Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Hmmm.... to może K60 średnio pasują do gieesa? mówię o myszkowaniu na asfalcie. Wracając z Włoch przez Słowenię i Węgry po autostradach jechałem najczęściej około 140. Czasami leciałem 170 i nie odczuwałem żadnego myszkowania. W dodatku miałem zapięte dwa boczne kuferki i worki na siedzeniu, wysoką szybę i deflektor...
    Co do wytrzymałości: moje K60 scouty przejechały coś koło 7 tys km. Na przedniej oponie wielkiego zużycia nie widać, na tylnej trochę mięska zeszło, ale wygląda na to, że minimum drugie tyle przejedzie.

    Komentarz


      może się jeszcze nie starły dlatego tak się dzieje. wyjdzie dalej w praniu

      Komentarz


        Ta warstwa separacyjna na oponie to powinna po 20-30 km już się zetrzeć i sensacji być nie powinno.Tak się zapytam,czy ten telever jest u Ciebie w należytym stanie ? W znajomym geesie coś podobnego działo na bardziej terenowych oponach(na anakach szedł b.dobrze) a okazało sie ,ze minimalny luzik był na tych sworzniach kulistych czy jak to sie tam zwie w tej niemieckiej terminologii.
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          Advradek, dodaj, że Twoja K60 Scout ma kompletnie inny profil i bieżnik niż K60 Scout do Teresy. W sobotę na asfalcie za Wisłą na starej jedynce dawałem do 160 i oprócz lekkiego burczenia było przewidywalnie. Fakt, że ja mam z przodu wciąż Anakee, a Ty masz komplet Scout. Może to przód daje to myszkowanie.

          Komentarz


            Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
            Ta warstwa separacyjna na oponie to powinna po 20-30 km już się zetrzeć i sensacji być nie powinno.Tak się zapytam,czy ten telever jest u Ciebie w należytym stanie ? W znajomym geesie coś podobnego działo na bardziej terenowych oponach(na anakach szedł b.dobrze) a okazało sie ,ze minimalny luzik był na tych sworzniach kulistych czy jak to sie tam zwie w tej niemieckiej terminologii.
            z tego co macałem jest ok.


            Zamieszczone przez Piotr_J Zobacz posta
            Advradek, dodaj, że Twoja K60 Scout ma kompletnie inny profil i bieżnik niż K60 Scout do Teresy. W sobotę na asfalcie za Wisłą na starej jedynce dawałem do 160 i oprócz lekkiego burczenia było przewidywalnie. Fakt, że ja mam z przodu wciąż Anakee, a Ty masz komplet Scout. Może to przód daje to myszkowanie.
            nie wiem może ja mam urojenia. pewnie porównuję do prowadzenia na tourance exp gdzie gs prowadzi się jak po sznurku.
            a jak to się mówi/pisze je%..bać stare baby. będzie trzeba się przyzwyczaić i już.

            Komentarz


              jak wsadziłem komplet michelin desert do siebie też zacząłem wolniej jeździć po czarnym ale za to większa frajda w lesie
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                każda opona inaczej się zachowuje jak zdjąłem deserta i coś ulicznego założyliśmy to pierwsze km miałem wrażenie że wyje... łożysko główki , motocykl sam sie kładł

                Komentarz


                  Ja planuje teraz kupić coś takiego:
                  na pród:
                  De snelste weg naar de beste bandenkoop. Banden voor motoren. aprila ,atk, benelli, beta, bimota, bmw, buell, cagiva cz, daelim, derbi, ducatti, fantic, garelli, gilera, harley davidson, honda, husqvarna, hyosung, kawasaki, ktm, laverda, moto guzzi,mv agusta cagiva, mv agusta, mz, sachs, suzuki, triumph, voxan, yahama. Ongelooflijk voordelig, gratis bezorgt binnen Nederland. Simpele manier van bestellen, flexibele betalingsafhandeling, ruime keus.


                  na tył:
                  De snelste weg naar de beste bandenkoop. Banden voor motoren. aprila ,atk, benelli, beta, bimota, bmw, buell, cagiva cz, daelim, derbi, ducatti, fantic, garelli, gilera, harley davidson, honda, husqvarna, hyosung, kawasaki, ktm, laverda, moto guzzi,mv agusta cagiva, mv agusta, mz, sachs, suzuki, triumph, voxan, yahama. Ongelooflijk voordelig, gratis bezorgt binnen Nederland. Simpele manier van bestellen, flexibele betalingsafhandeling, ruime keus.


