Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zadzwo tutaj (nie takie proste sie dodzwonic ) http://www.motocyklzabrze.pl/

    Komentarz


      Niezła cena na E-09 http://www.okazje.info.pl/MCw2OTEyLD.../redirect.html

      Komentarz


        Hubert (motogumy.pl) polecił mi dętki

        - Michelin 21 MDR Motocross Reinforced
        - Heidenau F17 Cross

        3 mm, podobno grubsze są do zastosowań extremalnych - czego ja faktycznie nie potrzebuję
        do tego nowe fartuchy

        czas powymieniać stare gumy
        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

        Komentarz


          E-09 Dakar + kostkowa opona na przedzie w moim przypadku Kyoto zakupiona w zeszłym roku od forumowicza i wreszcie wiem co się dzieje z motocyklem w terenie. Wreszcie jazda bokami w szutrowych zakrętach jest możliwa i w pełni kontrolowana, nawet nie przypuszczałem że można tak fajnie z taką łatwością to robić i kontrolować motocykl, wystarczy tylko stanąć na podnóżkach, przesunąć się bliżej kiery, lekko dodać gazu a dupka sam się bokiem ustawia wtedy tylko kontrola gazem, pilnowanie przodu i jest bosko. Tak mnie to podjarało że poprzedni weekend tylko szutry uskuteczniałem. Niestety ucierpiała na tym szosa bo od około 110 km/h zaczyna się wężykowanie przodu i przednia opona huczy (chociaż sam odgłos jest wyjątkowo niedenerwujący) oraz uczucie walenia się motocykla przy mocniejszym pochyleniu motocykla w zakręcie ale tu wystarczy dodać odpowiednio więcej gazu.

          Komentarz


            Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
            ... oraz uczucie walenia się motocykla przy mocniejszym pochyleniu motocykla w zakręcie ale tu wystarczy dodać odpowiednio więcej gazu.
            Dakar nowy czy podjeżdżony ?

            mam to samo na starej E09
            po prostu jest zjechana na "kwadrat" - ścierają się klocki środkowe, a na asfalcie boczne praktycznie wcale, bo strach się składać mocniej
            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

            Komentarz


              Robkri - jeżeli wężykowanie od 110 to coś jest nie tak... teraz mam przód i tył E-09 ,poprzedni przód MT- 21 i wężykowanie dopiero tak od 140-150 ... i to przy wysokim błotniku. Może coś nie tak z łożyskami?

              Komentarz


                dla mnie najlepsze opony do Anakee2. Sprawują się świetnie na mokrym asfalcie, a i w lekkim terenie też dają radę.
                "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                =>
                Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                Komentarz


                  Dakar nówka sztuka, problemów nie robi tak jak napisałem chodzi o przednią oponę jest to typowo krosiakowa opona dodatkowo bez homologacji na drogi publiczne o ile na miękkim jest bajecznie to na asfalcie jest już gorzej, niemniej jednak nie poczytuję tego jako wadę bo wiem że jest to standardowe zachowanie krosiakowych opon i montując ją wiedziałem że nie będzie już tak jak na Dunlopie Trailmaxie który na asfalcie jest ok natomiast po gruncie jest gorzej. Po prostu trochę zmieniłem technikę hamowania i proporcje w dozowaniu hamulców, troszkę więcej cisnę tył mniej przód oraz inaczej dodaję gazu w zakrętach. Nie zmienia to faktu że jest bajecznie na szutrach w każdej chwili wiem co dzieje się motocyklem gdzie na Dunlopach ciągle musiałem uważać na koleiny bo koła zsuwały się nawet z niewielkiej koleinki i groziło to wywrotką, Beniamin był świadkiem jak to wygląda jadąc za mną u Szpaka. Opona którą mam na przedzie ma tak specyficznie rozmieszczone rzędy kostek że w zakręcie na asfalcie ma tendencje do walenia motocykla. Zrobię fotkę tej opony to będziecie wiedzieć o czym mówię.
                  Przemek z tym wężykowaniem przodu to nie demonizuję, występuje to na nawierzchniach lekko pomuldzonych (takie małe wygarbienia na jezdniach powstałe na szczytach podłużnych kolein), na Dunlopach tego nie było.
                  Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez _ja Zobacz posta
                    dla mnie najlepsze opony do Anakee2. Sprawują się świetnie na mokrym asfalcie, a i w lekkim terenie też dają radę.
                    Anaki zawsze na mokrym asfalcie były najlepsze ze wszystkich


