Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kufry aluminiowe - wasze spostrzeżenia

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    kufry aluminiowe - wasze spostrzeżenia

    Witajcie, Chciałbym uzyskać od was informacje na temat najlepszych wg was rozmiarów kufrów

    właśnie mam próbne kuferki w rozmiarach 45x35x22 co daje 34,6 litra - zdjęcia poniżej w malowaniu proszkowym
    kluczki pasujące do wszystkich zamków, pod pokrywą uszczelka, górne krawędzie zagięte co daje większą powierzchnie spoczywania pokrywy i zwiększa jej nośność
    możliwe, że będe miał tego typu skrzyneczki oraz inne w ofercie...
    o cenie na tym etapie wypowiedzieć się nie mogę ale może być na prawdę interesująco
    oczywiście inne rozmiary skrzynek nie są problemem ale potrzebuję informacje jakie są wg was najbliższe ideału, liczę na pomoc...

    P4080104.jpgP4080105.jpg
    P4080107.jpgP4080106.jpg
    P4080108.jpgP4080111.jpg

    #2
    Jak dla mnie to bardzo ciężka kupa, szkoda kasy.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
      Jak dla mnie to bardzo ciężka kupa, szkoda kasy.
      może i dla Ciebie i tak, ale dla Twojej informacji ta jedna ciężka jak określiłeś kupa waży 3,455 kg bez 8 szt. kluczyków
      pozostaje kwestia subiektywnego odczucia ciężkości kupy panie marciniejunaku, która dla każdego może być inna...

      ogólnie Twoja wypowiedź nie jest odpowiedzią na zagadnienie i niczego nie wnosi, daje jedynie kolejny nabity Twój licznik postów
      Ostatnio edytowany przez Marcin-Słupsk; 2667.

      Komentarz


        #4
        Dla porównania givi e45 waży 3,8 kg jak dobrze pamiętam. Dobrze, jakbyś miał 2 szerokości. W st najlepiej chyba się sprawdza 20 i 22cm szerokości. O reszcie się nie wypowiadam.
        sigpic
        "Cieszył się wędrówką do nieznanych miejsc, oglądaniem nieznanych rzek, a trudy wynagradzała mu pasja poznania"

        "Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE."

        Komentarz


          #5
          Z praktyki.
          Wszystko co wystaje w środku, w tym przypadku np nity, ryje i niszczy zawartość podczas jazdy. Wyklejenie czymś miękkim tez pomaga.
          Górne krawędzie na rogach. W innych kufrach są wzmocnienia, które pojawiają się z czasem i ewolucja produkcji. Kufer jest szeroki i kiedyś się oprze o coś i skosi, nawet na chwile. Pierwsze co wtedy pęka to połączenie tej zagiętej blachy na gorze.

          Komentarz


            #6
            waskie, wysokie i dlugie. Moje kufry maja z 50 cm dlugosci - dzieki temu bez problemu kupilem sobie namiot z tzw. sredniej polki, ktory w calosci wchodzi mi do kufra.

            mam chyba 32 czy 37 litrow - jak dla mnie jest to optymalna wielkosc na dwie osoby (plus kufer centralny) na 3-4 tygodnie.
            Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
            Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

            Komentarz


              #7
              to co jest widoczne na zdjęciach to nakrętki rozm 8, myślę że takie gumowe kapturki załatwiłyby sprawę ewentualnego zaczepiania o rzeczy w środku, poza nimi nic nie wystaje

              Komentarz


                #8
                u mnie tez wystaja te nity i nic sie nie popsulo. Ale ja pakuje kufry na maksa i nic nie ma prawa latac.
                Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                Komentarz

                Pracuję...
                X