Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    http://opony.motoskansen.pl/druk.php...OZNACZENIA&nod Część oznaczeń tu jest
    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

    Komentarz


      Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
      a czy któryś z szanownych panów orientuje się może co oznacza gąszcz znaczków za oznaczeniem opony. Np. czym się różni
      METZELER Enduro 3 Sahara 140/80-18 70R TT
      od
      METZELER Enduro 3 Sahara 140/80-18 70S M+S M/C TT

      PS przez pomyłkę wrzuciłem 18, ale pytanie aktualne
      niewielka część
      "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
      =>
      Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

      Komentarz


        tu więcej KLIK, ale też nie wszystko
        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
        =>
        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

        Komentarz


          podsumowałem dla jasności

          70 to nośność 335kg/oponę
          R prędkość do 170km/h
          TT - tube tire - dętkowa
          TL - tube less - bezdętkowa
          M+S mud + snow - opona na błoto - śnieg
          M/C opona motocyklowa
          DOT data produkcji opony
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            podsumowałem dla jasności

            70 to nośność 335kg/oponę
            R prędkość do 170km/h
            TT - tube tire - dętkowa
            TL - tube less - bezdętkowa
            M+S mud + snow - opona na błoto - śnieg
            M/C opona motocyklowa
            DOT data produkcji opony
            fajne fajne, moze taki słowniczek umieścić gdzies na forum dla szukaczy wiedzy i potomności;-)

            Komentarz


              Mam pytanko:
              Co lepiej na tył do dużej tenerki? Jeździłem na Mitasie E07 i średnio świeżym E09.

              Teraz zastanawiam się: TKC80 vs. Mitas E09 Dakar

              Może jest na forum taka osoba, która wie coś o obu i potrafi w miarę obiektywnie porównać.

              p.s.
              Nie zgodzę się, że sztywniejsza opona to tylko źródło większej ilości "łaciny" w trakcie zmiany. Ja rozciąłem 2-miesięcznego E07 przy stopce raczej z powodu braku sztywności.

              Komentarz


                Jeśli kierujesz się sercem TKC na pewno będziesz zadowolony
                Jeśli rozumem i finansami majtas

                A tak poważnie to nowy mitas też może być dobry, ważne żeby nie był starszy niż 2 lata. Pogadaj z Bartasem on ujeżdża tanie gumy to będzie mógł coś więcej powiedzieć.

                Ja zakochałem się w TKC80
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  Ceny mam w miarę podobne i właśnie dlatego pytam. Bo mimo terenu jeśli mam patrzeć jak kostka znika na asfalcie to jak napisałeś "kierując się rozumem" wole patrzeć jak znika ta tańsza ale tu zostałem ostatnio miło zaskoczony

                  Komentarz


                    TKC 80 dobrze asfalt znoszą (oczywiście ostre hamowanie szybko je wykończy) - jak się jeździ oszczędnie i do przepisowych 1.5mm bieżnika to starczy na 20kkm lub ciut więcej. Jeżdżona normalnie zachowuje dobre właściwości do jakichś 8-10kkm (ew. warto liczyć 2 tyły na 1 przód). Nadal uważam, że tył TKC80 to lekkie nieporozumienie (jest za bardzo zorientowana na szosę i za szybko schodzi - w porównaniu do przodu), niemniej jeśli rycie nie jest Twoim priorytetem to sprawdzi się.
                    sigpic

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez trunek Zobacz posta
                      Ceny mam w miarę podobne i właśnie dlatego pytam. Bo mimo terenu jeśli mam patrzeć jak kostka znika na asfalcie to jak napisałeś "kierując się rozumem" wole patrzeć jak znika ta tańsza ale tu zostałem ostatnio miło zaskoczony
                      Jeśli ceny masz podobne to albo ktoś cię rżnie na Mitasie , albo TKC masz w super cenie.
                      Porównując te dwie opony:
                      TKC dobra na szutry doskonała na asfalcie ( z kostek) bardzo nieźle w deszczu na asfalcie
                      MITAS dobry na długie latanie lepszy w terenie , kiepski na deszczu na asfalcie

                      to mówiłem ja lamer

                      Komentarz


                        od wiosny będę testował komplet TKC 80, pojeżdżę i zdam relacje.

                        Komentarz


                          Ja posiadam TKC 80 na przodzie i Mitasa e-07 na tyle jestem z tego zestawu bardzo zadowolony.Używałem ich w innym motocyklu przez 20kkm wytrzymują naprawdę bardzo wiele

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez puntek Zobacz posta
                            Jeśli ceny masz podobne to albo ktoś cię rżnie na Mitasie , albo TKC masz w super cenie.
                            Porównując te dwie opony:
                            TKC dobra na szutry doskonała na asfalcie ( z kostek) bardzo nieźle w deszczu na asfalcie
                            MITAS dobry na długie latanie lepszy w terenie , kiepski na deszczu na asfalcie

                            to mówiłem ja lamer
                            To może niech kolega trunek poda ceny bo puntek ma racje, mitas prawie o połowę tańszy niż tkc

                            tkc80 450zł detal
                            e09 245 detal

                            oczywiście opona na tył do st czyli 140*80*17
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              ja sprzedaję E09 za 210 a dakara za 220 PLN (ale dakara nie ma )
                              TKC miałem taniej jakoś w tamtym roku w tym jeszcze nie handlowałem a na magazynie nie mam



                              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                              To może niech kolega trunek poda ceny bo puntek ma racje, mitas prawie o połowę tańszy niż tkc

                              tkc80 450zł detal
                              e09 245 detal

                              oczywiście opona na tył do st czyli 140*80*17

                              Komentarz


                                Pisząc tamten post skupiłem się na "w miarę" bo:
                                Dakar to koszt ok 260, a TKC nie całych 400. Jest to zakup na cały sezon więc jeśli podzielę różnicę przez kilometry czy dni jazdy to nie ma o czym gadać - to taka moja (może dziwna ale) teoria

                                Latam procentowo dużo w terenie (no nie jak crossem) i to z 660-tkami i dominatorem więc moja kolejna teoria (każdy jakieś ma ) jest taka, że na takiego kloca jak 750 powinna byś konkretniejsza oponka - to czasem ja jadę sprawdzić czy da się przejechać...

                                Podsumowując (nie ze względu na cenę)
                                TKC: szutry 4, asfalt 5, deszcz 4
                                E09: szutry 5, asfalt 4. deszcz 2
                                Tak?

                                Jeśli tak to chyba jednak TKC bo mam zamiar jechać na Półwysep Kolski, a tam ponoć może być mokro.
                                No ale "rycie jest moim priorytetem"... Hmmm.....??

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X