Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Struga ktoś u nas kratki na lampy?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Struga ktoś u nas kratki na lampy?

    Takie cuś, mam tylko widok z profilu:



    Teoretycznie prosta sprawa, siateczka, obwódka nieco grubsza i 2 wypustki z otworami..
    sigpic
    "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

    "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

    #2

    Ja takie coś zrobiłem, ale można by ładniej. Wystarczy pręt o średnicy 5 mm i siatka karbowana (krępowana) o oczku 15 mm. Do tego zgrzewarka lub TIG, MIGiem może też by dało radę.

    Komentarz


      #3
      No właśnie z tą siatką byłby największy bałagan. Do Migomatu mam dostęp, bo dobre 2 lata spawałem na studiach, tyle że na moje ta cieniutka siatka zwyczajnie się potopi. Chyba, że bardzo ostrożnie na min przesunięciu drutu.. Z tego co wiem, na forum zainteresowanie na takie coś jest spore, może ktoś się podejmie produkcji?
      sigpic
      "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

      "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

      Komentarz


        #4
        ja będe testował rozwiązania z plexą,narazie czekam aż koleś mi wytnie.
        dirtier, happier

        www.facebook.com/dalekadroga

        Komentarz


          #5
          chętnych jest więcej
          ja już Mateusza W wczoraj pytałem czy swoich nie sprzeda

          zaczynajcie produkcję prototypu
          ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
          FB: http://www.facebook.com/kamilltee

          Komentarz


            #6
            To moze ja zaczne rzezbic, kilka takich juz zrobilem wiec moge poszukac szablon.
            Dorabiam Gmole, Stopki Centralne, Stelaże, Kufry Aluminiowe tel 661271442

            Komentarz


              #7
              paweł - od Ciebie będzie na pewno super krata

              ja się własnie wacham albo zmiana na Twoje wysokie albo kratka - by chronić moje super oczka_2x_H4
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                #8
                Jeżeli chodzi o ochronę, to chyba lepiej wysokie. Kratka na lampę ochroni ewentualnie przed jakmiś kamyczkami, gdy jedziemy za innym moto po szutrze np. No i wg mnie poprostu ciekawiej wtedy Tenerka wygląda.
                sigpic
                "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                Komentarz


                  #9
                  Kurcze, a ja mam wysokie gmole z kratką z przodu, ale moim zdaniem zbyt zaburzają sylwetkę motocykla, zastanawiam się nad zmianą na niższe.
                  Wiem, że wysokie są bezpieczniejsze, ale coś mi nie podchodzą.

                  Komentarz


                    #10
                    Bartas, moją kratkę wycinałem z nierdzewki laserowo, tak to wygląda:

                    Komentarz


                      #11
                      możesz powiedzieć jakie ceny są za wycinanie laserowe? Muszę parę detali wykonać.

                      Komentarz


                        #12
                        Wygląd może i rasowy, jednak jeżeli myślimy o ochronie to raczej ta jest marna. Poliwęglan chroni przed piaskiem który mocno matowi szkło reflektora, a także przed kamykami. Ale tak bajerancko nie wyglada. No i homologacji drogowj nie ma taka plexi osłonka...
                        hominis est errare, insipientis in errore perseverare
                        Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

                        Komentarz


                          #13
                          co do cen nie orientuję sie ,wykonałem projekt 1:1 na kartce papieru i kolega wyciął mi bo miał takie możliwości(materiał to blacha nierdzewna 2 mm oczka 1.5 cm zalecane ),sam też jestem zdania że wszystkie elementy które dokładamy do moto muszą przede wszystkim mieć cechy użytkowe wygląd jest ważny ale na drugim miejscu , poliwęglan? no cóż jakoś nie przemawia

                          Komentarz


                            #14
                            Z tego co wiem, Paweł wykonał już parę kratek. Może jeszcze dzisiaj pojawią się jakieś foty i info o cenie.
                            sigpic
                            "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

                            "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

                            Komentarz


                              #15
                              Zrobiłem kilka takich kratek. Zdjecia robione na szybko z kratką nie lakierowaną. Ramka jest zrobiona z drutu 5mm, uchwyty 4mm, w srodek jest wstawiona zgrzewana siatka.Gdyby ktoś był zainteresowany takim wzorem to proszę o kontakt.
                              Załączone pliki
                              Dorabiam Gmole, Stopki Centralne, Stelaże, Kufry Aluminiowe tel 661271442

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X