Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uniwersalny licznik motocyklowy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Uniwersalny licznik motocyklowy.

    Cześć, może innym się przyda, bo też sporo się naszukałem zanim znalazłem coś odpowiedniego. Czasem składając motur do kupy z drutów i innych patyków, koniec końców potrzebny jest licznik. Ceny i wygląd liczników w polskich sklepach internetowych są trochę dziwne. Przykładowo:

    Przechwytywanie.jpg

    Po długich poszukiwaniach trafiłem na chiński sklep w którym sprzedają takie o to liczniki:


    chinczyk.jpg

    Jako że serwis aliexpress ma bardzo dobre opinie w internecie, do tego niedawno wprowadzili możliwość płatności za towar w złotówkach (Przelewy24 bodajże) + darmowa przesyłka do Polski to zamówiłem taki o to licznik (klon/podróbka licznika KOSO RX2N):

    licznik.JPG

    Licznik przyszedł po jakiś 3 tygodniach za wszystko zapłaciłem około 180zł.
    Poniżej film z uruchomienia licznika na biurku.



    W zestawie, wszystko co potrzebne do montażu, nawet centymetr do zmierzenia koła.

    DSC_0447.jpgDSC_0454.jpg

    EDIT:

    Do KTM'ów można zmienić podświetlanie wyświetlacza na pomarańczowy (inaczej pewnie bym tu w ogóle nie pisał )
    Ostatnio edytowany przez Kaytec; 460.

    #2
    Jakis czas temu tezo oglądałem te liczniki. Opinii jest niewiele, kilak razy natknelem się na jakieś dotyczące problemow z konfiguracja.

    Możesz opisać co tam się ustawia? 2T, 4T, singiel, więcej cylindrów, prędkościomierz działa tak jak w rowerze - czyli wbijasz obwód kola?

    Kwestia wykonania, jak to w rekach wygląda, wytrzyma wódę? Diody i jasność, nie wali po oczach po ciemku? Lcd, na zdjęciach wychodzi dość blady a w rzeczywistości?

    Mógłbyś tez wrzucić gdzieś instrukcje która dostałeś z licznikiem?

    pozdro

    Komentarz


      #3
      Ustawia się średnicę koła, ilość cylindrów, sygnał rpm czy na plusie czy na minusie (P - n), godzinę. Jakość wykonania za tą kasę bardzo Ok. Na YouTube pod hasłem Rx2n replica znajdziesz więcej filmów w akcji. LCD jest czytelny, podświetlanie też ok.

      Instrukcja wrzucę bo jest "ciekawa" chińczyk zrobił tam kilka fot jak montować sensor - kawały blachy na skuterach .

      Sam nie wiem tylko jak ustawić i czy w ogóle się da przebieg - na przegląd muszę coś wpisać.



      Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


        #4
        Jak inaczej sie nie da to przebieg zawsze mozna nakrecic. Duza srednica, czujnik, magnes na wiertarke..

        A sprawa czujników, temp, paliwa? Jest opis o jakich parametrach pasują?

        Ten sklep jest ok, czym to przyszło, china mail czy czyms innym?

        A jeszcze jedno. Zegarek ma własne podtrzymanie czy wszystko idzie z aku?
        Ostatnio edytowany przez Krzsiek; 62.

        Komentarz


          #5
          Witam, mam pytanie
          Kilka dni temu również zakupilem taki licznik i albo nie działał albo źle kable podłączyłem, zareklamowalem, odeslalem i przysłali mi dwa, nie wiem czy dwa nowe czy stary i nowy, ale dwa działały... No właśnie ehhh
          Znalazłem staly plus i po kluczyku i minus, podłączyłem, kluczyk i działa, odpalam silnik, licznik mrygnal że 2-3 razy i zgasł i już nie działa ehhh niestety zrobiłem tak samo z drugim i też nie działa... Spr napięcie i po odpaleniu jest max 13v nie było żadnych skoków napięcia etc co się stało czemu liczniki padły ??? Spaliły się, a może mają jakis reset etc, czy ktos się spotkał z takim problemem ?
          Dzieki i pozdrawiam
          Lukasz

          Wysłane z mojego X900+ przy użyciu Tapatalka

          Komentarz

          Pracuję...
          X