Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez TipiT Zobacz posta
    Pytam, bo czeka mnie teraz wymiana opon, obecne TURANCE są ni w 5 ni w 10. Na asfalcie brakuje mi pewności prowadzenia w zakręcie, stabilności na mokrym. W teren po lekkim deszczu zjechałem raz, po 100 metrach opona zalepiła się i po zabawie. Po długich rozważaniach skłaniam się ku szosowym gumom MICHELIN ANAKEE 3. I tak prawie cały czas na czarnym. A jak u Was?
    Dziwnie mała Tenerka będzie wyglądać na takich oponach Ja też sporo myślałem nad oponami - Tourance też był nijaki dla mnie, ale tylko w terenie. Na moc i zastosowanie tego moto uważam, że na asfalcie są świetne. W terenie już dużo gorzej, więc poszedłem za radą Kolegów z forum i założyłem TKC. Na asflacie tył szybko schodzi (trzyma dobrze), ale w terenie zupełnie nie ma porównania - frajda jak nie wiem. Kolejne pewnie też takie kupie. Pomyśl jeszcze nad oponą Karo 3 - wygląda na niezłą i uniwersalną (chyba bardziej nawet terenową od Tourance) http://www.scigacz.pl/Metzeler,Karoo,3...

    Komentarz


      Z ta terenowoscia koro to tak ostrożnie bym sie wypowiadał ale jeżeli chodzi o asfalt to jest spoko.bardzo cicha i przyjemna w zakrętach. Mitas e07 dobra i tania alternatywa na mieszane warunki.

      Komentarz


        "Pomyśl jeszcze nad oponą Karo 3 - wygląda na niezłą i uniwersalną (chyba bardziej nawet terenową od Tourance)"

        Myślałem nad nią, tym bardziej że seryjnie ponoć montują ją w GS-ach. Lecz tak jak pisałem wcześniej, 95 % tras to asfalt. A do orania pola to się kupuje crossa , np YFR250 bo jego waga to 100 kg, a nie ponad 200 jak w przypadku małej TERESY.

        A w dalszym ciągu nikt nie pisze jak rozkładają się wasze trasy procentowo ASFALT / POLE

        Komentarz


          Do jazdy po asfalcie to sie kupuje inne motocykle, tenery maja robic tez w terenie...

          U mniena kacie sie rozkłada 99% teren, 1% asfalt

          Jak mialem ST to było 60% teren, 40% asfalt
          Enduro nie klęka
          R 1100 GS '99 - limonka
          Pajero 3.2 DiD '03

          Komentarz


            Zamieszczone przez marek.faker Zobacz posta
            A co myślicie o Mitas E08- jest to marka Michelin z Czech,
            Bardziej dedykowana pod asfalty.
            Jeżdził ktoś na tych oponach?
            Mitasa można założyć ale raczej na tył, miałem 07 i ostatnio 09, przymierzałem się u kolegi na 10 i 08. Trzeba pamiętać że to mitas i da się polatać. Pisałem o gumach z tyłu, na przedniej osi mitas wypada raczej blado. E-08 nową założyłem kiedyś na przód i była to najgorsza opona jaką kiedykolwiek testowałem, nawet na suchym rozgrzanym asfalcie wpędzała mnie do grobu. Na mokrym i w terenie była nie do ogarnięcia, na próbę przełożyłem ją odwrotnie niż miała kierunek i przy niskim ciśnieniu po miękkim dało się jakoś przetoczyć. Ogólnie zdjąłem ją po miesiącu czy dwóch i cisnąłem w odległy kąt garażu. Założyłem tkc i było o niebo lepiej, ale niestety zjechałem ją w jeden sezon i teraz zarzuciłem saharę na przód. Dla mojego stylu jazdy to jak na razie najlepszy wybór.

            Ps.Sorry TipiT u mnie jakieś 70% to asfalt
            Ostatnio edytowany przez Beniamin; 61. Powód: uwagi TipiTa
            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

            Komentarz


              ja prosilem czy ktos nie jeździł na michelin sirac? czy na anaki2? i ktore lepsze bo np ja wybieram sie na mot do Magadanu i prosze o podpowiec ktore waszym zdaniem sa lepsze, bo droga daleka i musza byc na asfalt i do szutru.

              Komentarz


                Zamieszczone przez Rob111 Zobacz posta
                ja prosilem czy ktos nie jeździł na michelin sirac? czy na anaki2? i ktore lepsze bo np ja wybieram sie na mot do Magadanu i prosze o podpowiec ktore waszym zdaniem sa lepsze, bo droga daleka i musza byc na asfalt i do szutru.
                Serio do Magadanu ?? Jak tak to zabierz ze sobą komplet Siracków, Anaków oraz TK80 i gwarantuję że zużyjesz wszystkie trzy komplety. A czym bliżej będziecie celu tym trudniej o dostępność.

                A wyprawa do Madaganu Evana McGregora i tego drugiego jest ci znana ????

                Komentarz


                  biore dwa komplety na asfalt i szuter oraz w teren. ale chcialbym sie dowiedziec ktore waszym zdaniem lepsze

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  wyprawa jest mi znana chlopakow z Rzeszowa

                  Komentarz


                    Na wyprawy bogatych ekip zabezpieczanych serwisem nie warto zbyt długo spoglądać, bliżej są wspomnienia Łukasza albo Łysola. http://www.yamaha-motor.eu/pl/news/index.aspx?id=519517
                    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                    Komentarz


                      Jedziecie większą grupą ? na moto w dwie strony ?
                      Trip niesamowity, z 12000 km w jedną stronę. Podziwiam takie wyprawy, tym bardziej że trasa przebiega przez dzicz, stepy, tajgi .... szczerze podziwiam.

                      Ja się wybieram na Nordcap .... i się coś zebrać nie mogę a tu Madagan.

                      Taka wyprawa, to czy Shirac czy AKA to ta sama klasa, kup tańsze .....

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez TipiT Zobacz posta
                        A w dalszym ciągu nikt nie pisze jak rozkładają się wasze trasy procentowo ASFALT / POLE
                        Ja dojeżdżam w sezonie na motocyklu do pracy (tygodniowo 400 km), reszta gdzieś poza asfaltem. Mierząc kilometrami 80% asfaltem, ale czasowo pewnie 60%. Tylko do tych 40% w terenie opon asfaltowych nie użyję

                        Komentarz


                          na dalekie wyprawy: K60 Scout! Sprawdzone, mistrzowskie opony.

                          Rowniez jezdze moto do roboty.
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            Ja cały sezon jeżdżę na tkc, 95% asfalt jeśli chodzi o przebiegi, jeśli trafia się jakieś spotkanie w terenie albo zlot przekładam na michelin desert żeby było bezpieczniej i więcej zabawy.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              jedziemy na trzy motory przynajmniej taki jest zamiar. Do Moskwy moto a pozniej pociag i spowrotem motkami przez Mongolie, Kazachstan, Rosja i Ukraina

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                                Ja cały sezon jeżdżę na tkc, 95% asfalt jeśli chodzi o przebiegi, jeśli trafia się jakieś spotkanie w terenie albo zlot przekładam na michelin desert żeby było bezpieczniej i więcej zabawy.
                                Na ile km wystarcza Ci komplet TKC? Zjeżdżasz dwa tyły na jeden przód?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X