Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Komputer Motocyklowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Komputer Motocyklowy

    W ramach zimowych zajęć powstał nowy projekt
    Komputer Motocyklowy
    Zapraszam do obejrzenia na stronie: http://motokomp.xtz750.pl
    Podstawowe funkcje: Rozbudowany rejestrator trasy, Oliwiarka, Woltomierz, Termometr
    Projekt w fazie Beta właśnie trwają testy.

    1_z_nawigacja.jpg

    2_ekran_glowny.jpg

    3-oli.jpg

    earth.jpg

    na_mapie.jpg

    rap1.jpg

    rap3.jpg

    #2
    Działa to na androidzie 6.0 ??

    Komentarz


      #3
      Teoretycznie powinno działać. Niestety nie mam nic z androidem 6 więc nie testowałem. Powinno chodzić od 4.2 w górę. Sprawdzane na Sony Xperia M4 Aqua i Samsungu SM-G350.
      Ostatnio edytowany przez T_F; 3580.

      Komentarz


        #4
        A jaki jest koszt sterownika wraz z osprzętem? Podpowiecie jakiś kompatybilny model olejarki?

        Komentarz


          #5
          Olejarkę wykonywałem we własnym zakresie. opisywane było na forum można tez poczytać tutaj: http://xtz750.pl/?oliwiarka-lancucha,21
          Generalnie sterownik może sterować dowolną oliwiarką (elektrozaworem) która włącza się po podaniu napięcia. W tym konkretnym przypadku podawana jest masa. Niestety przy wycenie okazało się jak to w Polsce, że gro ceny stanowią podatki. Oficjalna cena brutto detaliczna sterownika 150 zł z fakturą/paragonem. Czas realizacji do 3 tyg. jak zbiorę kilka zamówień. Pozostałe komponenty do oliwiarki można kupić za ok 50-70 zł na allegro, tudzież w lokalnych sklepach z częściami do traktorów.

          Komentarz


            #6
            Gratuluje pomysłu. Mam za to inne nurtujące pytanie, czy można wykorzystać telefon do komunikacji pomiędzy motocyklami? chodzi o rozmowy na prywatnym kanale. Szukałem jakiś aplikacji do tego ale mam telefon z WP 7.8 i sklep z apkami w tym systemie już wymiera powoli. Fajnie by było po prostu wpiąć kabelek do telefonu i rozmawiać bez przeszkód w grupie której się podróżuje, a zamontowanie mikrofonu i głośnika do kasku nie jest trudne.

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez Piżama Zobacz posta
              Gratuluje pomysłu. Mam za to inne nurtujące pytanie, czy można wykorzystać telefon do komunikacji pomiędzy motocyklami? chodzi o rozmowy na prywatnym kanale. Szukałem jakiś aplikacji do tego ale mam telefon z WP 7.8 i sklep z apkami w tym systemie już wymiera powoli. Fajnie by było po prostu wpiąć kabelek do telefonu i rozmawiać bez przeszkód w grupie której się podróżuje, a zamontowanie mikrofonu i głośnika do kasku nie jest trudne.
              W dzisiejszych czasach wszystko za free bez limitu, nie mozna do siebie po prostu zadzwonic? w sensie co mialaby dawac apka, czego nie daje polaczenie konferencyjne?
              Pzdr!
              prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

              Komentarz


                #8
                Jeśli wszędzie będzie zasięg wszystkich sieci to faktycznie nie ma co tworzyć na siłę aplikacji, ale każdy wie jak to jest. Z drugiej strony nie wiem jak dużą silę mają nadajniki w telefonach. Rzuciłem luźnym pomysłem, czy go ktoś wykorzysta, nie wiem

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez Piżama Zobacz posta
                  Jeśli wszędzie będzie zasięg wszystkich sieci to faktycznie nie ma co tworzyć na siłę aplikacji, ale każdy wie jak to jest. Z drugiej strony nie wiem jak dużą silę mają nadajniki w telefonach. Rzuciłem luźnym pomysłem, czy go ktoś wykorzysta, nie wiem
                  Wspanialy pomysl, ale to tak nie dziala. Telefony komorkowe moga sie ze soba laczyc bez stacji bazowej aktualnie praktycznie tylko po Bluetooth - tu masz bardzo ograniczony zasieg. Zeby polaczyc sie w jakikolwiek inny sposob musisz juz uzywac sieci - czy to "tej do rozmow", czy do danych. Zadna apka nie ma dostepu bezposrednio do chipa GSM/LTE - zeby sobie moc tak siac w eter co jej sie zywnie podoba.
                  Pzdr!
                  prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X