Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    Zamieszczone przez Czarny Zobacz posta
    A co wiecie o : tkc continental.
    TKC80 - chyba były wspominane wcześniej.
    Doba opona dualowa na wyprawy, lub jeśli ktoś musi dojeżdżać do pracy a w weekend chce sobie poendurzyć. Jak na kostkę dobra na asfalt, zadowalająca na mokrym, jak na oponę uniwersalną zupełnie dobrze radzi sobie w terenie, a i starcza na dosyć długo.
    Niektórzy (w tym ja) polecają TKC80 na przód i E09 na tył (E09 lepiej się w teren nadaje, trochę trwalszy, sporo tańszy, a właściwości na szosie nie są dużo gorsze)
    sigpic

    Komentarz


      #47
      Moje fabrycznie założone Tourance dostarczają mi od 2 dni troszkę adrenaliny. Poślizg przedniego koła podczas hamowania na mokrym asfalcie (kierowca auta w ostatniej chwili zdecydował o zamiarze wjazdu na myjnie) był przyczyną efektownego ślizgu bokiem po asfalcie. Próba jazdy off-roadowej w grząskim błocie także zakończyła się glebą (błotko było przytulniejsze niż asfalt ) Przy dzisiejszej pogodzie, czyli lekko wilgotny asfalt tylne koło co chwilę łapało lekkie poślizgi, nawet podczas hamowania silnikiem

      Pewnie główną przyczyną wczorajszych upadków był całkowity brak doświadczenia, ale na mojej starej Jawie TS i jej oryginalnym ogumieniu na mokrym asfalcie czułem się pewniej 10 lat temu (a może byłem odważniejszy ? )
      Ostatnio edytowany przez erwinw; 32.
      hominis est errare, insipientis in errore perseverare
      Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

      Komentarz


        #48
        motocyklisci dziela sie na tych co sie wyglebili i na tych co sie nigdy do tego nie przyznaja bedziesz mial nowe opony to bedzie duzo lepiej ci sie smigało
        CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

        Komentarz


          #49
          Tourance zupełnie się nie nadają na błocko. A gleby w terenie się nie liczą
          sigpic

          Komentarz


            #50
            to mi ulżyło jak te z lasu sie nie licza
            CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

            Komentarz


              #51
              W 660 miałem Tourance, dobrze mi się jeździło. W winklach po suchym bajer. Na mokrym, jak z każdymi kapciami -> trzeba uważać.
              sigpic
              "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

              "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

              Komentarz


                #52
                TU jest link do takiego zestawienia opon do ST, zebrałem trochę info z netu
                ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                Komentarz


                  #53
                  wszystko ok ale nie wszystkich stać żeby wydać prawie 1tys na opony i np w sezonie robią niecałe 5tys km a też mogli by kupic nowe niezleżałe opony, proponuje do zestawienia dodać jeszcze opony niższych klas jak maxxis, shinko czy mitas bo za taki tańszy komplet można zapłacić już nie całe 500zł
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #54
                    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                    wszystko ok ale nie wszystkich stać żeby wydać prawie 1tys na opony i np w sezonie robią niecałe 5tys km a też mogli by kupic nowe niezleżałe opony, proponuje do zestawienia dodać jeszcze opony niższych klas jak maxxis, shinko czy mitas bo za taki tańszy komplet można zapłacić już nie całe 500zł
                    Więc zrób takie zestawienie, bardzo proszę.
                    Nie ukrywam, że moje zestawienie jest typowo tendencyjne - porównywałem opinie nt. produktów bezpiecznych. Majtasów nie uważam za opony, więc ich porównanie bardziej godne jest do zamieszczenia na Forum Woźniców - w temacie: Józek pyto, kture to gómy na tył do furmanki?
                    Sorry, wybacz przykry żart - uważam że posiadanie motocykla jest luksusem. Podobnie jak auta. I do naszych luksusowych dóbr powinniśmy używać rzeczy najlepszych i najbezpieczniejszych, a nie próbować wycierać tyłek szkłem. To MOJA PRYWATNA OPINIA, a jeśli ktoś sądzi inaczej - bardzo proszę niech porównuje kaski po 100pln i gumy za 25PLN.
                    Tym bardziej że to strata czasu szukać w necie opinii o badziewiu, o którym raz że mało w necie, dwa - niewiele dobrego można napisać.
                    ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                    Komentarz


                      #55
                      Niezgodze sie z Tobą. Mi na mitasach e08 jeździło się ok i nie narzekałem na kwestie bezpieczeństwa. Wg mojej opinii są przewidywalne, a uważać trzeba jak na każdych. Cena to rzecz względna. Liczy się jeszcze stosunek cena/ jakość. W przypadku kompletów opon z wysokich półek nie zawsze jest on korzystny. Na e08 zrobiłem ok 13 tys km, potem sam ją dobiłem na zlocie. Myślę, że spokojnie są w stanie wytrzymać przebiegi 25 tys km. Także samo uważanie, że coś jest shitem wydaje mi się mało poważne. Kup, pojeździj i porównaj.
                      sigpic
                      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                      Komentarz


                        #56
                        nie wszystko co jest tansze jest do niczego ........ znam kila osób którzy pomykaja na mitasach i nic złego sie nie dzieje ... ja tez kupoje na tył E-09 a na przód chyba TKC 80 jeszcze nie wiem ...
                        CBX 650 , Seven Fifty CB 750, KLR Tengai 650, XTZ 750 Super Tenere , Tundercat )))

                        Komentarz


                          #57
                          Zaznaczyłem wyraźnie, iż powyżej WYRAŻAM MOJĄ PRYWATNĄ OPINIĘ.
                          Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                          (...). Kup, pojeździj i porównaj.
                          Dziękuję, nie skorzystam. Wolę wydać 1000 PLN na coś sprawdzonego ( i co mi się w dodatku podoba) niż 300 na coś, o czym ktoś mi powiedział: Kup i spróbuj. Jeszcze raz dziękuję.
                          Ostatnio edytowany przez cochise; 18.
                          ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                          Komentarz


                            #58
                            Ktoś kiedyś powiedział: "To że głośno krzyczysz, nie znaczy że masz rację".
                            Ja mogę porównać Metzelera Tourance to Mitasa E08. Na jednych i drugich jeździło się praktycznie tak samo.
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #59
                              Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                              Ktoś kiedyś powiedział: "To że głośno krzyczysz, nie znaczy że masz rację".
                              Z tego co wiem, to wolny kraj i mogę publicznie wyrażać swą opinię, o ile nikogo ona personalnie nie obraża, tak? No to ją wyrażam, wcale nie krzyczę.
                              Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
                              Ja mogę porównać Metzelera Tourance to Mitasa E08. Na jednych i drugich jeździło się praktycznie tak samo.
                              A ja osobiście mogę porównać Poloneza do Cayenne'a. Czasy były inne co prawda, ale jeździło się praktycznie tak samo. Tak samo 1,5h zajmował mi przejazd borewiczem do Zakopanego 20 lat temu, tak samo jest teraz Cayenem. I Polonez wcale częściej nie psuł się niż Cayenne.
                              ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

                              Komentarz


                                #60
                                Kraj wolny, ale opinia niekoniecznie jest trafna
                                sigpic
                                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X