Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    E09-deszcz 0
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      Weź TKC80 na przód, E09 (albo T63, jeśli cena nie jest tak istotna - lepiej na mokrym asfalcie sobie radzi) na tył i będzie dobrze. IMO przód TKC80 nie będzie odstawał w terenie od E09, a na asfalcie różnica będzie znaczna. Na mokrym najważniejsza jest przyczepność przodu, więc tył można sobie pozwolić na coś lepszego w teren - stąd właśnie propaguję taki zestaw. Mitas na tył jest 2x tańszy niż TKC, więc można sobie pozwolić na wcześniejszą zmianę opony (jak przestanie kopać), co na dłuższą metę zagwarantuje lepszą trakcję w terenie.

      Co do podsumowania to brakuje tam jeszcze pozycji piach, błoto i punktu odniesienia, bo w skali bezwzględnej to to na pewno nie jest prawda
      sigpic

      Komentarz


        a widzicie, gdyby taką tabeleczkę ze skalą ocen opon stworzyć to byłoby coś, napewno ułatwiłoby wybór przy zakupach. Skala 0-5.
        Albo coś w rodzaju takiej sondy czy "punktowania" poszczególnych modeli opon przez użytkowników.

        Na zasadzie:

        Model opony.....
        suchy asfalt......
        mokry asfalt......
        piach................
        błoto................

        ...i tak w kilku kolumnach, kolumna = model opony, wiersz = ocena
        Nie potrafie czegoś takiego stworzyć w wersji forumowej. Pewnie trzeba by było zrobić, że każdy wiersz dla każdej opony to oddzielna sonda z możliwością dawania tylko jednej odpowiedzi w skali 0-5.
        Nie wiem czy ktoś mnie zrozumiał, choć bardzo bym chciał
        Ostatnio edytowany przez DanielD; 459.

        Komentarz


          Zamieszczone przez DanielD Zobacz posta
          Nie wiem czy ktoś mnie zrozumiał, choć bardzo bym chciał
          Możesz spać spokojnie, ja Ciebie zrozumiałem;-)
          Pomysł fajny, może ktoś z adminów pomyśli nad tematem...

          Komentarz


            nie wiem czy to wykonalne w przypadku forum i czy dałoby się to w tym miejscu umieścić. Moja wiedza informatyczna jest na marniutkim poziomie, więc nie będę się wypowiadał... tylko temat podsunąłem. Byłoby fajnie i czytelnie

            Komentarz


              tabela jest dobrym pomysłem ale trzeba niestety oceny związać z wystawiającym - bo to co dla mnie jest terenem dla innych hard terenem , a dla wariató lekkim szutrem - wobec powyższego każdy z nas ma swoje bardzo subiektywne odczucia i doświadczenia - nie mniej jednak nick. ocena i zestaw takich - daje pogląd tym którzy potrzebują takiej wiedzy...
              po za tym jak się zaczyna razem latać w terenie to każdy sobie wyrabia zdanie o kierowniku i tym lepiej dobierze jego subiektywne oceny do naszej oceny umiejętności kierowania


              tak mnie się wydai ... a ja lamer jeste...

              Komentarz


                Zamieszczone przez puntek Zobacz posta
                tabela jest dobrym pomysłem ale trzeba niestety oceny związać z wystawiającym - bo to co dla mnie jest terenem dla innych hard terenem , a dla wariató lekkim szutrem - wobec powyższego każdy z nas ma swoje bardzo subiektywne odczucia i doświadczenia - nie mniej jednak nick. ocena i zestaw takich - daje pogląd tym którzy potrzebują takiej wiedzy...
                To można do tego:
                Model opony.....
                suchy asfalt......
                mokry asfalt......
                piach................
                błoto................

                dodać w ramach podsumowania np:
                przydatność w turystyce........
                przydatność w offroadzie.......

                Komentarz


                  Koledzy,
                  a co sądzicie o Michelinie T63 ??? aby komplet nowych założyć??? asfalcik 60-70% i lasy, pola trochę piachu 40 - 30%

                  Komentarz


                    Fajne gumcie, ale na przód do zestawu raczej TKC80 - lepiej się sprawdzi na mokrym czarnym (a tu przyczepność przodu ma duże znaczenie), niewiele przy tym pogarszając możliwości terenowe. No i żywotne są.
                    sigpic

                    Komentarz


                      nie chcę sie wypowiadać krytycznie o tych oponach bo nie jeździłem ale sądząc po kształcie bieżnika będą bardziej hałasować w porównaniu do tkc, ale zaznaczam to tylko moje przypuszczenia.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        Ale w teren będą lepsze - myślę, że tam hałas opon nie będzie kwestią kluczową
                        sigpic

                        Komentarz


                          Załozyłem T63 do swojej Xt600Z. Hałas powyżej 85-90. Nie mam porównania do TKC80...
                          Kształt bieżnika to dokładnie to samo, co Mitas E-09 (które to sa kopią T63). Podobno T63 wykonane sa z mieszanki, która rzekomo trzyma lepiej na mokrym.
                          Myślę, że to dobry wybór... w ciągu tego sezonu zweryfikuję swoją opinię.

                          Komentarz


                            pirelli mt 21 - ktoś z was testował? chyba chłopali z EV mieli takie w Maroku, a mi zachwalał na przód tą oponkę Pretor z Motochallenge, w zestawie z E09 na tył.
                            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                            Komentarz


                              T63 trzyma zdecydowanie lepiej na mokrym asfalcie w stosunku do e09 porównałem na włsnej skórze i powiem
                              asfalt mokry E09 - 2 ( gdzie 0 dno)
                              T63 - 9 (gdzie 10 super) ale to moje odczucie
                              TKC testować w tym roku będe

                              Zamieszczone przez bigboykr Zobacz posta
                              Załozyłem T63 do swojej Xt600Z. Hałas powyżej 85-90. Nie mam porównania do TKC80...
                              Kształt bieżnika to dokładnie to samo, co Mitas E-09 (które to sa kopią T63). Podobno T63 wykonane sa z mieszanki, która rzekomo trzyma lepiej na mokrym.
                              Myślę, że to dobry wybór... w ciągu tego sezonu zweryfikuję swoją opinię.

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez erwinw Zobacz posta
                                pirelli mt 21 - ktoś z was testował? chyba chłopali z EV mieli takie w Maroku, a mi zachwalał na przód tą oponkę Pretor z Motochallenge, w zestawie z E09 na tył.
                                Ja będę w tym roku testował - leżą w piwnicy i czekają na swoją kolej. Bieżnik wygląda mało szosowo - raczej na spokojne przejazdy/dojazdówki. W terenie zapowiadają się nieźle - zresztą skoro w maroku na wydmy na tym wjeżdżali to znaczy, że jest na prawdę dobrze.
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X