Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

łożysko dolne amortyzatora

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    łożysko dolne amortyzatora

    Witam chciałbym podzielić się informacją , mianowicie jest możliwość kupienia łożyska za 20-30 zł nie koniecznie serwis jak piszą w necie. łożysko GE 12/26 DO SIŁOWNIKA HYDRAULICZNEGO pasuje po lekkim oszlifowaniu srodka z obu stron.Uszczelniacze 26/18/4 są też dostępne.KOSZT CAŁEJ NAPRAWY max 40 zł PLN.Dodam , że jest kilka firm skf i inne i tkie robią więc ceny są różne.

    #2
    A ono wytrzyma te obciążenia ?
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Tak siłownik hydrauliczny ma większe

      Wygląda dokładnie tak samo jak orginał dołożyłem kalamitkę i sprawdza sie super

      Komentarz


        #4
        Opisz kolego co rozumiesz przez oszlifowanie środka, możesz podać więcej konkretów. O zamiennikach uszczelniaczy wiem że są dostępne bo takie kupowałem a ostatnio wpadł mi w ręce katalog z takimi łożyskami ale żadne nie miało podobnych wymiarów. No toby była rewelacja.

        Komentarz


          #5
          Ge 12/26/16 do siłownika jakiejś niemieckiej firmy u mnie jest taki sklep tylko z łożyskami 2 dni i było bez problemu skf też produkuje taki nietypowy wymiar.szlifowanie środka chodzi mi o szerokośc tej kulki w srodku ,tych plaszczyzn a i 2 podkładki ok 1 mm bo ma 11mm a nie 13 szerokości.

          Komentarz


            #6
            Ja bym nie ryzykował,
            siłownik hydrauliczny może i przenosi większy nacisk na łożysko ale tam nie ma uderzeń jakie występują w motocyklu podczas jazdy i gwałtownych zmian obciążenia osi łożyska. Za 260zł myślę nie warto kombinować.
            Chyba że łożysko ma dokładnie takie samo oznaczenie jak oryginał ale w to akurat wątpię.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Ja myślę że czas zweryfikuje czy takie łożysko się sprawdzi bo kolega już je zamotował jak pojeździ to podzieli się z nami swoją opinią jak to się spisuje. A może będzie kolejna tania alternatywa jak np. rolki prowadzące łańcuch z tulejek od resorów do Żuka i Nysy

              Komentarz

              Pracuję...
              X