Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony sÄ… najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Ja tam zamiast takiego tkc70 brał bym sprawdzonego pirelli at90 scorpion
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      A/T wydaja się być bardziej off-owe. Za to S/T wyglądają dość podobnie do TKC 70

      Pirelli MT 90 A/T
      pirelli_mt_90_at_scorpion.jpg

      Pirelli MT 90 S/T

      pirelli_mt_90_st_scorpion.jpg
      Coś mi za bardzo błyszczy, żeby chciało jeździć...

      Komentarz


        Miałem kpl. Pirelli MT 90 S/T, bardzo dobre na asfalt, obojętne, mokry czy suchy i rozsądnie na twarde szutry, żadne piaski, a już błotka to omijać z daleka ( miałem okazję przebijać się przez niezbyt błotnisty malutki strumyczek, naprawdę odradzam). Wersja A/T nie jest wcale lepsza, te opony były a może jeszcze są na pierwszy montaż do KTM LC8. Tu kolega mający takie opony w swoim LC8 potwierdził to że na asfalt są bardzo dobre, szuterki jak wyżej, błotko nie, mieliśmy okazję kiedyś pojeździć razem na po rozmiękłej gliniastej drodze to tylko dzięki rozsądkowi i umiejętnościom jechał powoli dwójeczką bo mocniejsze odkręcenie skutkowało niekontrolowanym uślizgiem tyłu i przodu.

        Komentarz


          Od dłuższego już czasu zastanawiam się jaką oponę wsadzić na przód do 660. Z tyłu pewnie ponownie wyląduje Mitas e-09. Teraz z przodu siedzi kostka od CST i e09 z tyłu, ale pora już wymienic. Jakieś propozycje? Motoza deserta można dostać w Polsce jeszcze?
          Ostatnio edytowany przez szokiz; 3927.

          Komentarz


            Zamieszczone przez szokiz Zobacz posta
            Od dłuższego już czasu zastanawiam się jaką oponę wsadzić na przód do 660. Z tyłu pewnie ponownie wyląduje Mitas e-09. Teraz z przodu siedzi kostka od CST i e09 z tyłu, ale pora już wymienic. Jakieś propozycje? Motoza deserta można dostać w Polsce jeszcze?
            Ja mam standardowy zestaw. Tył mitas e-09 przód conti tkc80. Nie wiem jak w 660 będzie sie spisywała ale dla mnie tkc to rewelacja. Na czarnym trzyma się w zakretach , jak popada to nie czułem by przod mi uciekał, w tetenie też spisuje się bardzo dobrze. Nie to co mitas, na mokrym asfalcie się jezdzi jak po lodzie, na trawie to samo... Jedyny + tej opony to że sama się czysci i dobrze zbiera glebe

            Komentarz


              Wziąłem dunlopy d952 na przód, zobaczymy jak się spisują

              Komentarz


                Mi się spisują dobrze w tt.

                Komentarz


                  Podpytam bo temat rozwojowy jest. Opinii jeszcze więcej. Czy występują opony 80% szosa 20% szutry? W ogóle nie śliska. Mam teraz mitasy i to jest dramat. Jeżdżę glownie po czarnym i z rzadka kaszuby szutrowe. Np anakee to dobry wybor? Czy macie inne propozycje?

                  Komentarz


                    Jakie mitasy? 08 pewnie, to gówno jest,
                    anak 3 nie robi tak jak 2 ale to spokojnie guma do polecenia na czarne
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      Mitasy 08. 4 letnie. Przód ucieka na mokry za każdym razem. Tyl? To samo. Nie upieram sie na kostke bo po co kostka jak na czarnym latam. A coś poza anakee dobrego nie sliskiego??

                      Komentarz


                        Spokojnie mogę polecić Dunlopy Trailmaxy, zjeździłem kpl. naprawdę dobre opony, na asfalt i szutry.

                        Komentarz


                          ContiEscape
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            W porównaniu do mitasa 08, zwłaszcza z przodu każda opona będzie lepsza. W życiu nigdy nie miałem gorszej opony, a zakładałem nówkę więc nawet nie chcę myśleć jak robi stara. Dunlopy Trailmaxy śmiało mogę polecić za Robertem dodam tylko że nawet w dużym deszczu nie musiałem zwalniać, trzymały na mokro lepiej niż jakikolwiek mitas na sucho. Teraz latam na saharze z przodu i 09 na tyle bo jakoś tak więcej asfalt omijam.
                            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                            Komentarz


                              Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                              ContiEscape
                              ja sie wlasnie powoli zaczynam zastanawiac jakie buty na wiosne kupic (bo te scorpiony moje dojezdza) i ale rozstrzal mam ogromny od TKC (bo jednak staram sie coraz wiecej z czarnego uciekac ... ale nie zawsze sie udaje i troche ich szkoda), wlasnie przez ContiEscape'y (ktore zalozylem do teresy, ale nie zrobilem na nich w koncu chyba nawet 1000km), az do po prostu odswiezenia Scorpionow (na czym czuje, ze sie skonczy) ;-) osiolkowi w zloby dano...
                              Pzdr!
                              prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez qpcio Zobacz posta
                                ja sie wlasnie powoli zaczynam zastanawiac jakie buty na wiosne kupic (bo te scorpiony moje dojezdza) i ale rozstrzal mam ogromny od TKC (bo jednak staram sie coraz wiecej z czarnego uciekac ... ale nie zawsze sie udaje i troche ich szkoda), wlasnie przez ContiEscape'y (ktore zalozylem do teresy, ale nie zrobilem na nich w koncu chyba nawet 1000km), az do po prostu odswiezenia Scorpionow (na czym czuje, ze sie skonczy) ;-) osiolkowi w zloby dano...
                                Dawaj powoli w stronÄ™ tkc ale pamietaj to nie kostka
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                PracujÄ™...
                                X