Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

sakwy Ortlieb

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    sakwy Ortlieb

    jako że 21brothers prawdopodobnie nie wykonają w interesującym mnie terminie sakwy bocznych, to zacząłem szukać alternatywy

    są oczywiście sakwy Crosso, które wiele razy były omawiane..

    ale, czy miał ktoś do czynienia z tym produktem?



    lub tym

    Ostatnio edytowany przez _ja; 611.
    "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
    =>
    Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

    #2
    Ceny konkretne...
    hominis est errare, insipientis in errore perseverare
    Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

    Komentarz


      #3
      cena Crosso Expert Big to 489 (w sklepie firmowym).
      pewnie będę musiał tam kupić, jeśli będę od nich wymagał przeróbek "pod motocykl".

      a zatem.. różnica nie jest tak wielka (mniej niż tankowanie całego baku).
      "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
      =>
      Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

      Komentarz


        #4
        Expert Big o których piszesz, w komplecie mają dodatkową czapę i kieszenie. O jakich przeróbkach piszesz? Te, które były zamawiane u nich nie są niezbędne, a jedynie przydatne. Kowal jeździ po świecie bez tych dodatkowych pasków i żyje...

        Sakwy Orlieb które pokazałeś w linkach to zwykłe worki bez bajerów (nie twierdzę, że to źle, po prostu porównanie produktów nieodpowiednie). Porównaj zatem cenę np do Dry big : http://allegro.pl/crosso-dry-big-sak...374414640.html
        hominis est errare, insipientis in errore perseverare
        Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

        Komentarz


          #5
          piszę o dodatkowych haczykach np, które kilka osób z forum zamontowało.
          "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
          =>
          Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

          Komentarz


            #6
            Haczyki były robione we własnym zakresie przez forumowiczów, i nie jako dodatkowe tylko by zastąpić oryginalne "mocniejszymi". Wiele osób tego nie zrobiło i jeżdżą z oryginałami, jedynie rozgiętymi pod średnice stelaży motocyklowych. Ja wymieniłem po jednym z haków w sakwie przenosząc je w inne miejsce. Koszt metrowego płaskownika alu w markecie budowlanym to okolice 10zł. + 230zł sakwy, to nadal ok.30% ceny Ortlieb'ów.





            Ale, żeby nie było, że uważam iż Crosso jest lekiem na całe zło . Sam je zamieniłem na rogala za xxx pln-ów więcej. Całe moje dywagacje odnoszą się do błędnego w/g mnie porównania akurat tych worków Ortlieb do Ekspert Big od Crosso. Ortlieb jako firma ma opinię solidnej, więc jak kupisz, będziesz mógł zdać rzetelna relację z użytkowania.
            Ostatnio edytowany przez erwinw; 32.
            hominis est errare, insipientis in errore perseverare
            Komar 2350; WSK 175 Kobuz; JAWA TS 350 Sport; YAMAHA XT660Z; KTM LC4 ADV; KTM LC8 ADV; obecnie KTM 625 SXC

            Komentarz


              #7
              Ja w Crosso przy wymianie haków zadbałem też żeby nic nie odstawało do wewnątrz jak w oryginale https://picasaweb.google.com/1140596...Kmwq_jNnfjIew#

              Komentarz


                #8
                Tutaj możesz kupić taniej niż w firmowym sklepie crosso ( ja u nich kupowałem) http://www.szumgum.com/sakwy-rowerow...atisy-kpl.html
                tylko , że sam musiałem przerabiać haki , zrobiłem podobnie jak ArturS.

                Komentarz


                  #9
                  niezły sklep.
                  kurcze.
                  dlaczego do motocykla nie ma takiego wyboru?
                  W ofercie SZUMGUM znajdziesz sakwy rowerowe na tylny bagażnik wszystkich znaczących marek tj. Crosso, MSX, Ortlieb, Sport Arsneal, Topeak, Fastrider. Kupisz także odpowiednie bagażniki do ich zamontowania, części i akcesoria.


                  EDIT:
                  tu też kolejna opcja do przemyślenia. znacznie tańsza niż poprzednie.
                  Ostatnio edytowany przez _ja; 611.
                  "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                  =>
                  Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                  Komentarz


                    #10
                    Ja tylko mogę posłużyć informacją, że Ortlieb jest mega pancerny sporo solidnych gleb i nic, trochę wyjazdów w deszczu i nic
                    Mam worek. Co do sakw się nie wypowiem, ale raczej materiały te same, tylko ichniejszych patentów sakwowych nie znam..

                    Jakbym miała kupować i miałabym gotówkę na zbyciu, wzięłabym Ortlieba, ale ponieważ różnica spora..
                    Co komu potrzebne i co kto lubi powodzenia

                    p.s.

                    SZUMGUM to internetowy sklep rowerowy i turystyczny. Kupisz tu czesco Ortlieb topeak i inne, części rowerowe i akcesoria rowerowe oraz sprzęt turystyczny. W ofercie m.in - sakwy rowerowe, przyczepki, namioty, plecaki na rower, liczniki, oświetlenie, odzież, buty, opony,...


                    kolega testował na rowerze i jest bardzo zadowolony ( może i mało istotna informacja, ale tak mi się przypomniało, więc może coś wniesie )
                    Ostatnio edytowany przez kate; 2513.

                    Komentarz


                      #11
                      Jeżdżę z sakwami ortlieba dwa sezony. W zasadzie ciągam je tylko w offie i często zapakowane na maksa. Nic się nie dzieje. Są pancerne. Materiał, uchwyty, wszystko nie do rozwalenia.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Lepi Zobacz posta
                        Jeżdżę z sakwami ortlieba dwa sezony. W zasadzie ciągam je tylko w offie i często zapakowane na maksa. Nic się nie dzieje. Są pancerne. Materiał, uchwyty, wszystko nie do rozwalenia.
                        z jakimi?
                        "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                        =>
                        Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                        Komentarz


                          #13
                          A takie: (w innej szacie graficznej)
                          Istniejemy w Polsce od 1995 roku, dotychczas stworzyliśmy sieć sprzedaży hurtowej i detalicznej opartej na ponad 400 odbiorcach, w tym największe firmy w kraju. Jesteśmy dystrybutorem takich marek jak: Alpina, Topeak, Sigma, Ortlieb, Tubus, Trelock, Ergon, Burley, FollowMe, Infini, Ziener, Hanseline. Posiadamy również sieć salonów sprzedaży detalicznej. Co roku drukujemy ogólnopolski katalog produktów, który jest naszą ofertą handlową.

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Lepi Zobacz posta
                            A takie: (w innej szacie graficznej)
                            http://www.bikeman.pl/sakwa-rowerowa...ja-p-1735.html
                            a jak one są mocowane, bo na tych zdjęciach kiepsko widać...?
                            "ja to ja, więc jako ja chcę być znany"
                            =>
                            Motocyklowy Klub Podróżników STRANGERS.PL

                            Komentarz


                              #15
                              Tam jest filmik który pokazuje co i jak.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X