Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gdzie zamontowac GPS w 3aj ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [600Z] Gdzie zamontowac GPS w 3aj ?

    Od wczoraj mam XT600Z 3aj w garażu kombinuje gdzie najlepiej zainstalować GPS. Początkowo chciałem centralnie nad zegarami ale po pierwsze zasłania obydwa zegary a po drugie nie ma tam żadnego sztywnego elementu do montażu uchwytu.

    Jedyne centralne, stabilne i nie kolizyjne (do czasu założenia tangbaga) miejsce jakie znalazłem to środek kierownicy nad główka ramy. Nie jestem jednak ta idea zachwycony i szukam dalej.

    Podpowiecie mi coś?

    #2
    Ja mam na kierownicy (nawet dwa), a gniazdo zapalniczki ukryte pod plastikami (widać przy prawej ladze)

    Komentarz


      #3
      Nie mam fotki, ale jak by co to pstryknę.
      Ja przykręcam uchwyt gps'a do tej cienkiej poprzeczki kierownicy.
      Żeby podszedł uchwyt (mam rowerowe mocowanie do garmina 60) założyłem na poprzeczkę taką nakładkę redukcję średnicy.
      Dwa przewody gumowe, takie grube zbrojone, jeden w drugi. rozcięte, nałożone na poprzeczkę i opaski metalowe na końcach.
      Jak będę pamiętał to zrobię fotkę w garażu.

      Brzmi jak druciarstwo, ale naprawdę nieźle to wygląda i działa.
      Myślałem że będę to musiał zrobić z aluminium, wytoczyć tuleję, rozciąć i jakiś zacisk. Ale guma dobrze się czepia i jakaś amortyzacja wibracji jest.

      Taką fotkę znalazłem:
      IMG_0334.jpg
      Ostatnio edytowany przez Tomur; 101.

      Komentarz


        #4
        Założyłem jednak centralnie na środku ale ... w tym tygodniu chcę zmienić kierownicę na wyższą tj. 13 cm a teraz mam około 7 cm więc i odległość między dolną półką a poprzeczką mi się zmieni. Zobaczymy co wtedy będę miał kombinować - pewnie coś podobnego jak Tomur

        Komentarz

        Pracuję...
        X