Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jakie opony są najlepsze do XT i XTZ? Opinie, oceny, zestawienia....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Witam,

    a co myślicie o oponach Michelin SIRAC? Planuje na dniach zakupić zestaw i praktycznie jestem zdecydowany na ten model. No chyba ze ktoś zbije mnie z tropu mocnym argumentem
    Dodam tylko że 80% asfalt i 20% szuter.

    Michal

    Komentarz


      To samo co Anaki, tylko, że lepsze są w terenie niż na asfalcie (w przeciwieństwie do Anaków) - są bardziej terenowe. Spoko, moga być.
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        Zamieszczone przez Brzoza Zobacz posta
        ...przeznaczam na gumę max 300zł z przesyła co kupić, ...P.S moto używam turystycznie, i lubię się wykładać
        za tę cenę kup shinko, bedziesz zadowolony.
        ja nie dlugo bede ujezdzał drugi komplet.
        Ostatnio edytowany przez larry; 215.
        Sprzedam silnik do xtz 750 kontakt na PW.

        Komentarz


          Racja zdecydowanie wyrastają ponad swoją półkę cenową,niezłe na szutrach i co ważniejsze pewne w deszczu
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            Mam pytanko – czy może jeździł ktoś na komplecie Mitasów E09 (przód tył) – interesuje mnie najbardziej zachowanie tych opon na asfalcie szczególnie przedniej. Jednocześnie chciałem zapytać czy ww. oponki dają rade na piasku – również zależy mi bardziej o opinie przedniej.
            Jeżdżę -40% teren (piach, szuter – bloto jak napotkam) 60% asfalt i nie mogę znaleźć opon, które zapewniają bezpieczny kompromis. Obecnie śmigam na Bridgestone Trial Wing 47 – przód i Mitas E08 tył – szału w terenie nie ma a na asfalcie daje rade - po mokrym jeszcze na nich nie jeździłem.
            PZDR
            „To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel – Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym, ale i ja bez motocykla jestem niczym….”

            Komentarz


              Dorzuć ze 100zł więcej i kup TKC80 (continental) na przód + E09 na tył - fajny dualowy zestaw, który dobrze daje sobie radę i na asfalcie i na szutrze/piachu. E09 na przodzie może być niebezpieczna na mokrym asfalcie. Na TKC80 robiłem nawet stoppie, na asfalcie nie ustępuje dużo nawet bardziej szosowym oponom - nawet na mokrym dzielnie daje radę i duże przebiegi wytrzymuje (15-20kkm). TKC80 na tył nie ma sensu kupować, chyba, że na wypad z długimi asfaltowymi przelotami po fajnych winklach (jest gorsza od E09 w terenie, trwałość bezrewelacyjna, a kosztuje zdecydowanie więcej)
              sigpic

              Komentarz


                w tym sezonie latam na zestawie e09 zrobione ponad 3tyś. tył ok. przód zjechany w 60%(80%asfalt) osobiście w teren nie narzekam ale te opony strasznie nie lubią deszczu.na początku opadów na asfalcie tył mieli na każdym biegu i przy każdej prędkości. po prostu trzeba się pilnować.Największym minusem przedniej opony jest jej szybkie zużywanie.ogólnie jestem zadowolony z tych opon

                Komentarz


                  Lepszym odpowiednikiem E09 na tył mógłby być michelin T63 - bardziej przyczepny na szosie, w terenie powinien być równie dobry przy podobnej trwałości.
                  sigpic

                  Komentarz


                    Drugi sezon jeżdżę na Metzelerach Tourance i jestem bardzo zadowolony.Kupiłem je jako nówki ale leżaki magazynowe w dość atrakcyjnej cenie więc długo się nie zastanawiałem.
                    W tym samym czasie kumpel ,a dokładnie (Sznycel 66) zakupił michelin anakee.
                    Mamy porównywalne przebiegi na moto.
                    Wnioski:
                    Obydwie gumy 60% szosa 40% teren niezbyt ciężki
                    Michelin jest miększy i lepiej klei się do szosy ale zużycie o 30% większe niż Metzeler.
                    Na mokrej nawierzchni lekki plus na rzecz Michelina.
                    - w terenie obydwie gumy zachowują się tak samo - szutry i ogólnie drogi nieutwardzone idealnie
                    - mokre gęste błoto , mokra trawa - obydwie bez szans
                    W dalekie trasy zwykle śmigam z żonką i trzema kuframi więc wielki plus dla Metzelera za trwałość.
                    Załączone pliki
                    KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

                    Komentarz


                      Ja dostałem też takiego metzelera od kolegi bo wymieniał w swoim sromie podobno u niego się nie sprawdziła, szkoda tylko ze 150 bo nie udało mi się jej na razie zamknąć ale na suchym sprawdza się w 100% a ma już 4 latka.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        Dzięki Panowie za opinie – założę na przód tkc80 a tył e09 i zobaczymy – jeżeli chodzi o deszcz to unikam jak ognia (nie zawsze się udaje). Pośmigam i zobaczymy jak ten zestawik daje radę.
                        PZDR
                        „To mój motocykl. Jest takich wiele, ale ten jest mój. Mój motocykl to mój najlepszy przyjaciel – Jest moim życiem. Muszę nad nim panować tak, jak panuję nad moim życiem. Beze mnie mój motocykl jest niczym, ale i ja bez motocykla jestem niczym….”

                        Komentarz


                          Jeszcze jedno.
                          Jakiś mądry koleś- być może mnich tybetański kiedyś powiedział: "NA MITASY SZKODA KASY"
                          Ja mu wierzę chyba, że zakładasz typowego kartofla do upalania wyłącznie w terenie to warto bo dobrze daje radę + niska cena
                          KTO MA SUPERTENERE - MA LEPIEJ

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                            szkoda tylko ze 150 bo nie udało mi się jej na razie zamknąć
                            Nie próbuj na siłę, bo się to smutno skończy - GS pod taką oponę ma 1 czy 1,5 cala szerszą obręcz niż ST. 150 wciśnięta na 3" obręcz w ST robi się baloniasta - ma zły profil i może uciec bez ostrzeżenia w mocniejszych pochyleniach.
                            Tourance/anakee zupełnie się nie nadają w teren - tzn. da się przejechać po w miarę twardym podłożu, ale frajda z tego słaba. No chyba, że ktoś umie dobrze poślizgi kontrolować
                            sigpic

                            Komentarz


                              mozliwosci tck80

                              http://www.youtube.com/watch?v=vCeihk5hheY
                              Sprzedam silnik do xtz 750 kontakt na PW.

                              Komentarz


                                Zamieszczone przez larry Zobacz posta
                                Nieźle go wyprostowało. Już myślałem że kolo polegnie. No ale nic dziwnego to nie są typowe oponki na taką drogę.
                                Im GORZEJ tym LEPIEJ.
                                Nikt nie mówił że będzie letko.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X