawdzi.

              Komentarz


                #22
                Ja to kupiłem i Lukass. Wykonanie pierwsza klasa, jakość gumy w porównaniu do tej z żuka 100x lepsza
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                  Ja to kupiłem i Lukass. Wykonanie pierwsza klasa, jakość gumy w porównaniu do tej z żuka 100x lepsza
                  Namiary ?
                  Pasują bez modyfikacji ?
                  Koszt ?
                  http://www.informatyzacja.com

                  Komentarz


                    #24
                    Kolega z forum Afrykańskiego miał ich tylko bodajże cztery w spadku po ST którą miał kiedyś, sam je wykonał.

                    Komentarz


                      #25
                      No dokładnie To była okazja
                      sigpic
                      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                      Komentarz


                        #26
                        Ja zastosowałem patent z łożyskami, ponieważ tuleja teflonowa miała luz i strasznie hałasowała. Oto zdjęcia:



                        Są to dwa łożyska które idealnie pasują na długość oryginalnej śruby.



                        A tu od lewej guma z łożyskami na śrubie, guma z tuleją teflonową i niedocięta guma od resora w żuku.

                        Komentarz


                          #27
                          Tu znalazłem coś ciekawego,powinno pasować a firma solidna i niezła cena
                          Sklep motocyklowy części oraz akcesoria do motocykli, motorowerów marki WSK SHL WFM JAWA MZ ETZ SIMSON JUNAK ROMET KOMAR OGAR MOTORYNKA i wiele innych. Zapraszamy
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            #28
                            Po przelocie z pasażerką okazało się, że od 100km/h coś hałasuje momentami w okolicach lewych nóg. Po "inspekcji" okazuje się że nie mam dolnej rolki i mocującej śruby, a z górnej jest tylko śruba i tulejka biała.
                            A czy ktoś próbował z czymś takim?
                            rolka.jpg
                            średnica zewnętrzna: 38mm
                            średnica zewnętrzna powierzchni roboczej: 27,5mm
                            szerokość: 38mm
                            średnica otworu: 8mm

                            koszt całości na alledrogo to ok 12 zł zastosowanie do chińskich mini quadów.
                            Martwi mnie jedynie, że to może być z twardego plastiku i będzie hałasować...

                            Komentarz


                              #29
                              Zrobione z poczciwego żuczka + po 3 łożyska na rolkę + śruba, podkładki nakrętki
                              IMG_20140514_180547.jpgIMG_20140514_184415.jpg

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez orzelekNGI Zobacz posta
                                Zrobione z poczciwego żuczka + po 3 łożyska na rolkę + śruba, podkładki nakrętki
                                Nie zbierze szybko tej gumy i łańcuch nie pojedzie po podkładkach?
                                "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X