Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podnośnik pod ST 750

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Podnośnik pod ST 750

    Witam,

    Czy podnośnik z poniższego linka wytrzyma masę ST? szykuje mi się konkretny serwis motocykla a bez podnośnika ani rusz.



    Proszę o opinię ewentualnie rady co kupić.

    Pozdro

    #2
    Taki koziołek robiony jest pod psa, ewentualnie liścia ale nie ryzykował bym podnoszenia dwa razy cięższego motocykla nie dla tego że nie wytrzyma tylko że jest mało stabilny.

    Komentarz


      #3
      rozumiem,a co byś zaproponował?

      Komentarz


        #4
        A pierwszy z brzegu ale wiadomo że się nada

        Komentarz


          #5
          Może jeszcze taki. Widziałem go w akcji, podnosił FJR z paluszkiem w nosie. Więc z ST powinien dać rady spokojnie.

          Komentarz


            #6
            Ostatnio korzystałem z takiej konstrukcji jak robikri wrzucił i moim zdaniem jest najlepsza ponieważ:
            - cały wózek jest dłuższy niż podnośnik, przez co nie przewróci się z motocyklem
            - ma mocowania dla pasów do przypięcia motocykla
            - ma kółka
            - pasy+kółka =można sprzęt po garażu wozić i jest bezpieczenie
            - rączka się wypina, przez co zajmuje mniej miejsca

            Komentarz


              #7
              Potwierdzam - konstrukcja "jak robkri" jest sprawdzona, kupiłem kilka lat temu w OBI za ok. 300pln - jestem z niego bardzo zadowolony.

              Komentarz


                #8
                dzięki za info

                Komentarz


                  #9
                  Dołączę się do tematu, co sądzicie o tym http://allegro.pl/stojak-podnosnik-m...613514244.html miał ktoś albo testował?

                  Komentarz


                    #10
                    borys90 mam taki podnośnik wykonany metodą hand made, trochę kształty inne ale zasada działania taka sama, problem jest w tym czy taki kupiony podnośnik podniesie motocykl na tyle wysoko że będziesz mógł zdjąć koło, dochodzi też ważna sprawa, pewność podparcia. Takie podnośniki stosowane są do ścigów ale konieczny jest wtedy montaż specjalnych rolek na wahaczu aby motocykl nie zsuwał się. Swojego używam tylko jak podstawkę pod wahacz podczas parkowania, żadnych prac naprawczo-obsługowych nie ryzykuję. Jak mam zdjąć koło to ustawiam motocykl na starej feldze i dwóch belkach drewnianych.

                    Komentarz


                      #11
                      własnie się zastanawiam nad jakimś bo chce porobić kilka rzeczy przy silniku (rozrząd, regulacja zaworów itp) w sumie mam centralke ale postawić motor na niej jest masakra i nie za bardzo jestem jej pewny, no i przydało by się do smarowania łańcucha. O wysokości podnoszenia nic w aukcji nie pisze w sumie

                      Komentarz


                        #12
                        borys90 - dobrym rozwiązaniem jest podnośnik typu:
                        podnośnik.jpg
                        (robkri: http://allegro.pl/podnosnik-motocykl...656471428.html)
                        Ja mam taki, wraz z pasami spinającymi kosztował ok. 300pln. Po spięciu pasami moto jest "przyspawane" do podnośnika, jest bardzo stabilny i bezpieczny, i napewno nadaje się do większości napraw, tym bardziej, że po podniesieniu w górę pozycja do naprawy jest o niebo lepsza, niż "na ziemi". Ponadto można jeździć z tak zamocowanym motocyklem na podnośniku po całym garażu, co też jest dużym atutem tego rozwiązania.

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X