Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    Zamieszczone przez Bartas Zobacz posta
    Kraj wolny, ale opinia niekoniecznie jest trafna
    I vice versa kolego!
    ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

    Komentarz


      #62
      Kolego cochise "krzyczysz" a nie wyrażasz sowiej opinii.

      Komentarz


        #63
        Ja mogę dodać od siebie, że Continental Trail Attack z tyłu, ku mojemu zdziwieniu, dobrze robiła na bardzo kamienistym podłożu w górach, w korycie wyschniętego potoku, a nawet w lekkim błocie. Zrobiłem na niej 7 tys. (w tym asfalt codziennie do pracy) i zostało jej ok. 60%. Z resztą kupiłem ją na pewno dużo taniej niż w zestawieniu cochisa. W ogóle odnoszę wrażenie, że ceny w tym zestawieniu są lekko zawyżone, ponieważ kupiłem 2 tygodnie temu komplecik TKC-80 i zapłaciłem o 170 zł mniej niż w tym zestawieniu, a szukałem tylko w sklepach internetowych.
        A w ogóle to nie mogę doczekać się wiosny

        Komentarz


          #64
          Powiedzmy że Cochise zrobił zestawienie opon z wyzszej półki, a ceny są sugerowane przez producenta/dystrybutora. Własnie, może ktos zrobi zestawienie z ocenami opon tańszych, co wcale nie oznacza czasami gorszych (Cochise!!!!!).
          Ja pracuję nad olejami, ale raczej tekst i zestawienie, nie bedzie komentarzy, gdyż ile olejów tyle zdań.
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #65
            Zamieszczone przez PETROL Zobacz posta
            J(...)Z resztą kupiłem ją na pewno dużo taniej niż w zestawieniu cochisa. W ogóle odnoszę wrażenie, że ceny w tym zestawieniu są lekko zawyżone, ponieważ kupiłem 2 tygodnie temu komplecik TKC-80 i zapłaciłem o 170 zł mniej niż w tym zestawieniu, a szukałem tylko w sklepach internetowych.
            A w ogóle to nie mogę doczekać się wiosny
            Prawdą jest, ze nie szukałem gdzie najtaniej, tylko z 2-3 ofert starałem się wybrać najlepszą - np nie za najtańszą sztukę tylko np. komplet. Ceny są podane z dwóch portali oponiarskich, których adresy są w zestawieniu. Przyznaję, że nie zawsze są one najtańsze. Opinie zaś nie są moje tylko zerżnięte żywcem od innych użytkowników z sieci.

            Zaś dla niektórych - co do oceny zestawień - jeśli ktoś chce - niech sam zrobi, a nie tylko krytykuje. A jak mu nie pasuje - niech po prostu milczy lub spie...la!
            Fajnie jest krytykować, ale zrobić coś od siebie - a po co? Toż to takie polskie, rodzime jest.
            Zatem trzeba się zdecydować, czy się WIE co się mówi, czy się MÓWI co się wie. To duża różnica.
            ...prawdziwy afrykaner sam wymyśla swoje historie, a potem zaczyna w nie wierzyć...

            Komentarz


              #66
              tak sobie czytam i zastanawiam się czy ma to naprawdę takie ogromne znaczenie -jaka opona. Każdy z nas ma jakieś tam upodobania - jeden lubi krzoki inny asfalty itd. ..Ja mam teraz E07 wiele razy śmigałem z kumplami w różnym terenie ( błoto , szutry,brody, asfalt, łąki, itd) i powiem Wam ,że nie miałem nigdy problemu by dotrzymać im kroku ( oni jeżdzili na TA, AT,GS i pozakładane mieli różne opony , przeważnie kostki za dużo większe pieniądze niż moje E07).Jest takie powiedzenie co wszyscy znacie "kiepskiej baletnicy to i rąbek..." . Oczywiście nie można porównywać opon szosowych z kolcowymi. XTZ nie jest plastikiem do ścigania się po czarnym , ani też wścieklakiem do ścigania się po krzokać , to maszyny uniwersalne i takie opony ma mieć ( tańsze , droższe ) takie na jakie nas stać i które pozwolą pobawić się naszymi sprzętami. To moje zdanie z którym macie prawo się nie zgodzić. Mam nadzieję ,że kiedy spotkamy się to takie pierdoły jak to na jakich oponach ktoś przyjedzie nie będzie powodem do spięć.No dobra- już nie filozofuję - pozdrawiam

              Komentarz


                #67
                Znaczenie i różnica jest w tym wszystkim, ale nie wiesz o tym póki się sam nie przekonasz.
                Opona to nie tylko rożny bieżnik, ale tez rożna mieszanka tworzywa z której jest zrobiona. Nie jest to tylko guma, cokolwiek może to oznaczać, ale zestaw wielu dodatków które zmieniają sposób zachowania opony na drodze. A to odpowiada za "czucie" drogi i poczucie tego na co możesz sobie pozwolić i na co droga pozwoli tobie. Ogólnie mówiąc bezpieczeństwo którego gdzieś kiedyś możne zabraknąć.