                  Mi osobiście małą Teresą dobrze się jeździło do tej pory na mitasach e07 ale tylko do 50% bieżnika, bo później to już trochę słabo. No i średnio sobie radzą na podłożu które szybko zakleja bieżnik, a przednia opona ma słabe trzymanie na glinie czy mokrej trawie.

                  Komentarz


                    Motoz na przód to moim zdaniem porażka na mokrym asfalcie, w terenie robi fajnie, o tej oponie GT nie słyszałem jeszcze niczego ciekawego, może będziesz w stanie powiedzieć coś więcej bo rzeźbę bieżnika ma podobną do tkc
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      Znalazłem jeszcze takie opony
                      De snelste weg naar de beste bandenkoop. Banden voor motoren. aprila ,atk, benelli, beta, bimota, bmw, buell, cagiva cz, daelim, derbi, ducatti, fantic, garelli, gilera, harley davidson, honda, husqvarna, hyosung, kawasaki, ktm, laverda, moto guzzi,mv agusta cagiva, mv agusta, mz, sachs, suzuki, triumph, voxan, yahama. Ongelooflijk voordelig, gratis bezorgt binnen Nederland. Simpele manier van bestellen, flexibele betalingsafhandeling, ruime keus.


                      De snelste weg naar de beste bandenkoop. Banden voor motoren. aprila ,atk, benelli, beta, bimota, bmw, buell, cagiva cz, daelim, derbi, ducatti, fantic, garelli, gilera, harley davidson, honda, husqvarna, hyosung, kawasaki, ktm, laverda, moto guzzi,mv agusta cagiva, mv agusta, mz, sachs, suzuki, triumph, voxan, yahama. Ongelooflijk voordelig, gratis bezorgt binnen Nederland. Simpele manier van bestellen, flexibele betalingsafhandeling, ruime keus.


                      ale nie rozumiem jaka jest różnica w jeździe pomiędzy nimi. Chcę kupić opony w teren ale wiadomo że czasem do miasta też trzeba wyskoczyć.

                      Komentarz


                        W teren to bierz Michały S12 XC
                        Enduro nie klęka
                        R 1100 GS '99 - limonka
                        Pajero 3.2 DiD '03

                        Komentarz


                          Zamieszczone przez jaszczur44 Zobacz posta
                          Chcę kupić opony w teren ale wiadomo że czasem do miasta też trzeba wyskoczyć.
                          jeśli tak to radził bym brać opony z homologacją, w mieście jest różnie, a jak będziesz miał złe gumy to pozamiatane, żadne ubezpieczenie nie bierze wtedy odpowiedzialności nawet jeśli nie jest twoja wina, musi być DOT i po sprawie.
                          Jak chcesz na próbę przednią oponę to mam taką, Michelin Desert, 90-90-21,http://www.xtzclub.pl/threads/8500-P...816#post113816
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            Ale dalej nie wiem jaka jest różnica między hard a soft.. poza tą że jedna jest twardsza od drugiej. Jaki ma to wpływ na jazdę.

                            Komentarz


                              A ja się wożę w takich laczkach, wcześniej nie jeździłem dłużej niż kilkanaście km na kostkach więc doświadczenia nie mam ale teraz wiem że w teren musi być kostka. Na szosowych oponach zawsze było niepewnie a teraz zawsze wiem jak się zachowa motocykl, zawsze jest wcześniejszy sygnał o uślizgu koła więc jest czas na reakcję. Kontrola jest o wiele lepsza, oczywiście cierpi na tym komfort jazdy na czarnym ale to jak na razie jest mały minus bo więcej radochy mam z jazdy w terenie. W niedzielę zryłem fajna piaskownicę czyli jakieś 2 ha idealnie płaskiego placu z zagęszczonego piasku, teren przygotowany pod budowę w niewiadomej przyszłości fabryki mebli, powiem wam żeby nie uszy to banan do okoła głowy, niesamowite co można wyczyniać na tych oponach, zakręty brałem w takich pochyłach że na asfalcie ciężko by było. A jak się odpycha motocykl na takiej luźnej nawierzchni na Trailmaxach nigdy nawet nie było takiej możliwości.
                              P1050517.jpgP1050518.jpgP1050519.jpgP1050520.jpgP1050522.jpg

                              Komentarz


                                w lesie i błocie pogubiłem odważniki na kołach. i teraz jest ok

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X