                    Ja jutro zakładam na tył Conti Trail Attack:

                    0000_Continental_Manufacturing_Conti_Trail_Attack_Dual_Sport_Rear_Tire_--.jpg

                    zakładane do 990, V-stromów, Viader, cponordów itd.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      Anaczki nie wątpliwie są dobrymi oponami ale nie miałem ich więc opieram się tylko na opiniach, miałem natomiast Pirelli Scorpin mt-90 w poprzedniej wersji, świetne opony i na deszcz i na suchy asfalt i na lekki teren, w ostatni piątek zdjąłem Dunlopy Trailmax to samo mogę powiedzieć ale obydwa kpl. nie dawały mi należytej pewności prowadzenia w terenie. E-09 Dakar na tyle i opona Kyoto na przodzie daje to wszystko co potrzebne w terenie czyli zawsze wiem co dzieje się z kołami na luźniejszych nawierzchniach czy to szutry czy piaszczyste podjazdy zawsze jadę gdzie chcę a nie gdzie zatrzyma się motocykl bo nie ma się już czym odpychać. Dodam tylko że ta moja opona Kyoto nie ma homologacji na drogi publiczne być może tu jest problem w jej zachowaniu na asfalcie, inne opony krosiakowe myślę mają lepsze zachowanie na czarnym ale nie mam żadnych doświadczeń z kostką na przedzie więc trudno mi to zweryfikować.

                      Komentarz


                        Anaki do 990 ? Bez sensu IMO, zbytnie ograniczanie możliwosci motocykla
                        Enduro nie klęka
                        R 1100 GS '99 - limonka
                        Pajero 3.2 DiD '03

                        Komentarz


                          Trocin - przyjmij do wiadomości ze nie wszyscy lubią piach i błoto w zębach .... (też się dziwię ale to już całkowicie prywatna sprawa )

                          Co do "Anaków" to faktycznie ciężko znaleźć coś lepiej trzymającego na mokrym asfalcie ... miałem co prawda "jedynki" ale do dziś mile wspominam ich "trzymanie" - zwłaszcza jak na przodzie siedzi obecnie "łożeszkurkawodnajakionśliski mitas "

                          - - - Zaktualizowano - - -

                          Trocin - przyjmij do wiadomości ze nie wszyscy lubią piach i błoto w zębach .... (też się dziwię ale to już całkowicie prywatna sprawa )

                          Co do "Anaków" to faktycznie ciężko znaleźć coś lepiej trzymającego na mokrym asfalcie ... miałem co prawda "jedynki" ale do dziś mile wspominam ich "trzymanie" - zwłaszcza jak na przodzie siedzi obecnie "łożeszkurkawodnajakionśliski mitas "

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez czeczen Zobacz posta
                            Trocin - przyjmij do wiadomości ze nie wszyscy lubią piach i błoto w zębach .... (też się dziwię ale to już całkowicie prywatna sprawa )

                            Co do "Anaków" to faktycznie ciężko znaleźć coś lepiej trzymającego na mokrym asfalcie ... miałem co prawda "jedynki" ale do dziś mile wspominam ich "trzymanie" - zwłaszcza jak na przodzie siedzi obecnie "łożeszkurkawodnajakionśliski mitas "

                            - - - Zaktualizowano - - -

                            Trocin - przyjmij do wiadomości ze nie wszyscy lubią piach i błoto w zębach .... (też się dziwię ale to już całkowicie prywatna sprawa )