                Jest jeszcze jedna sprawa. Kiedyś tego nie było i ludzie żyli. I ok. Ale tu można powiedzieć ze zmieniają się i motocykle i rzeczy które się na nich robi.
                Owszem, jest trend porównania do ekstremum, tak jakby wszyscy jeździli na granicy możliwości, doskonalili się w kaskaderstwie i dlatego potrzebują nie wiadomo czego i rzecz która wczoraj była jeszcze ok, dziś jest zagrożeniem życia. ( np powracająca co chwile kwestia obowiązkowych kasków dla rowerzystów. To ze garstka gości robi na rowerach dziwne rzeczy i jeżdżą na nich szybciej niż rozsadek nakazuje nie oznacza ze wszyscy tak robią. Ale są próby rozciągnięcia tego na wszystkich)

                Są opony lepsze i gorsze, tańsze i droższe. I jedne i drugie spełnią swoje zadanie, da się na nich jeździć ( no może poza jakimiś chińskimi kartoflakami
                Jeśli używasz tego normalnie i palma Ci nie odbija dasz rade.

                Akurat w tych porównaniach można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć która opona jest lepsza - pewnie ta droższa. Ale to jaką się wybierze też najczęściej nie zależy od jakiegoś nieokreślonego sentymentu do marki ale od możliwości finansowych. I to jest rozwiązaniem optymalnym i najlepszym dla kazdego w danej sytuacji.

                Dlatego dobrze jest przyjąć do wiadomości, że za droższą opona stoją jakieś lepsze właściwości jezdne i ma to znaczenie. Tym bardziej kiedy jest to potwierdzone przez użytkowników.
                A z drugiej strony wybór tańszej nie musi oznaczać nierozwagi ale może być podyktowany prozą życia.

                A robota cochise i przygotowanie porównania zasługuje na oklaski
                Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

                Komentarz


                  #68
                  A co dobrać do takiego kapcia na przodzie?:


                  E07?
                  Ostatnio edytowany przez Bartas; 5.
                  sigpic
                  "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                  "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                  Komentarz


                    #69
                    Metzeler Karoo tyle,że drogie
                    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                    Komentarz


                      #70
                      Przecież to SHINKO E-705 a to się w teren nie nadaje. DO tego to można tylko coś szosowego dobrać z podobnym bieżnikiem: METEZELER SAHARA 3, BRIDGESTONE TRIAL WING TW42, Shinko E-705, Mitas E-07, Heidenau K60.

                      Ja teraz do Kata wsadzam na tył Metezelera Sahara 3. Na przód szukam ale też chyba będzie to Sahara 3. Czekam tylko na odpowiedź.
                      BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                      YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                      Ja tu tylko sprzątam

                      Komentarz


                        #71
                        Właśnie waham się między e07 i e08, ale raczej bardziej pasuje 07 chyba.
                        sigpic
                        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                        Komentarz


                          #72
                          E-08 miałem i nie polecam. W porównaniu do E-705 to E-08 jest śliska na mokrym i to bardzo.
                          BYŁA I POZOSTANIE NA ZAWSZE W MEJ PAMIĘCI
                          YAMAHA XTZ 750 SUPER TENERE 89' CHESTERFIELD


                          Ja tu tylko sprzątam

                          Komentarz


                            #73
                            Ja nie narzekałem, na 08 przelatałem cały sezon. W deszczu do Chrowacji codziennie też dawała rade). 07 sie nada do kompletu?
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #74
                              ja zakładam tkc 80

                              Komentarz


                                #75
                                Z moich obserwacji wynika, że mitasy szybko się starzeją. W pierwszym sezonie jest ok, ale potem szybko robią się twarde.
                                Zresztą przebiegi rzędy 25kkm muszą z czegoś wynikać. Nie polecam tych opon na szosę (ew. na tył może być jeśli ma się świadomość co i jak).
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X