Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mocowanie kierownicy xtz 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Mocowanie kierownicy xtz 750


    Chcę kupić nowe mocniejsze mocowanie do kierownicy 28,6 Z tego co widziałem oryginalne są tam zastosowane śruby 10 mm pytanie czy wejdą grubsze na przykład 12 mm
    Będę wdzięczny za pomoc.​

    #2
    Tam w półce w tulejkach gumowych jest tulejka stalowa, jak ją zmienisz to możesz i 14 wkładać.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Dziękuję za szybką odpowiedź.Pytanie jeszcze czy ta tulejka jest gdzieś możliwa do kupienia, bo oglądałem kilka i co prawda mają 12 mm wewnątrz ale na zewnątrz mają aż 20 mm co jak przypuszczam nie wejdzie do środka.

      Komentarz


        #4
        Ok Myślę że znalazłem muszę tylko zmierzyć jaka jest długość tej rurki wewnątrz link:https://allegro.pl/oferta/rura-stalo...mm-13482730255
        Ostatnio edytowany przez dux; 3199.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez dux Zobacz posta
          Chcę kupić nowe mocniejsze mocowanie do kierownicy 28,6 Z tego co widziałem oryginalne są tam zastosowane śruby 10 mm pytanie czy wejdą grubsze na przykład 12 mm
          Będę wdzięczny za pomoc.​
          Mocowanie najlepiej takie samo, inaczej trzeba zmienić silentblocki. Tam są duże otwory na silentblock... 25mm.

          Silenbloki_org_wymiary.jpg

          Wymiana samych tulei w silentbloku moim zdaniem niemożliwa.

          Jak chcesz już wybitnie zmienić na większą średnicę lub wywalić silentblocki to trzeba dorobić tulejki tego typu:
          Dystanse.jpg
          Wtedy średnicę wewnętrzną robisz wg uznania.

          Komentarz


            #6
            Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź i pozdrawiam.
            Znalazłem coś takiego wymiary prawie się zgadzają nie wiem na ile istotne są te bardzo drobne różnice zapewne tak, ale chciałbym żebyście zobaczyli i ocenili
            Ostatnio edytowany przez dux; 3199.

            Komentarz


              #7
              You do not have permission to view this gallery.
              This gallery has 1 photos.

              Komentarz


                #8
                Ta tulejka ma wejść na wcisk w górną półkę. Nie wiem jaki jest otwór. Natomiast wymiary zdjąłem z oryginalnej tulejki jakiś rok temu.
                Nie wiem, czy ktoś wymieniał to bez prasy, czyt. bez demontażu górnej półki. Weź pod uwagę, że ta wymiana wymaga trochę pracy.
                Sam założyłem mocowania kierownicy ze śrubą M10, bo nie chciałem tego zmieniać.

                Komentarz


                  #9
                  Rozumiem i dziękuję ?️?

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X