Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Samodzielne wykonanie riserów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Samodzielne wykonanie riserów

    jak rodzi sie konkurencja ;]
    Filmik ;]

    Foto 1
    Foto 2
    Foto 3
    Foto 4

    No a dalej w planach odlewanie aluminium na wosk tracony ... koszt odlewu - troche czasu, grzania palnikiem i alu o wartosci +- 1zl razem duzo mniej niz 120zl
    Ostatnio edytowany przez marekp; 597.

    #2
    Nooo, popieram takie inicjatywy
    Enduro nie klęka
    R 1100 GS '99 - limonka
    Pajero 3.2 DiD '03

    Komentarz


      #3
      Wydzieliłem z komercyjnego wątku LukaSSa, bo autor miał pretensje o konkurencję
      Ciekawa sprawa, ale nie byłoby prościej od razu wyfrezować adapterów?

      Możesz coś więcej napisać o tej frezarce - bo to IMO jest sporo ciekawsze od samych adapterów.

      pozdrawiam, Adam
      sigpic

      Komentarz


        #4
        to z "konkurencja" to byl taki zarcik tak naprawde nie mam pojecia jak bedzie wygladal gotowy produkt wiec chyba nie ma mowy o konkurencji;]. Nie chcialem nikogo urazic, a jezeli tak sie stalo to przepraszam.

        Ciekawa sprawa, ale nie byłoby prościej od razu wyfrezować adapterów?
        moze i byloby prosciej ale na pewno nie na mojej mini frezareczce - jak sam mozesz zauwazyc jako wrzeciono robi zwykla miniszlifierka dremel a jest ona dosc delikatna i niezbyt nadaje sie do powazniejszych prac w metalu, a ze lubie kombinowac to wpadlem na pomysl z odlewaniem i obecnie jestem w trakcie preparowania piecyka zeby stopic aluminium.

        Możesz coś więcej napisać o tej frezarce
        Jak juz wczesniej wspomnialem lubie kombinowac i pewnego razu na jakims filmiku zobaczylem taka frezarke CNC wlasnej roboty i postanowilem ze sobie taka zrobie. Oczywiscie w internecie jest wszystko no i tak trafilem na polskie forum zapalencow CNC . Tu uzyskalem wszystkie potrzebne informacje no a dalej juz sie samo potoczylo ;] i tak powstala moja frezareczka napedzana trzema silnikami krokowymi, sterowana z poziomu linuxa programem emc2 ktorej dzialanie mozecie zaobserwowac na filmiku powyzej;]

        Zeby nie bylo temat nie spi:
        Prototyp wykonany ze stopu wooda (docelowo aluminium):

        Model woskowy oblany gipsem
        Forma zalana stopem wooda
        Gotowy odlew 1
        Gotowy odlew 2

        Komentarz


          #5
          To trochę podpytam, bo również odlewam metal, tylko w innej branży i małe elementy
          - jakiego wosku używasz?
          - jako masy do odlewania używasz zwykłego gipsu?
          - rozumiem, że nie wygrzewasz go za długo

          U mnie trochę inna branża, ale używam wosku całkowicie spalanego, który nie zostawia żadnych śmieci. Pierścień wygrzewam ok 2 godzin, do osiągnięcia 950 stopni. Potem topię metal w piecu indukcyjnym, wkładam rozgrzany pierścień i włączam wirówkę. To tak w telegraficznym skrócie Jakbyś miał pytania, to pisz.
          "Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad. Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania." Benjamin Franklin

          Komentarz


            #6
            Tak się zastanawiam, czy elementy odlane "chałupniczymi" metodami będą pozbawione wad materiałowych? N.p. pęcherzyków powietrza...
            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

            Komentarz


              #7
              Rootolf, odpowiadajac na Twoje pytania totalnie sie osmiesze gdyz uzywam materialow ktore wpadly mi w reke, no ale co mi tam szkodzi
              - wosk ze swieczki (a moze parafina?)
              - zwykly gips budowlany
              - wygrzewalem na tyle zeby wosk wyplynal (narazie nie mam odpowiedniego piecyka zeby grzac dluzej)

              Tak jak wspomnial erwinw metoda totalnie chalupnicza, a czy elementy odlane beda pozbawione wad materialowych tego nie wiedza nawet najstarsi indianie. Zawsze mozna proces udoskonalac i w efekcie koncowym uzyskac wyrob coraz to lepszy.

              U mnie trochę inna branża
              Czyzby jubilerstwo?

              Komentarz

              Pracuję...
              X