                            Co do "Anaków" to faktycznie ciężko znaleźć coś lepiej trzymającego na mokrym asfalcie ... miałem co prawda "jedynki" ale do dziś mile wspominam ich "trzymanie" - zwłaszcza jak na przodzie siedzi obecnie "łożeszkurkawodnajakionśliski mitas "

                            To po co kupować Kata jak można ekonomicznego v-stroma, wygodnego varadero czy super hiper Gejesa ?
                            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez erwinw Zobacz posta
                              To po co kupować Kata jak można ekonomicznego v-stroma, wygodnego varadero czy super hiper Gejesa ?

                              Jak ktoś ma dużo kasy to kupuje co mu się podoba W USA zakładają nawet Pirelli Diablo Roso (felgi też przeszprychowują) i ostro po asfaltach dają.
                              --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                              Komentarz


                                Ciężki temat ostatnio zaprzątał mi głowę. Opinie kolegów, internautów. Analiza za i przeciw. I jakie wybrać? Jakie?????
                                Jakie opony wybrać?
                                Cóż..... wybór padł na Heidenau k60 Scout - rozmiar 19" i 17"
                                Po kilkudziesięciu kilometrach z założonymi nowymi oponami mogę wyrazić opinię. Przede wszystkim porównywanie ich do metzelera tourance jakie miałem dotychczas mija się z celem. Różnice są ogromne jak i samo przeznaczenie jednych i drugich gumaczy. No ale nie chodzi tu o test porównawczy.
                                Wyjazd na drogę asfaltową przeraził mnie jak pierwszy uślizg teresą na mokrej glinie. Rozumie że każda nowa opona musi być zjechana. Nie spodziewałem się
                                jednak że tak pizdowato może prowadzić się motocykl. Pierwsze koty za płoty. Dalej... po czarnym. Przy 30-35 km/h odczuwalne wyraźne drżenie motura. Im szybciej tym mniej. Do prędkości 110 km/h jest ok. Powyżej robi się ekscytująco. Do 130 prowadzenie w granicach rozsądku. Powyżej nie jest ciekawie. Motocykl zaczyna myszkować po drodze niczym uciekający zając. Zero przewidywalności. Wniosek: Optymalna-maksymalna-bezstresowa prędkość to 110 km/h. Głośno, oj głośno.
                                Zjazd w teren.... No i tu się sytuacja zmienia diametralnie. Nie są to może kostki... ale jest dobrze. Jak na taki bieżnik byłem miło zaskoczony.
                                Pierwszy zjazd z drogi odbył się już po zmroku. Mimo panujących ciemności jazda była suuuupppeerrrr. Każde odejście-drift. Minimalne dodanie gazu - uślizg. Zabawa i frajda na całego. Mała kałuża, większa, i duża z dużą prędkością. To jest to. Zatrzymałem się w głębszej kałuży. Gaz i wychodzi z niej bez problemu.
                                Szutry, piach kopny - zero problemu. W mokrym, głębokim piachu przednia opona zaczyna myszkować i trzeba skupić się bardziej na tym co się dzieje z motocyklem.
                                Następnego dnia dalsze, bardziej ekstremalne testowanie. Zrywka drewna, droga po deszczu i mnóstwo kałuż, błota i .... głębokich i długich kolein.
                                No i tu już nie było lekko i zabawnie. Wyciąganie kloca nie należy do miłych zwłaszcza z jego wagą i moją kondycją. Jeżeli przekroczysz granicę to siedzisz i kwiczysz. Opony się zaklejają jak dętki klejone butaprenem. Wniosek: opony nadają się na off ale nie robią w błocku.
                                Ogólnie mam nadzieje że się sprawdzą i wyhamują mój pęd asfaltowy Jak długo wytrzymają? Napiszę.
                                Zdj%u002525C4%2599cie0026.jpg

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X